Zaloguj się | Rejestracja

Wiadomości z Gdańska


MOPR. Wsparcie psychologiczne dla Ukrainek i Ukraińców w ich ojczystym języku

W Ośrodku Interwencji Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (pl. ks. Gustkowicza 13, Nowy Port) od poniedziałku do soboty, w godz. 8.00 – 20.00, dostępna jest pomoc psychologiczna w języku ukraińskim. Świadczą ją psycholożki z Ukrainy.


Poszukiwana - najstarsza gdańska pocztówka. Na znalazcę czeka nagroda

Muzeum Gdańska nie tylko zbiera eksponaty i tworzy kolekcje, ale również… poszukuje. Tym razem niesztampowo, poprzez wystawę czasową. Dołącz do poszukiwania najstarszej pocztówki, która została wysłana w Gdańsku i odwiedź najnowszą wystawę w Ratuszu Głównego Miasta - już od czwartku, 19 maja. Dla znalazcy najstarszej gdańskiej pocztówki wyznaczono nawet nagrodę.


Hevelianum. Zbuduj domek dla owadów i zabierz go ze sobą

Chętni do zrobienia domków i hoteli dla owadów mogą wziąć udział w familijnych warsztatach konstruktorskich z budowania schronienia dla owadów już 21 i 22 maja na Górze Gradowej i w Domu Zdrojowym w Brzeźnie podczas „Weekendu bioróżnorodności” Hevelianum.


Sprawdź, czy jesteś zagrożony cukrzycą typu 2. Skorzystaj z metropolitalnego projektu

Jeżeli wstępne badania okażą się niepokojące, zupełnie za darmo weźmiesz udział w rocznym programie edukacyjnym. Dzięki niemu zmienisz swój styl życia i nie dopuścisz do rozwinięcia cukrzycy. Będą cię w tym wspierać fizjoterapeuci i dietetycy. Zapraszamy do udziału w Metropolitalnym Programie Profilaktyki Cukrzycy #WolniOdCukrzycy. Dzięki środkom unijnym wsparcie obejmie 20 tys. osób z Pomorza.


Komendant komisariatu we Wrzeszczu świadkiem w procesie zabójcy prezydenta Adamowicza

W procesie Stefana W., zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zeznawał w czwartek, 19 maja, Grzegorz P. - komendant komisariatu policji we Wrzeszczu. Jednostka ta prowadziła czynności po zawiadomieniu, że oskarżony po wyjściu na wolność z więzienia planował kolejny napad na bank. Policja zawiadomiła w tej sprawie zakład karny, którego więźniem był Stefan W.


Gdańsk najlepszym samorządem dekady

W jubileuszowej, 10. edycji rankingu Perły Samorządu, Gdańsk zajął drugie miejsce, natomiast w podsumowaniu dziesięciolecia - został najlepszym samorządem dekady wśród gmin powyżej 100 tysięcy mieszkańców!