Zaloguj się | Rejestracja

Wiadomości z Gdańska


Carillony świętują wpis na listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

19 października podczas gali Narodowego Instytutu Dziedzictwa gdańska kultura carillonowa otrzymała decyzją Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wpis na krajową listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.


Edukacja morska z europejskim dofinansowaniem

Szkolenia i warsztaty dla nauczycieli czy szkolne koła i obozy dla uczniów. To niektóre z działań projektu „Gdańsk pod żaglami wiedzy”, który w środę, 20 października uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Do końca 2022 roku skorzysta z niego 1276 uczniów z klas I-VIII i 60 nauczycieli z 25 gdańskich szkół podstawowych.


Nowość w gdańskich tramwajach

Nowe systemy napędowe i elektryczne, klimatyzacja, nowe fotele dla pasażerów, gniazda USB, ekrany LCD, defibrylatory AED i zupełna nowość - bezdotykowe otwieranie drzwi przez pasażerów! Właśnie zakończyła się modernizacja pierwszego z kolejnych dziesięciu gdańskich tramwajów N8C objętych modernizacją.


Gaje Matek i Ojców w gdańskich parkach

W najbliższy weekend, 23 i 24 października, już po raz dziewiąty realizowany będzie projekt „Gaje Matek i Ojców”. Akcja nawiązuje do tradycji posadzenia drzewa na pamiątkę narodzin dziecka. W sobotę i w niedzielę rodzice dzieci urodzonych w 2020 roku, będą mogli wspólnie posadzić po jednym drzewie w pięciu gdańskich parkach. W wydarzeniu przy zbiorniku retencyjnym Augustowska weźmie udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Z kolei w Parku Reagana, dumnym rodzicom towarzyszyć będzie Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydent Gdańska i zarazem świeżo upieczony ojciec.


Ze względów bezpieczeństwa zamykamy cmentarze komunalne oraz Park Oliwski

Z powodu porywistego wiatru, ze względów bezpieczeństwa, do odwołania zamknięte zostały cmentarze komunalne. Nie można wejść również na teren Parku Oliwskiego.


Umowa na opracowanie projektu zagospodarowania Rynku Oruńskiego

Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej związanej z zagospodarowaniem Rynku Oruńskiego. Miejsce przejdzie metamorfozę w ramach Programu Rewitalizacji. W Gdańsku prowadzony jest Program Rewitalizacji, w ramach którego odnawiane są cztery obszary Gdańska: Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście, Dolne Miasto z Placem Wałowym i Starym Przedmieściem, Orunia oraz Biskupia.