Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wiadomości z Gdańska


Prezydent Gdańska z zaproszeniem dla Papieża Franciszka na 40. rocznicę Porozumień Gdańskich

Prezydent Gdańska przekazała papieżowi Franciszkowi zaproszenie na 40. rocznicę Porozumień Gdańskich. Wcześniej Aleksandra Dulkiewicz wzięła również udział w audiencji generalnej.

Na zaproszenie organizatorów największych we Włoszech targów książki małych i średnich wydawnictw, prezydent Dulkiewicz wzięła dzisiaj po południu udział w panelu "Gdańsk bez hejtu". ...


Kulturalne granty dla NGO

Działasz w organizacji pozarządowej w obszarze kultury? Masz pomysł na projekt? Przyjdź na spotkanie i dowiedz się, jak starać się o dofinansowanie w miejskich konkursach. W puli są trzy miliony złotych.


Gdańsk i Kaliningrad „Połączeni bursztynem”

Muzeum Gdańska oraz Muzeum Światowego Oceanu w Kaliningradzie otrzymały unijną dotację na projekt „Połączeni bursztynem”.

Złożony w lipcu 2018 r. do Programu Polska-Rosja 2014-2020 wniosek oznacza przyznanie obu muzeom kwoty 2 293 426, 24 EUR w ramach priorytetu współpracy transgranicznej w celu ochrony dziedzictwa historycznego, naturalnego i kulturowego.


Tramwaje wracają na Stogi - od soboty 7 grudnia zmiany na liniach tramwajowych i autobusowych

Od soboty, 7 grudnia tramwaje powrócą na Stogi. Zostanie oddany do użytku fragment wyremontowanego torowiska na odcinku od ul. Sucharskiego do ul. Zimnej, czyli na pierwszym etapie przebudowy. Zmianie ulegnie rozkład jazdy komunikacji miejskiej.


WolontariAPP - pierwsza w Polsce aplikacja dla wolontariuszy

Od środy, 5 grudnia 2019 roku można pobrać pierwszą w Polsce mobilną aplikację do pośrednictwa wolontariatu w Gdańsku. Dzięki niej chętni zainteresowani działalnością wolontarystyczną szybko i bez przeszkód połączą się z bazą ofert i wybiorą interesującą dla siebie.


Marek Wróbel z Nagrodą Miasta Gdańska. Nowa wystawa malarza w NCK

Marek Wróbel we wtorek, 3 grudnia, 2019 r. otrzymał Nagrodę Jubileuszową Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury, z okazji 35-lecia twórczości artystycznej. Prace malarza można oglądać na wystawie w Nadbałtyckim Centrum Kultury.


28. Finał WOŚP w Gdańsku

12 stycznia 2020 roku odbędzie się w Gdańsku 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i upamiętnienie śp. prezydenta Pawła Adamowicza. Wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem „Gdańsk dzieli się dobrem”...