Zaloguj się | Rejestracja

Wiadomości z Gdańska


#PosiłekZaWysiłek – ufunduj posiłek dla pracowników Szpitala Tymczasowego w Gdańsku

380 zł to miesięczny koszt posiłku dla jednego medyka pracującego w Szpitalu Tymczasowym zawierający kanapkę, owoc, kawę i herbatę. Teraz każdy może podzielić się dobrem fundując takie wsparcie. Włącz się do akcji #PosiłekZaWysiłek i ufunduj posiłek dla personelu Szpitala Tymczasowego w Gdańsku!


Pierwsza profesor Politechniki Gdańskiej patronką tramwaju

Już 66 gdański tramwaj ma swojego patrona. Do tego szacownego grona dołączyła dziś prof. Wanda Szczepuła - wybitna mikrobiolog, pierwsza kobieta z tytułem profesorskim na Politechnice Gdańskiej. W piątek, 9 kwietnia na burcie tramwaju Pesa Jazz Duo o numerze bocznym 1072 uroczyście odsłonięto napis przedstawiający imię i nazwisko nowej patronki.


11. rocznica katastrofy smoleńskiej w Gdańsku

10 kwietnia br. w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska i Aleksandra Dulkiewicz, prezydenta Gdańska złożą kwiaty i znicze na grobach tragicznie zmarłych gdańszczan Macieja Płażyńskiego, Anny Walentynowicz, Arkadiusza „Arama” Rybickiego i Leszka Solskiego.


Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej w Gdańsku!

Z powodu epidemii możesz stracić pracę? Masz problem ze spłatą zaciągniętego kredytu na mieszkanie lub jesteś w konflikcie z bliskimi? Nie czekaj, skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej w Gdańsku. Tylko w tym roku udzielono ponad 2500 darmowych konsultacji.


Innowacyjny morski kosz wyłowi śmieci w Marinie Gdańsk

W marinach na całym świecie jest ich zaledwie kilkaset, a w Polsce tylko dwa – oba w Gdańsku. Fundacja Mare zakupiła Seabin - innowacyjny morski kosz, który właśnie został zainstalowany w gdańskiej marinie przy ul. Szafarnia. Kosz został zakupiony dzięki funduszom zebranym przez Mare z 1% podatku. Partnerem akcji jest Gdański Ośrodek Sportu – administrator Mariny Gdańsk.


Oferty w przetargu na budowę przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na wykonanie przejścia i modernizację nawierzchni na wysokości Bramy Wyżynnej. To już kolejna z inwestycji w ramach, których m.in. na ulicach Głównego Miasta powstają przejścia dla pieszych. Realizacja zadania ma potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy.