Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wiadomości z Gdańska


Gdańsk w Unii

W latach 2004 – 2020 Gdańsk dzięki unijnym środkom zainwestował 4,8 mld zł. W tej imponującej kwocie, na modernizację niemal każdej dziedziny życia, znajdują się m.in. wielkie inwestycje jak tunel pod Martwą Wisłą, przebudowa torowisk i wymiana taboru komunikacji miejskiej, czy inwestycje w szkoły, obiekty sportowe i kulturalne.


Zmiany na Dolnym Mieście

Minął rok od podpisania umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym dla zagospodarowania Dolnego Miasta. Na spotkaniu informacyjnym przedstawiono zaawansowanie prac nad przygotowaniem i realizacją celów publicznych tego przedsięwzięcia. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Rady Dzielnicy, lokalni aktywiści oraz przedstawiciele urzędu miasta i spółki GGI Dolne Miasto (konsorcjum stworzone przez firmy Eurostyl i Inopa) – partnera prywatnego.


Tramwaj, w którym obowiązują zasady fair play

Andrzej Grubba – jeden z najlepszych tenisistów stołowych na świecie został patronem tramwaju Pessa Jazz Duo o numerze bocznym 1065. To już 58 gdański tramwaj, na którego burcie widnieje imię i nazwisko wybitnej postaci związanej z Gdańskiem. Andrzej Grubba to druga, po Zbigniewie Cybulskim postać, o której uhonorowanie wnioskowali dziennikarze portalu Trojmiasto.pl.


Budżet Obywatelski 2021 - ostatnie dni głosowania

Już po raz ósmy mieszkańcy Gdańska decydują, na co przeznaczyć część środków z budżetu miasta. To ostatnie dni, aby zagłosować i zadecydować o zmianach w całym mieście i swojej najbliższej okolicy. Głosowanie trwa do północy w poniedziałek, 30 listopada. W tym roku na Budżet Obywatelski przeznaczono ponad 18 mln zł.


Naziemne przejście przy Bramie Wyżynnej coraz bliżej

Trwają przygotowania do realizacji naziemnego przejścia przy Bramie Wyżynnej. Prace połączone będą z modernizacją nawierzchni na ul. Wały Jagiellońskie. To już kolejna z inwestycji w ramach, których m.in. na ulicach Głównego Miasta powstają przejścia dla pieszych.


Poznaliśmy oferty w przetargu na budowę drogi rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej, na odcinku ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej. Nowa trasa liczyć będzie ok. 450 metrów.


W Gdańsku powstaną konwenty makrodzielnicowe

Podczas XXX sesji Rady Miasta Gdańska została przyjęta uchwała w sprawie zasad i trybu funkcjonowania konwentów makrodzielnicowych. Przyjęcie uchwały poprzedziła długa dyskusja, w której wraz z radnymi miasta, swoje obawy i opinie wyrażali także przewodniczący zarządów gdańskich dzielnic.