Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Basen wśród priorytetów prezydenta

Basen wśród
priorytetów prezydenta


Prezydent Paweł Adamowicz przedstawił dziś pięć priorytetów edukacyjnych, które Gdańsk będzie realizował nie tylko w najbliższym roku szkolnym. Wśród nich jest budowa nowej infrastruktury uzupełniającej, boisk, basenu - min. w Osowej. W nadchodzącym roku szkolnym, do gdańskich szkół uczęszczać będzie 55 4 339 dzieci i młodzieży – czyli o pół tysiąca więcej niż przed rokiem, informuje biuro prezydenta.
poniedziałek 24 sierpnia 2015 - 14:48:58 | Komentarze: 0
Trwają prace przy PKM w Osowej

Trwają prace
przy PKM w Osowej


Tempo prac przy przystanku PKM w Osowej nie napawa optymizmem. Jednak przedstawiciele zarówno kolei metropolitalnej jak i Szybkiej Kolei Metropolitalnej zapewniają, że już 1 września pociągi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej dojadą do Osowej. Około 70 par pociągów dojedzie do Osowej, tłumaczył dziś Marcin Głuszek z SKM na antenie Radia Gdańsk podczas porannego programu w którym dyskutowano właśnie o tym projekcie.
poniedziałek 24 sierpnia 2015 - 07:03:14 | Komentarze: 0
Mieszkańcy chcą pozostawienia lasku

Mieszkańcy chcą pozostawienia lasku

No i mamy nowy problem. Lasek przy ulicy Niedziałkowskiego. Wszystkim nam zależy na jak największej ilości zieleni w Osowej. Co do tego chyba nie ma dyskusji. Kilka lat temu prywatny właściciel terenu koło boiska szkolnego, przy ul. Niedziałkowskiego złożył wniosek o zmianę planu zagospodarowania, dopuszczającego zabudowę na tym terenie, informuje radna Małgorzata Chmiel.
niedziela 23 sierpnia 2015 - 20:11:37 | Komentarze: 0
"Zaczarowani" walczą o projekty dla Osowej

"Zaczarowani" walczą
o projekty dla Osowej


"Stowarzyszenie Edukatorów i Terapeutów "Zaczarowani" złożyło w Biurze Prezydenta Miasta Gdańska wniosek na realizację zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki oraz ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Stowarzyszenie chciało w trybie pozakonkursowym, zdobyć fundusze na działania w zakresie właśnie kultury w naszej dzielnicy. I jak się dowiedzieliśmy u źródła... udało się! To nie jedyne działania "Zaczarowanych".
niedziela 23 sierpnia 2015 - 17:43:00 | Komentarze: 0
W Jeziorze Wysockim utonął mężczyzna

W Jeziorze Wysockim utonął mężczyzna

49-letni mężczyzna utonął w Jeziorze Wysockim w Osowej. Wchodzącego do wody plażowicza widział jeden z wędkarzy. Ponieważ mężczyzna tuż po zanurzeniu zniknął pod powierzchnią wody, wędkarz powiadomił strażaków i policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji wezwali do pomocy strażaków. Niestety po godzinie wyłowiono ciało a lekarz stwierdził zgon.
piątek 21 sierpnia 2015 - 12:28:42 | Komentarze: 0
Nie będzie zmian w komunikacji

Nie będzie zmian
w komunikacji


Zarząd Transportu Miejskiego nie przewiduje zmian w schematach komunikacyjnych po uruchomieniu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Tak będzie przynajmniej w początkowym okresie funkcjonowania PKM. Nie będzie też ani likwidacji, ani zmiany trasy linii 210. ZTM powołuje się na przeprowadzone badania marketingowe, nie biorąc pod uwagę projektu przygotowanego nie tak dawno przez Radę Dzielnicy Osowa.
środa 19 sierpnia 2015 - 18:56:00 | Komentarze: 0
Piotr Bałtroczyk w Malinowym Ogrodzie

Piotr Bałtroczyk
w Malinowym Ogrodzie


Potężna dawka dobrego humoru, mnóstwo uśmiechu. Po prostu warto wpaść do Malinowego Ogrodu na kolejne spotkanie z mistrzem satyry jakim niewątpliwie jest Piotr Bałtroczyk. Artysta gościł w ubiegłym roku w Restauracji Malinowy Ogród z programem: "Druga pięćdziesiątka Piotra Bałtroczyka" występ cieszył się sporym zainteresowaniem . Liczne anegdoty zebrane w jeden pozornie niespójny ciąg myślowy, tak bawiły zebranych, że wypełniona po brzegi sala, wypełniała się co chwilę salwami śmiechu.
środa 19 sierpnia 2015 - 14:24:28 | Komentarze: 0
Udany początek rozgrywek ligowych

Udany początek
rozgrywek ligowych


Wielkie brawa dla piłkarzy z Osowej. W pierwszym meczu nowego sezonu, nasza drużyna grała w Rumi z Orkanem i pokonała swych rywali 2:1 (bramki K. Dziengielewicz, D. Podkanski). To niezwykle cenna wygrana, bo nie tylko że odniesiona nad groźnym rywalem, ale osiągnięta na jego terenie. Teraz przed nami kolejny wyjazd, tym razem do Amatora Kiełpino.
sobota 15 sierpnia 2015 - 20:15:22 | Komentarze: 0
Razem dla tunelu pod Pachołkiem

Razem dla tunelu
pod Pachołkiem


Prezydenci Gdańska i Sopotu dynamizują prace obu miast nad zleceniem kolejnej dokumentacji umożliwiającej przeprowadzenie projektu Nowa Spacerowa z tunelem pod Pachołkiem i Drogą Zieloną. Chodzi o proceduralne przygotowanie inwestycji tak, aby móc ubiegać się o dofinansowanie z kasy unijnej. Tak więc projekt, który dla nas jeszcze nie tak dawno był utopią, może doczekać się realizacji.
piątek 14 sierpnia 2015 - 17:50:10 | Komentarze: 0
Firma "Eurovia" przedłuży Letniskową

Firma "Eurovia"
przedłuży Letniskową


EUROVIA Polska S.A., złożyła najkorzystniejszą ofertę na wykonanie przedłużenia ulicy Letniskowej do Barniewickiej. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, ogłosiła wyniki przetargu na tę właśnie inwestycję. Przypomnijmy, przedłużenie ulicy Letniskowej pozwoli na płynny wyjazd mieszkańców ulicy, którzy nie będą musieli korzystać z przejazdu kolejowego przy Nowym Świecie po uruchomieniu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
piątek 14 sierpnia 2015 - 09:28:04 | Komentarze: 0
Idź do strony   <<        >>  

szukaj w Osowej

Polecamy firmy / usługi

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia. ....
pearldent.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Syriusza 6
Witamy w gabinecie Pearldent.
Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom komfortu oraz usług na najwyższym poziomie. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. W pracy korzystamy z wysokiej jakości sprzętu jak np. mikroskop KAPS, znieczulenie komputerowe QuickSleeper 4, laser, radiowizjografia... Telefony: 695 112 577, (58) 554 66 57
Zapraszamy serdecznie.
dental.jpg
dental.jpg
Jesteśmy nowoczesną kliniką stomatologiczną. Zapewniamy kompleksową i profesjonalną opiekę. Jako nieliczni posiadamy certyfikat ,, PRAKTYKA IMPLANTOLOGICZNA,, Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. Zapraszamy!
ksero.jpg
USŁUGI KSERO W CH OSOWA
ul. Spacerowa 48
Truskawka to nie tylko sklep papierniczy, świadczymy także usługi ksero i skanowania dokumentów. Oferujemy odbitki kolorowe i czarno-białe w formatach A3 i A4.
calineczka.jpg
Mini żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Calineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode, wykwalifikowane opiekunki dziecięce. Maluszki podzielone są na dwie grupy wiekowe. Program realizowany w placówce uwzględnia pełny rozwój osobowości dziecka. Placówka pod kontrolą Sanepidu i Straży Pożarnej. Tel 535 555 080. Zapraszamy!
malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Malinowy Ogród, to raj dla podniebienia i duszy. Nasza restauracja poleca wieczorki taneczne i wspaniałe koncerty. Zapraszamy do restauracji Malinowy Ogród na piątkowe i niedzielne bufety, oraz wyjątkowe wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, w tym obiady z okazji chrzcin, I komunii, ślubu, imprezy imieninowe, urodzinowe,spotkania firmowe itd.
kolorowe_gniazdko.jpg
Przedszkole w Osowej
Od roku 2000 placówka wypuściła spod swoich skrzydeł kilkaset dzieci, które wraz z rodzicami i rodzeństwem chętnie odwiedzają nas do dzisiejszego dnia. Jeśli szukasz przedszkola lub grupy żłobkowej dla swojej pociechy, zaufaj nam a na pewno się nie zawiedziesz. Zobacz, jak zmieniamy się dla naszych podopiecznych z Osowej i okolic...
galland.jpg

RABAT DO 40% !!!
Karboksyterapia uważana jest za największy przełom w kosmetologii estetycznej. Polega na podawaniu medycznego dwutlenku węgla CO. Stosowany jest przy nadmiarze tkanki tłuszczowej, cieniach wokół oczu, zmarszczkach mimicznych, celuliucie, rozstępach, zwiotczeniu skóry brzucha, ramion i ud, problemie łysienia oraz wypadania włosów, łuszczycowej skóry głowy i ciała.
Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/oferta.html
rosnij_radosnie.jpg
Twórcze Przedszkole Rośnij Radośnie, szansą kreatywnego i radosnego dzieciństwa dla Twojego malucha, gwarancją pomyślnego startu w edukację szkolną. Opieka serdecznych nauczycieli, pełnych pasji i pomysłów na pracę z dziećmi, motywuje je do różnorodnej aktywności, również aktorskiej.
Zapraszamy do obejrzenia bajek przygotowanych przez nasze dzieci
Twórcze Przedszkole Rośnij Radośnie:
Gdańsk Osowa, Junony 96 (obok ronda przy ul. Wodnika), tel. 660 282 802
baobab.jpg
Centrum Ogrodnicze
Chcemy z Tobą uprawiać
dziki, tajemniczy,
smaczny i rozkosznie pachnący
........ OGRÓDEK

Centrum Ogrodnicze "BAOBAB"
ul. Kielnieńska 185
tel. 604 278 257
reklama2.jpg
Reklama w portalu
Osowa24.pl
Wypróbuj reklamę
w portalu Osowa24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej