Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Jak to jest z tym sezonem ogórkowym?

Jak to jest z tym
sezonem ogórkowym?


Gdy co roku w szkołach zabrzmi ostatni dzwonek, rozpoczynają się wakacje, a w naszej dzielnicy chyba coś, co można śmiało nazwać "sezonem ogórkowym". Przy tej okazji postanowiliśmy zgłębić temat. Niezawodna Wikipedia informuje nas, że wyrażenie "sezon ogórkowy", ukute zostało jako związek przyczynowy między posuchą w życiu kulturalnym miast (nieczynne teatry, sale koncertowe, kabarety, itp.) spowodowaną letnimi wyjazdami artystów do wód, właśnie w porze zbioru ogórków, a brakiem wiadomości nadających się do publikacji w gazetach.
poniedziałek 14 lipca 2014 - 11:08:38 | Komentarze: 0
Remont fasady kościoła trwa

Remont fasady kościoła trwa

Jak już informowaliśmy, w parafii Chrystusa Zbawiciela, trwa remont fasady kościoła. To kolejny etap prac na zewnętrznych ścianach świątyni. Przypomnijmy, że w roku 2010 remont objął dach kościoła. Dodajmy też, że technologia jaką budowano w latach 80-tych czy 90-tych odbiegała nieco od dzisiejszej. Dlatego nie ma się co dziwić że znak czasu utrwalił się również na ścianach Kościoła.
czwartek 10 lipca 2014 - 20:42:18 | Komentarze: 0
Projekt basenu jest już gotowy

Projekt basenu
jest już gotowy


Jak zapewne Państwo wiedzą, na ostatnim posiedzeniu rady Osowej, Prezydent Paweł Adamowicz, ogłosił decyzję budowy tego tak potrzebnego basenu. Wszyscy się bardzo ucieszyliśmy, choć już wcześniej przekazywałam Państwu informacje, ze nasz wspólny lobbing w tej sprawie spowodował kilka spotkań, na których toczyły się już techniczne rozmowy o możliwości budowy basenu. Teraz przedstawiam Państwu bardziej szczegółowe na ten temat informacje.
poniedziałek 07 lipca 2014 - 06:14:36 | Komentarze: 0
Które wnioski do BO, poprze Osowa?

Które wnioski do BO, poprze Osowa?

Cztery z dwudziestu jeden wniosków, które wpłynęły do Budżetu Obywatelskiego 2015, bezpośrednio dotyczą naszej dzielnicy. Oczywiście za wcześnie jest jeszcze mówić o konkretach, ponieważ teraz wnioski czeka proces weryfikacji pod względem formalnym. Jednak już na chwilę obecną, możemy wstępnie powiedzieć o tych projektach, które trafiły w terminie do miasta.
czwartek 03 lipca 2014 - 22:37:08 | Komentarze: 0
Policja apeluje o rozwagę nad wodą

Policja apeluje
o rozwagę nad wodą


Policja alarmuje: sezon letni dopiero się rozpoczyna, mimo to w czerwcu 2014r życie pod wodą straciło już 56 osób. Większości tragedii na pewno można było uniknąć, wystarczyło tylko kierować się paroma prostymi zasadami. Ogromne znaczenie ma także zdrowy rozsądek, którego nikomu podczas wypoczynku nad wodą nie powinno zabraknąć.
czwartek 03 lipca 2014 - 20:30:42 | Komentarze: 0
21 wniosków z naszego okręgu

21 wniosków
z naszego okręgu


21 wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2015, wnieśli mieszkańcy okręgu nr VI, do którego należy nasza dzielnica. Ogółem mieszkańcy Gdańska, złożyli 180 projektów. 21 z nich, to propozycje ogólnomiejskie. Ile konkretnie pomysłów na budżet, mieli mieszkańcy Osowej, dowiemy się wkrótce. Czy będą osowskie priorytety, jak w przypadku pierwszej edycji budżetu?
czwartek 03 lipca 2014 - 12:57:50 | Komentarze: 0
Po spotkaniu w sprawie kolektora
Po spotkaniu
w sprawie kolektora


Zgodnie z zapowiedzią, przekazuję ustalenia ze spotkania, jakie zorganizowałam 25-go czerwca w Urzędzie Miejskim w sprawie kolektora w ciągu ulicy Hermesa (tego niewiadomego pochodzenia). Przypomnę, chodzi o problem zalewania Osiedla Stylowego przez wody deszczowe z kolektora, który właściwie jest zamkniętym zbiornikiem retencyjnym.
wtorek 01 lipca 2014 - 20:50:11 | Komentarze: 0
Plany "Kielnieńska przy torach II" wyłożone

Plany "Kielnieńska przy torach II" wyłożone

Prezydent Miasta Gdańska informuje, o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla fragmentu naszej dzielnicy a dokładnie: Osowa rejon ulicy Kielnieńskiej przy torach II. Wyłożenie odbywa się w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska (IV piętro), w dni robocze od godz. 9:00 do godz. 15:00, a w poniedziałki projektant udziela wyjaśnień.
wtorek 01 lipca 2014 - 17:52:50 | Komentarze: 0
Ten baner znów cieszy nasze oczy

Ten baner znów cieszy nasze oczy

Nasze osowskie XXIV LO jest jedyną szkołą w Gdańsku i jedną z pięciu w województwie pomorskim, która zdała w 100% maturę. Wszyscy bardzo się cieszymy, jednocześnie gratulując dyrekcji, nauczycielom i przede wszystkim wspaniałej młodzieży, tego rewelacyjnego wyniku. Zatem jadąc lub idąc ulicą Wodnika, miło jest widzieć na budynku szkoły ten wyjątkowy baner (nie po raz pierwszy z resztą).
sobota 28 czerwca 2014 - 12:34:46 | Komentarze: 0
Nowy członek Młodzieżowej Rady Miasta

Nowy członek Młodzieżowej Rady Miasta

W ostatnią środę odbyła się IX uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. Młodzi radni w Nowym Ratuszu prowadzili sprawozdanie ze swojej rocznej działalności. Bardzo ważnym momentem obrad było zaprzysiężenie dwóch nowych radnych, którzy mieli zastąpić osoby, którym wygasł mandat radnego. Do składu Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska dołączył Wojtek Formański.
piątek 27 czerwca 2014 - 16:09:12 | Komentarze: 0
Idź do strony   <<        >>  

szukaj w Osowej

Polecamy firmy / usługi

dental.jpg
Osowa, ul. Wegi 22a, tel. 882 039 753
Jesteśmy nowoczesną kliniką stomatologiczną. Zapewniamy kompleksową i profesjonalną opiekę. Leczymy za pomocą najnowocześniejszych metod o sprawdzonej skuteczności, z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i zachowaniem bardzo wysokich standardów obsługi!
Dajemy powody do uśmiechu.
kolorowe_gniazdko.jpg
KOLOROWE GNIAZDKO
Przedszkole w Osowej
Od roku 2000 placówka wypuściła spod swoich skrzydeł kilkaset dzieci, które wraz z rodzicami i rodzeństwem chętnie odwiedzają nas do dzisiejszego dnia. Jeśli szukasz przedszkola lub grupy żłobkowej dla swojej pociechy, zaufaj nam a na pewno się nie zawiedziesz...
calineczka.jpg
Mini żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Calineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode, wykwalifikowane opiekunki dziecięce. Maluszki podzielone są na dwie grupy wiekowe. Program realizowany w placówce uwzględnia pełny rozwój osobowości dziecka. Placówka pod kontrolą Sanepidu i Straży Pożarnej. Tel 535 555 080. Zapraszamy!
vintage.jpg
VINTAGE
Atelier fryzjerskie
Stworzyliśmy to miejsce specjalnie dla Was, abyście mogli poczuć się wyjątkowo. Nasz wykwalifikowany personel dołoży również wszelkich starań, aby to uczucie towarzyszyło Wam także po wyjściu od nas. Jesteśmy jedynym w Trójmieście salonem renomowanej holenderskiej firmy KEUNE. UWAGA! Zmiana numeru telefonu. Kontakt do salonu: 58 669 04 49
baobab.jpg
...BAOBAB... Centrum Ogrodnicze
W naszym Centrum znajdziecie Państwo szeroki wybór drzew i krzewów, bylin, kwiatów, nawozów, nasion, cebul, drobnych narzędzi ogrodniczych, doniczek, środków ochrony roślin. Gorąco zapraszamy!
janar.jpg
JANAR - ROLETY
Żaluzje, rolety, plisy
Eleganckie rolety wewnętrzne. Pionowe i poziome żaluzje pasujące do każdego wnętrza w domu i biurze, gustowne plisy z możliwością zastosowania w każdym oknie oraz moskitiery. To wszystko znajdziesz dla swojego domu właśnie u nas.
malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Dzięki wyśmienitej kuchni, profesjonalnej obsłudze i gustownym wnętrzom zapewnia wspaniały klimat oraz dostarcza niezapomnianych wrażeń smakowych i estetycznych. Nowe menu naszej restauracji, to raj dla smakoszy oraz chęć sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym podniebieniom.
mgalland.jpg
MARIA GALLAND
Studio Urody
UWAGA NOWOŚĆ !
8-dniowa kuracja intensywnie liftingująca z niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym, proteinami jedwabiu i izoflawonami z irysa, efekt odmłodzonej skóry.
Szczegóły na: www.galland.pl/promocje.html
Zabieg wyszczuplająco modelujący
w cenie 99zł.
gabor.jpg
GABOR
Biuro Ochrony
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia. ....
reklama2.jpg
Reklama w portalu
Osowa24.pl
Wypróbuj reklamę
w portalu Osowa24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej