Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wiadomości z Gdańska


Poznaliśmy oferty na budowę linii tramwajowej Nowa Warszawska

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę linii tramwajowej Nowa Warszawska. Zamawiający na przetargu odczytał kwotę 38 mln złotych. Najniższa oferta opiewa na kwotę ok. 62, 7 mln złotych. Oferty są teraz analizowane pod względem formalno-prawnym.


Rozpoczynamy rok Lecha Bądkowskiego

Koncert, wystawa i spotkania. Na ulice wyjedzie tramwaj jego imienia, a w mieście ma stanąć jego pomnik. To będzie rok Lecha Bądkowskiego. Inauguracja już w piątek, 31 stycznia.


Ruch wahadłowy na „estakadzie weneckiej” w ciągu al. Pawła Adamowicza

We wtorek, 28 stycznia, od godziny 8 rano zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na „estakadzie weneckiej” w ciągu al. Pawła Adamowicza. Od środy, 29 stycznia ruch wahadłowy będzie obowiązywał w godzinach 7-17.


Aleksandra Dulkiewicz prezydentem wykonawczym Rady Gmin i Regionów Europy (CERM)

Prezydent Gdańska została wybrana do władz CERM. To docenienie roli Gdańska na samorządowej mapie Europy i wyraz dużego zaufania dla prezydent A.Dulkiewicz. Jedna z największych i najstarszych samorządowych organizacji europejskich wybrała nowe władze.


Prezydent Gdańska zwróciła się do RM o powołanie nowej pani skarbnik

Miasto Gdańsk będzie miało nową panią skarbnik. Prezydent Gdańska przekazała do Rady Miasta Gdańska projekty uchwał w sprawie odwołania dotychczasowej skarbnik Teresy Blacharskiej oraz powołania na stanowisko nowej skarbnik.


Rusza przetarg na modernizację fragmentu ul. Chłopskiej

W tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na modernizację fragmentu ul. Chłopskiej, od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża (jezdnia w kierunku Gdańska). Prace potrwają do końca czerwca 2020 roku.


Zmiany w komunikacji od kwietnia

Zmiany obowiązujących stawek, uproszczenie taryfy, wspólny bilet na komunikację miejską i kolej, czy rezygnacja z droższego, biletu na linie nocne – to niektóre z propozycji zmian w nowej taryfie, która miałaby obowiązywać od 1 kwietnia.


Nieodpłatna pomoc prawna w 2020 roku w Gdańsku także z mediacją

Osoby, które złożą oświadczenie, że nie są w stanie ponieść kosztów wizyty u prawnika mogą skorzystać w Gdańsku z bezpłatnych porad prawnych oraz poradnictwa obywatelskiego. Od 2020 roku ta forma pomocy jest poszerzona także o nieodpłatną mediację.