Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wiadomości z Gdańska


Zmiany w komunikacji miejskiej od poniedziałku, 30 marca

Będzie więcej połączeń w tym czasie, w którym z komunikacji miejskiej korzysta najwięcej osób. Większość linii według powszednich feryjnych rozkładów jazdy, ograniczenia w sobotniej, świątecznej i nocnej ofercie przewozowej, częściowe lub całościowe zawieszenie wybranych linii – jak będziemy jeździć tramwajami i autobusami po Gdańsku od poniedziałku, 30 marca?


Dalsze działania miasta w związku z koronawirusem

owstanie dedykowana strona z informacjami dla przedsiębiorców – zapowiedział Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. Podczas wtorkowej konferencji on-line Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska przedstawiła również swoje stanowisko w związku z przeprowadzeniem wyborów, zaplanowanych na 10 maja oraz powiedziała, jak w praktyce wygląda ich organizacja w mieście.


Wyspa Sobieszewska kończy 125 lat

31 marca 2020 roku wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Wyspy Sobieszewskiej obchodzą wielkie święto! 125 lat wcześniej, 31 marca 1895 roku nadprezydent Prus Zachodnich, na telegraficzny sygnał cesarza Wilhelma II, własnoręcznie otworzył drogę pierwszym strugom wody wiślanej. Uroczystości, na których wspólnie upamiętnimy te wydarzenie zostały przesunięte w czasie. Ważna data: 31 marca, pozostaje. Z tej okazji na Faceboowym profilu Teraz Wyspa Sobieszewska (https://www.facebook.com/TerazWyspaSobieszewska/) uruchomiliśmy dla Państwa specjalne atrakcje w tym quiz i konkurs z nagrodami.


Najbliższe spotkania Akademii Gdańska i Miasto 2050 odbędą się online

Czym są ZR, ZW i GOZ? Wątpliwości rozwieje Anna Desogus z Ambasady Czystej Planety. Webinar, podczas którego poznamy podstawy zrównoważonego rozwój (ZR), zero waste (ZW) i gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) odbędzie się 6 kwietnia o godz. 16.30 na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej. Osoby, które tęsknią za wyjściami do kawiarni z pewnością zainteresuje spotkanie Akademii Gdańska, którego tematem będzie archeologia spotkań towarzyskich dawnych Gdańszczan. Streaming wykładu Joanny Dąbal odbędzie się 7 kwietnia o godz. 18.00, również na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej.


Autobus SOS pomaga nadal!

Przedłużone zostało działanie „autobusu SOS – pomoc” dla osób w kryzysie bezdomności w Gdańsku. To w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie tych potrzebujących osób, które z różnych przyczyn przebywają w miejscach niemieszkalnych na terenie miasta. Z pomocy będzie można korzystać do odwołania.


To dzięki nim miasto sprawnie funkcjonuje - pracownicy komunalni

Podczas gdy większość mieszkańców Gdańska przebywa w domach jest grupa ludzi, którzy codziennie pracują, by miasto mogło funkcjonować. Pracownicy komunalni dbają, by na naszych ulicach było czysto, by tramwaj i autobus kursował zgodnie z rozkładem, a odpady na czas były odebrane.


NAPISZ TO! - konkurs literacki

eśli masz w głowie nadmiar słów, które wyrywają się na powierzchnię to … - NAPISZ TO! Rusza konkurs na napisanie utworu literackiego, którego nagrodą główną jest publikacja przez wydawnictwo Oficyna Gdańska.