Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wiadomości z Gdańska


Lewandowski i spółka zagrają w Gdańsku? Rywalami reprezentacji Polski: Portugalia i Włochy
W środę, 24 stycznia, w Lozannie odbyło się losowanie piłkarskiej Ligi Narodów. Reprezentacja Polski trafiła do grupy C i zmierzy się z Portugalią i Włochami. Zbigniew Boniek, prezes PZPN, już wcześniej zapowiedział, że mecze biało-czerwoni mogą rozegrać w Gdańsku i Wrocławiu.

Liga Narodów UEFA to nowe rozgrywki, które w Europie mają zastąpić mecze towarzyskie narodowych reprezentacji. Będą też decydować o podziale na koszyki w eliminacjach do mistrzostw Europy w 2020 roku.

Wszystkie reprezentacje Starego Kontynentu zostały podzielone na Dywizje (A, B, C i D), a następnie rozlosowane do poszczególnych grup. Losowanie odbyło się w środę, 24 stycznia, w Lozannie.


Czy wyobrażasz sobie życie bez środków masowego przekazu?
W dzisiejszych czasach jesteśmy wręcz uzależnieni od radia, telewizji, prasy czy internetu. Środki masowego przekazu pełnią ważną rolę w życiu większości z nas. Rozumiano to już w II poł. XX wieku. Dokładnie w 1967 roku ustanowiono Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu, którzy przypada 24 stycznia. Ten dzień to dobry moment, by zastanowić się, jaką funkcję pełnią media w dzisiejszym świecie. Z których środków przekazu korzystamy najczęściej? A także, czy potrafimy wyobrazić sobie świat bez internetu?


Jubileuszowa edycja Festiwalu NARRACJE - już wiemy, gdzie się odbędzie!
Dzięki NARRACJOM artyści odkrywają dla nas i odmieniają, choć na chwilę, kolejne dzielnice miasta. Po Biskupiej Górce, Nowym Porcie czy Wrzeszczu nadszedł czas na… Oliwę i jej wielowiekową tradycję. 10. edycja festiwalu odbędzie się 16 i 17 listopada 2018 roku, a jej kuratorem został Piotr Stasiowski z Gdańskiej Galerii Miejskiej.

Wzorem św. Jana, który twierdził, że “na początku było słowo”, kuratorzy NARRACJI również zainspirowali się słowami przy planowaniu nowej, 10. już edycji festiwalu. Jego mottem stało się bowiem poetyckie wyznanie austriackiego symbolisty i egzystencjaliosty Reinera Marii Rilkego: “Słońca w ciszy były jak wielki śpiew w zenicie”.

Żyjemy w czasach, gdy od natłoku informacji, można czuć przesyt. Chętnie robimy sobie przerwy od korzystania z internetu czy telewizji, ale trudno wyobrazić sobie całkowitą rezygnację z dostępu do bieżących informacji. To dzięki mediom gromadzimy wiedzę i wyrabiamy własne opinie na temat konkretnych wydarzeń.


Gdańska Mapa Porządku. Zgłoś problem i miejsce, którego dotyczy. Przydatne po śnieżycy i przy oblodzeniu
Zalegający śnieg, oblodzone chodniki, zalana ulica, powalone drzewo, śmieci przy bloku, dziura w jezdni, niedziałające latarnie, porzucone auto... Zauważyłeś w swojej okolicy? Skorzystaj z internetowej Gdańskiej Mapy Porządku i zgłoś. To naprawdę działa!

Gdańska Mapa Porządku to samodzielna aplikacja internetowa i mobilna, służąca do utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Wystarczy zgłosić problem, miejsce, którego dotyczy i wysłać mailem.