Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Suche krany na ul. Zeusa w Osowej

Suche krany na ul. Zeusa w Osowej

29 lipca, mieszkańcy ulicy Zeusa w Osowej, muszą liczyć się z brakiem wody w kranach. Jak informuje Saur Neptun Gdańsk, wody nie będzie w godzinach 11:00-15:00 w posesjach numery: 77, 79, 81. Za utrudnienia, spółka wszystkich mieszkańców przeprasza. Zatem jedyne co możemy zasugerować, to zrobienie sobie małego zapasu.
środa 23 lipca 2014 - 19:02:05 | Komentarze: 0
Z Orkanem Rumia na inaugurację ligi

Z Orkanem Rumia
na inaugurację ligi


Orkan Rumia, będzie pierwszym przeciwnikiem Olimpii Osowa w nadchodzącym sezonie. Nasi piłkarze, którzy przypomnijmy występują w V lidze rozpoczną sezon wyjazdowym pojedynkiem w Rumi, który rozegrają 16-go lub 17-go sierpnia. Sezon zakończymy pojedynkiem z KS Kamienica Królewska. Na co stać zespół w okręgówce? Wiemy tylko, że grupa jest bardzo trudna.
wtorek 22 lipca 2014 - 22:34:03 | Komentarze: 0
Drugi etap sprzątania ulic w Osowej

Drugi etap
sprzątania ulic w Osowej


Przed nami drugi etap sprzątania ulic w Naszej dzielnicy. Pierwszy, miał miejsce 14 lipca. Teraz służby odpowiedzialne za czystość naszych dróg, pojawią się w Osowej 29 lipca. Specjalne tablice informacyjne dla mieszkańców z prośbą o przestawienie samochodów z powodu sprzątania ulic - to pomysł Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku na porządki w mieście.
wtorek 22 lipca 2014 - 19:34:34 | Komentarze: 1
Przejazd kolejowy przez Barniewicką

Przejazd kolejowy
przez Barniewicką


W poniedziałek 21 lipca ok. godz. 9.00, zamknięty zostanie przejazd ul. Barniewicką w Rębiechowie, w miejscu skrzyżowania drogi z budowaną linią Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Przez trzy tygodnie kierowcy jeździć będą w tym miejscu po tymczasowym objeździe, równolegle do istniejącej drogi, a następnie po tymczasowym przejeździe kolejowym. Zatem choć to w sumie Rębiechowo, ale już Barniewicka, czyli PKM coraz bliżej Osowej.
niedziela 20 lipca 2014 - 18:38:50 | Komentarze: 0
Interpelacja w sprawie zbiornika Osowa II

Interpelacja w sprawie zbiornika Osowa II

W związku z Państwa pytaniami ws. wykupu terenów pod przyszłą inwestycję budowy zbiornika retencyjnego Osowa II z uzbrojeniem ulicy Keplera, wysłałam interpelację radnej (czyli zapytanie) do p. Prezydenta, informuje nas radna Małgorzata Chmiel. Dzisiaj otrzymałam na nie odpowiedź, więc oba te pisma Państwu publikuję, dodaje Pani radna.
środa 16 lipca 2014 - 22:28:45 | Komentarze: 0
Pokażmy jak ważny jest tunel pod "Pachołkiem"

Pokażmy jak ważny
jest ten tunel


Tunel drogowy pod Pachołkiem. To może być najważniejsza inwestycja dla Oliwy od 1945 roku. Ale dodajmy nie tylko dla Oliwy, bo wąskie gardło jakim jest Spacerowa, to bolączka mieszkańców Osowej, jadących do pracy właśnie drogą w kierunku Oliwy. Pokażmy razem, że zależy nam na budowie tunelu. Tunel i ul. "Nowa Spacerowa" pozwoli wyprowadzić ostatecznie ruch tranzytowy i tiry z obu dzielnic.
środa 16 lipca 2014 - 21:51:38 | Komentarze: 0
Ile poczekamy na zbiornik Osowa II ?

Ile poczekamy
na zbiornik Osowa II ?


Właściwie po co potrzebny nam jest zbiornik Osowa II ? Odpowiedź jest prozaiczna. Wybudowanie zbiornika umożliwi budowę ul. Nowy Świat i ul. Koziorożca w układzie docelowym oraz odwodnienie terenu w rejonie pomiędzy ulicami Koziorożca i Barniewicką. Poza tym potrzebna jest ul. Keplera, aby uregulować wreszcie dojazd do Barniewic, nie tylko przez tę Planetarną (tu brak możliwości poszerzenia ulicy)
wtorek 15 lipca 2014 - 16:47:21 | Komentarze: 0
Piłkarze Olimpii wznowili treningi

Piłkarze Olimpii
wznowili treningi


Nie tak dawno nasi piłkarze podsumowali sezon, a już praktycznie od tygodnia trenują, przygotowując się do nowego. Przypomnijmy, w rozgrywkach 2013/2014, Olimpia Osowa występująca w V lidze, zajęła 8 miejsce. Do IV ligi awansowały Jaguar Kokoszki i zwycięzca grupy MKS Władysławowo. Nasza drużyna wygrała 15 spotkań, 5 zremisowała i 10 razy schodziła z boiska pokonana.
wtorek 15 lipca 2014 - 14:26:56 | Komentarze: 0
Jak to jest z tym sezonem ogórkowym?

Jak to jest z tym
sezonem ogórkowym?


Gdy co roku w szkołach zabrzmi ostatni dzwonek, rozpoczynają się wakacje, a w naszej dzielnicy chyba coś, co można śmiało nazwać "sezonem ogórkowym". Przy tej okazji postanowiliśmy zgłębić temat. Niezawodna Wikipedia informuje nas, że wyrażenie "sezon ogórkowy", ukute zostało jako związek przyczynowy między posuchą w życiu kulturalnym miast (nieczynne teatry, sale koncertowe, kabarety, itp.) spowodowaną letnimi wyjazdami artystów do wód, właśnie w porze zbioru ogórków, a brakiem wiadomości nadających się do publikacji w gazetach.
poniedziałek 14 lipca 2014 - 13:08:34 | Komentarze: 0
Remont fasady kościoła trwa

Remont fasady kościoła trwa

Jak już informowaliśmy, w parafii Chrystusa Zbawiciela, trwa remont fasady kościoła. To kolejny etap prac na zewnętrznych ścianach świątyni. Przypomnijmy, że w roku 2010 remont objął dach kościoła. Dodajmy też, że technologia jaką budowano w latach 80-tych czy 90-tych odbiegała nieco od dzisiejszej. Dlatego nie ma się co dziwić że znak czasu utrwalił się również na ścianach Kościoła.
czwartek 10 lipca 2014 - 22:42:14 | Komentarze: 0
Idź do strony   <<        >>  

szukaj w Osowej

Polecamy firmy / usługi

gabor.jpg
GABOR
Biuro Ochrony
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia. ....
dental.jpg
Osowa, ul. Wegi 22a, tel. 882 039 753
Jesteśmy nowoczesną kliniką stomatologiczną. Zapewniamy kompleksową i profesjonalną opiekę. Leczymy za pomocą najnowocześniejszych metod o sprawdzonej skuteczności, z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i zachowaniem bardzo wysokich standardów obsługi!
Dajemy powody do uśmiechu.
kolorowe_gniazdko.jpg
KOLOROWE GNIAZDKO
Przedszkole w Osowej
Od roku 2000 placówka wypuściła spod swoich skrzydeł kilkaset dzieci, które wraz z rodzicami i rodzeństwem chętnie odwiedzają nas do dzisiejszego dnia. Jeśli szukasz przedszkola lub grupy żłobkowej dla swojej pociechy, zaufaj nam a na pewno się nie zawiedziesz...
calineczka.jpg
Mini żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Calineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode, wykwalifikowane opiekunki dziecięce. Maluszki podzielone są na dwie grupy wiekowe. Program realizowany w placówce uwzględnia pełny rozwój osobowości dziecka. Placówka pod kontrolą Sanepidu i Straży Pożarnej. Tel 535 555 080. Zapraszamy!
vintage.jpg
VINTAGE
Atelier fryzjerskie
Stworzyliśmy to miejsce specjalnie dla Was, abyście mogli poczuć się wyjątkowo. Nasz wykwalifikowany personel dołoży również wszelkich starań, aby to uczucie towarzyszyło Wam także po wyjściu od nas. Jesteśmy jedynym w Trójmieście salonem renomowanej holenderskiej firmy KEUNE. UWAGA! Zmiana numeru telefonu. Kontakt do salonu: 58 669 04 49
baobab.jpg
...BAOBAB... Centrum Ogrodnicze
W naszym Centrum znajdziecie Państwo szeroki wybór drzew i krzewów, bylin, kwiatów, nawozów, nasion, cebul, drobnych narzędzi ogrodniczych, doniczek, środków ochrony roślin. Gorąco zapraszamy!
janar.jpg
JANAR - ROLETY
Żaluzje, rolety, plisy
Eleganckie rolety wewnętrzne. Pionowe i poziome żaluzje pasujące do każdego wnętrza w domu i biurze, gustowne plisy z możliwością zastosowania w każdym oknie oraz moskitiery. To wszystko znajdziesz dla swojego domu właśnie u nas.
malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Dzięki wyśmienitej kuchni, profesjonalnej obsłudze i gustownym wnętrzom zapewnia wspaniały klimat oraz dostarcza niezapomnianych wrażeń smakowych i estetycznych. Nowe menu naszej restauracji, to raj dla smakoszy oraz chęć sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym podniebieniom.
mgalland.jpg
MARIA GALLAND
Studio Urody
UWAGA NOWOŚĆ !
8-dniowa kuracja intensywnie liftingująca z niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym, proteinami jedwabiu i izoflawonami z irysa, efekt odmłodzonej skóry.
Szczegóły na: www.galland.pl/promocje.html
Zabieg wyszczuplająco modelujący
w cenie 99zł.
reklama2.jpg
Reklama w portalu
Osowa24.pl
Wypróbuj reklamę
w portalu Osowa24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej