Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Latem koniec budowy parku przy Heleny

Latem koniec budowy parku przy Heleny

Na koniec wakacji, planowane jest zakończenie prac w parku przy ulicy Heleny w Osowej. Przypomnijmy, w tym miejscu powstały już mały plac zabaw, skatepark, boisko wielofunkcyjne i siłownia pod chmurką. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zapowiada, że jeszcze latem tego roku teren zostanie zagospodarowany i zyska m.in. ciągi piesze i ciąg rowerowy.
środa 20 lipca 2016 - 19:49:00 | Komentarze: 0
Wakacyjne spotkanie "Okrągłego Stołu"

Wakacyjne spotkanie "Okrągłego Stołu"

Tym razem na lipcowe spotkanie Osowskiego Okrągłego Stołu, zaprosiła do swojej siedziby w środowe popołudnie dyrektor Przedszkola nr 87 w Osowej Elżbieta Budych. Na Komandorskiej 77 rozmawiano o zbliżającym się wielkimi krokami Budżecie Obywatelskim Gdańsk 2017 a także o projektach i planach działań promocyjnych na najbliższy czas.
środa 20 lipca 2016 - 13:51:27 | Komentarze: 0
Rusza budowa zbiornika Osowa II

Rusza budowa zbiornika Osowa II

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozpoczęła realizację I etapu zadania związanego z budową układów drogowych wraz z kanalizacją deszczową oraz zbiornikiem retencyjnym Osowa II w Gdańsku Osowej. Na tę chwilę czekają wszyscy mieszkańcy, którzy wiedzą na czym polega problem z kanalizacją a ich posesje często narażone są na zalewania. Panaceum na te kłopoty, na być właśnie ta inwestycja.
wtorek 19 lipca 2016 - 21:27:37 | Komentarze: 0
Powoli kończymy budowę basenu

Powoli kończymy
budowę basenu


Lipiec jest tym miesiącem, w którym powoli możemy czynić przymiarki do końca budowy basenu przy Szkole Podstawowej nr 81 w Osowej. Wszak planowany termin oddania do użytku osowskiej pływalni, to ostatni dzień sierpnia. Tak więc w lipcu wykonywano m.in. parkingi i drogę dojazdową. Trwały prace instalacyjne i tynkarskie. Oto szczegóły ostatnich dni na budowie.
wtorek 19 lipca 2016 - 18:56:22 | Komentarze: 0
PKM powoli wraca na tory (aktualizacja)

PKM powoli wraca
na tory (aktualizacja)


Pomorska Kolej Metropolitalna wraca na tory - ale póki co częściowo. Jeżdżą już pociągi z Gdyni do Osowej oraz z Kartuz do Portu Lotniczego. jednak z Wrzeszcza pociągi nadal nie kursują. Przypomnijmy, że w wyniku ulewy i podtopień, osunęły się nasypy na tracie z Osowej do Wrzeszcza. PKM sprawdza, czy nie doszło do naruszenia warstwy nośnej. Naprawiono już odcinek od lotniska do wejścia w linię kościerską.
wtorek 19 lipca 2016 - 09:01:32 | Komentarze: 0
200 tablic rejestracyjnych do odbioru

200 tablic rejestracyjnych do odbioru

Gdańscy policjanci w budynku Komendy Miejskiej przy ul. Nowe Ogrody 27 do końca tego tygodnia wydają odnalezione po ostatniej ulewie tablice rejestracyjne. Wykaz wszystkich zgromadzonych tablic znajduje się poniżej. Po swoją tablicę należy zgłosić się z dowodem rejestracyjnym. Przypomnijmy, że część tablic znalezionych w Osowej, znalazło się na naszym komisariacie.
poniedziałek 18 lipca 2016 - 11:45:45 | Komentarze: 0
Piątkowe bufety w Malinowym Ogrodzie

Piątkowe bufety
w Malinowym Ogrodzie


W restauracji Malinowy Ogród, również w lipcu będzie się działo. Co tydzień w ramach piątkowego bufetu serwujemy dania kuchni światowej w formie stołu szwedzkiego. Zawsze są przynajmniej dwie zupy, szereg dań na ciepło, przekąski, sałatki, ciasta własnego wypieku oraz różnego rodzaju desery. Ponadto w każdy piątek pobyt Państwa w Restauracji umili muzyka grana na żywo.
poniedziałek 18 lipca 2016 - 00:39:00 | Komentarze: 0
Trwa wielkie sprzątanie po ulewach

Trwa wielkie sprzątanie
po ulewach


Ważna informacja dla mieszkańców Osowej. Ruszyły już naprawy zniszczonych nawałnicą dróg i chodników. Od wczoraj w trybie awaryjnym pracują wszystkie firmy drogowe współpracujące z Zarządem Dróg i Zieleni. Naprawy prowadzone będą do skutku. Na chwilę obecną zdefiniowano 11 odcinków ulic i chodników, na których doszło do najpoważniejszych uszkodzeń. Tak będzie na ulicy Gnieźnieńskiej.
sobota 16 lipca 2016 - 12:01:12 | Komentarze: 0
Pociągi na linii PKM nie kursują

Pociągi na linii PKM
nie kursują


NIE KURSUJĄ pociągi SKM na odcinku Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Port Lotniczy - Gdańsk Osowa. Pociągi do i z Kartuz oraz do i z Kościerzyny, zaczynają/kończą bieg na stacji Gdańsk Osowa. Na odcinku Gdańsk Osowa - Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Główny podróżni, posiadający bilety jednorazowe i okresowe SKM, mogą skorzystać z usług komunikacji miejskiej uruchamianej przez ZTM Gdańsk.
piątek 15 lipca 2016 - 11:19:32 | Komentarze: 0
Ulewa na Trójmiastem, zalania i podtopienia

Ulewa na Trójmiastem, zalania i podtopienia

W ciągu 14 godzin spadło w Gdańsku około 160 l wody/m2. Jest to dwumiesięczna norma opadów deszczu w naszym regionie. Miejski Sztab Kryzysowy na bieżąco monitoruje sytuację, służby Policji i Straży Pożarnej udzielają niezbędnej pomocy. W tym momencie strażacy działają najaktywniej w Oliwie w rejonie ulic: Stary Rynek Oliwski, Opata Rybińskiego, Kwietna, Opacka oraz w Osowej i Jasieniu, gdzie strażacy udrożniają drogi, policjanci wspomagają akcję.
piątek 15 lipca 2016 - 00:09:50 | Komentarze: 0
Idź do strony       >>  

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

galland.jpg
SALON URODY MARIA GALLAND
PROMOCJA !!!
Zabieg, który doskonale regeneruje, odżywia i wygładza stopy. Łączymy tu pedicure klasyczny z aromatycznym peelingiem i odpowiednio dobraną maseczką jako zabieg uzupełniający. Jest to kąpiel stóp w ciepłej parafinie.
Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/promocje.html
cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni www.kwiaciarnia-cudawianki.pl

Happy_Kids_Osowa.jpg
REKRUTACJA NA
ROK SZKOLNY 2016 i 2017
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
HAPPY BABY, BASEN.

REKRUTACJA 2016, 2017 W TOKU
Sprawdź naszą wyjątkowa ofertę

NOWOŚĆ - ZUMBA w HAPPY KIDS
Zumba dla pań czwartek godz 18.00
Zumba kids wtorek godz. 15.50.
rosnij_radosnie.jpg
Twórcze Przedszkole Rośnij Radośnie, szansą kreatywnego i radosnego dzieciństwa dla Twojego malucha, gwarancją pomyślnego startu w edukację szkolną.
Zapraszamy do obejrzenia bajek przygotowanych przez nasze dzieci
Twórcze Przedszkole Rośnij Radośnie:
Gdańsk Osowa, Junony 96 (obok ronda przy ul. Wodnika), tel. 660 282 802
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia. ....
kolorowe_gniazdko.jpg
Przedszkole w Osowej
Przedszkole Kolorowe Gniazdko, zatrudni na okres wakacji Panią do pracy z dziećmi. Forma zatrudnienia - umowa o pracę. Praca od poniedziałku do piątku. Kontakt: 660 802 996 lub przedszkole.kolorowegniazdko©wp.pl.
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110
Zapraszamy na kursy wakacyjne w grupach do 6 osób! Startujemy 4 lipca, zapisy trwają, liczba miejsc ograniczona!

2 x w tygodniu, 90'. (pon/środa lub wtorek/czwartek): lipiec i sierpień -
16 spotkań po 90'
3 razy w tygodniu, 90'. (pon/ środa/piątek): lipiec i sierpień -
24 spotkania po 90'

Zajęcia odbywają się w godzinach przedpołudniowych (10:30- 12:00) lub popołudniowych (17:30- 19:00)

calineczka.jpg
Mini żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Calineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode, wykwalifikowane opiekunki dziecięce. Maluszki podzielone są na dwie grupy wiekowe. Program realizowany w placówce uwzględnia pełny rozwój osobowości dziecka. Placówka pod kontrolą Sanepidu i Straży Pożarnej. Tel 535 555 080. Zapraszamy!
ksero.jpg
KSERO, UPOMINKI, KARNETY
w CH OSOWA
ul. Spacerowa 48
Kup wyprawkę szkolną w Truskawce

-20% na artykuły szkolne
przy zakupie pow. 100 zł.
Promocja trwa do 31.07.2016


Sklep papierniczy Truskawka
CH Osowa (przy obwodnicy)
tel. 511 227 944
malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Malinowy Ogród, poleca wieczorki taneczne i wspaniałe koncerty. Zapraszamy do restauracji Malinowy Ogród na piątkowe i niedzielne bufety, oraz wyjątkowe wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, w tym obiady z okazji chrzcin, I komunii, ślubu, imprezy imieninowe, urodzinowe,spotkania firmowe itd.