Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Sponsoring sportowy - legalna forma reklamowania...


Sponsoring sportowy
- legalna forma reklamowania zakładów bukmacherskich


Nowelizacja ustawy hazardowej, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku, znacznie ułatwiła zaangażowanie firm bukmacherskich w sponsoring, zwłaszcza sportowy. Z jednej strony uregulowała ono otoczenie prawne dotyczące reklamowania zakładów wzajemnych, z drugiej - przełożyła się na wzrost przychodów legalnych bukmacherów, którzy mogą przeznaczać większą część swoich zysków na finansowe wspieranie klubów sportowych.


Nowa ustawa hazardowa sztywno uregulowała działanie firm bukmacherskich w naszym kraju. Od 1 kwietnia 2017 roku swoje usługi w Polsce mogą oferować jedynie ci operatorzy zakładów wzajemnych, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Nakłada ona na nich obowiązek nie tylko posiadania siedziby na terenie Polski, ale także m.in. opłacania 12% podatku od każdego zawartego zakładu czy weryfikowania tożsamości i wieku graczy w celu zapewnienia im bezpieczeństwa. Nowelizacja ustawy hazardowej znacznie ograniczyła działalność bukmacherów bez koncesji MF - szacuje się, że od kwietnia do grudnia 2017 r. ich udział w wartym 5 mld zł rynku zakładów wzajemnych w Polsce spadł z 90 do 60%. Przełożyło się to na wzrost przychodów legalnych bukmacherów (lista legalnych podmiotów bukmacherskich z licencją Ministerstwa Finansów - tutaj), którzy swoimi zyskami mogą dzielić się w ramach sponsoringu.

Reklama zakładów wzajemnych w nowej ustawie hazardowej

Choć reklamowanie usług firm bukmacherskich jest nadal dość ograniczone, to jednak nowa ustawa hazardowa – w porównaniu do poprzednio obowiązującego prawa – rozszerzyła tę możliwość. I tak reklama bukmachera możliwa jest m.in. podczas transmisji z imprez sportowych, których jest sponsorem, a także imprez związanych z zawodnikami, drużynami czy związkami sportowymi, które sponsoruje. Warto przy tym pamiętać, że reklama nie może m.in. łączyć obstawiania zakładów ze sprawnością intelektualną, fizyczną oraz szansą na uzyskanie łatwej wygranej, a także wywoływać skojarzeń z relaksem, wypoczynkiem, sukcesem życiowym czy atrakcyjnością seksualną.

Sponsoring - korzyść dla bukmacherów i polskiego sportu

Sponsoring sportowy niesie ze sobą korzyści zarówno dla polskich klubów i zawodników, jak również samych firm bukmacherskich. Dla tych pierwszych pieniądze przekazywane przez legalnych bukmacherów są nieocenionym wsparciem w codziennym funkcjonowaniu: poprawiają warunki treningu, umożliwiają budowę odpowiedniego zaplecza szkoleniowego, zakup sprzętu czy utrzymanie drużyn młodzieżowych. Z kolei dla operatorów bukmacherów jest to przede wszystkim narzędzie budowania pozytywnego wizerunku i docierania do świadomości głównej grupy docelowej, jaką są bez wątpienia kibice. "Wsparcie firm bukmacherskich dla polskiego sportu nie jest zjawiskiem nowym. W przeszłości operatorzy zakładów wzajemnych sponsorowali zarówno kluby, jak i rozgrywki ligowe. Niestety ograniczenia prawne wprowadzone w 2009 r. zmusiły większość firm do wycofania się z umów sponsoringowych. Cieszymy się, że ostatnia nowelizacja tzw. ustawy hazardowej ponownie otworzyła przed legalnymi bukmacherami możliwości powrotu do najlepszych praktyk marketingowych. Wierzymy, że współpraca pomiędzy branżą a polskimi klubami będzie bardzo owocna dla obu stron i pozwoli dostarczać kibicom jeszcze większych emocji" - powiedział portalowi wiadomości24.pl Piotr Sienkiewicz, dyrektor ds. marketingu w firmie bukmacherskiej.

Przykładów na sponsoring firm bukmacherskich jest w Polsce wiele. Warszawski bukmacher wspiera finansowo m.in. męskie i kobiece ligi siatkówki, piłkarzy ŁKS-u Łódź oraz Motoru Lublin. Bukmacher LV sponsoruje Widzew Łódź, Wisłę Płock oraz Arkę Gdynia, a firma Star Typ jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, a także szczypiornistów PGE Vive Kielce oraz siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów.


Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia - skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.
Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich.
Teksty dotyczące operatorów bukmacherskich nie posiadających licencji Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów wzajemnych na terytorium Polski mają charakter wyłącznie informacyjny, nie zachęcamy do korzystania z ich usług.

poniedziałek 29 stycznia 2018 - 09:57:00 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu

KARNAWAŁ w pełni
Disco Night nadchodzi
i to wielkimi krokami

Kiedy? Bawimy się 23 lutego


STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
 • do klasy 0, 1, 7 i 8
...Zapraszamy na: DNI OTWARTE
 • 9 marca 2019
 • 6 kwietnia 2019
..............w godz 11:00-13:00


PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
 • wtorek 17:00-20:00
 • środa 12:00-15:00
 • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni Facebook.com/cudawiankigdansk

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl