Zaloguj się | Rejestracja

Wiadomości z Gdańska


System Fala zacznie działać na wiosnę

System Fala zacznie funkcjonować od 1 kwietnia na całym Pomorzu i oprócz ważnych zmian systemowych przyniesie zmianę ceny przejazdów. W Gdańsku na miesięczny bilet na wszystkie środki transportu miejskiego pasażer wyda 117 zł (obecnie 109 zł). System wymagać będzie “odbicia” karty przy wejściu i wyjściu z pojazdu. Kto przy wychodzeniu nie będzie chciał “odbijać” karty, zapłaci nieco więcej - 130 zł. Dla młodzieży przejazdy pozostaną bezpłatne.


Gdańskie Lekcje Obywatelskie w VI LO

- Czytajcie, miejcie oczy i uszy otwarte. Nie dajcie sobie wciskać kitu i nie bądźcie ciemną masą - apelowała w czwartek, 5 stycznia, do uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Zachęcała ich też m.in. do udziału w wyborach oraz czynienia małych dobrych uczynków takich, jak pomoc ludziom starszym i samotnym. Mówiła również, że warto udać się na dłużej za granicę, ale potem wrócić do Polski, do Gdańska. - Wyjedź, zbierz doświadczenia, nabierz mocy i wracaj, bo tu się najlepiej żyje - namawiała prezydent Gdańska.


Miejscy urzędnicy dostarczą decyzje podatkowe

Już po raz czternasty decyzje ws. podatku od nieruchomości wręczą gdańszczanom osobiście pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Dostarczanie przesyłek odbywać się będzie w dniach 10 stycznia - 11 lutego. Podatek można opłacać elektronicznie przez stronę internetową lub w opłatomatach zlokalizowanych w Zespołach Obsługi Mieszkańców, a także w ośmiu gdańskich oddziałach Banku PEKAO S.A.


Kampania “Kręć kilometry dla Gdańska” ma już 10 lat

W grudniu 2022 zakończyła się X edycja kampanii „Rowerem do pracy i szkoły. Kręć kilometry dla Gdańska”. To okazja by przypomnieć, jak zmieniała się z roku na rok. A zmieniono wiele - zarówno sposób realizacji, długości trwania, jak i porę roku, w której jest rozgrywana.


Remont Długiego Pobrzeża

Długie Pobrzeże to jedno z reprezentacyjnych miejsc w Gdańsku. Z początkiem roku ruszyły prace modernizacyjne, których celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa i estetyki oraz przywrócenie historycznych walorów. Zakładany czas zakończenia prac to pierwszy kwartał 2024 roku.


Poznaj niezwykłą gdańską krawcową

Gdańszczanka Michalina Sówka jest krawcową z ponad pięćdziesięcioletnim stażem. Codziennie rano dojeżdża z Jasienia do swojego warsztatu mieszczącego się przy ulicy Jana z Kolna. Mimo swojego wieku - urodziła się w 1933 roku - nie zamierza na razie rezygnować z pracy. A klienci nie wyobrażają sobie maleńkiego zakładu bez niej.