Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE

"Galaktyczny" jogging w ciemnościach

"Galaktyczny" jogging
w ciemnościach


Od około 2 tygodni nie działa oświetlenie obwodnicy na odcinku sąsiadującym z ulicą Galaktyczną. Dokładnie chodzi o odcinek od skrzyżowania ul. Galaktycznej z ul. Homera a miejscem gdzie kończą się ekrany dźwiękochłonne. Nie wszędzie są tu lampy jak na załączonym obrazku. Na ten właśnie temat piszą nasi czytelnicy. Postanowiliśmy zatem poszukać wyjaśnień w tej kwestii.
czwartek 04 września 2014 - 23:42:00 | Komentarze: 0
SP 81 po wakacyjnej modernizacji

SP 81 po wakacyjnej modernizacji

Wakacyjna modernizacja Szkoły Podstawowej nr 81 przy ul. Siedleckiego w Osowej była jedną z najbardziej kompleksowych wykonanych przez Miasto w okresie letnim. Placówka zyskała nową kondygnacje z dodatkowymi salami dydaktycznymi. Modernizację przeszła mała sala gimnastyczna oraz zewnętrzne boisko, które posiada teraz bezpieczną nawierzchnię poliuretanową oraz trybuny.
czwartek 04 września 2014 - 19:37:34 | Komentarze: 0
Seniorzy wracają na sobotnie spotkania

Seniorzy wracają
na sobotnie spotkania


Osowskie Spotkania Seniorów wpisały się na stałe w życie społeczne i kulturalne naszej dzielnicy. Przychodzą na nie osoby w wieku dojrzałym, nie brak też młodzieży, która znakomicie integruje się ze starszym pokoleniem. Ciekawi goście i wykładowcy, zróżnicowana tematyka i formy zajęć przyciągają coraz szersze grono uczestników. Kolejne spotkanie już w tę sobotę.
czwartek 04 września 2014 - 19:32:12 | Komentarze: 0
Przypominamy o ważnej ankiecie

Przypominamy
o ważnej ankiecie


Adresatami ankiety są mieszkańcy naszej dzielnicy. Formularz ankietowy utworzony jest przy partycypacji mieszkańców Osowej. Dodajmy, że ankieta posłuży do badań nad tematem krawędziowych dzielnic miast w kontekście metropolii na świecie, zaś mentorem zespołu jest profesor Oscar Bragos z Argentyny, kierujący pracami interdyscyplinarnej grupy badaczy z kilku uczelni w kraju i zagranicy.
czwartek 04 września 2014 - 16:45:56 | Komentarze: 0
Budżet Obywatelski przy "Okrągłym Stole"

Budżet Obywatelski
przy "Okrągłym Stole"


Budżet Obywatelski, zdominował pierwsze po wakacjach spotkanie inicjatywy "Osowski Okrągły Stół". Uczestnicy spotkania, omawiali strategię przygotowań. Przypomnijmy, że zasady BO 2015 nieco różnią się od tych przyjętych w pilotażu. Zniesiono m.in. zakres tematyczny zgłaszanych projektów. Tym samym mieszkańcy mogą zgłaszać wszystkie propozycje działań, które mieszczą się w zadaniach własnych gminy.
wtorek 02 września 2014 - 20:50:50 | Komentarze: 0
Czterech chętnych do budowy szatni

Czterech chętnych
do budowy szatni


Wiemy już które firmy zadeklarowały chęć budowy obiektów socjalnych dla zaplecza sportowego przy Szkole Podstawowej nr 81. Do przetargu zgłosiły się cztery podmioty. Przypomnijmy, że zgodnie ze złożonym do Budżetu Obywatelskiego wnioskiem budynek socjalny powinien zawierać szatnie wraz z prysznicami dla dzieci, szatnie wraz z prysznicami dla nauczycieli, pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy.
wtorek 02 września 2014 - 08:45:57 | Komentarze: 0
Odpowiedź w sprawie rozkładu jazdy mikrobusa

Odpowiedź w sprawie rozkładu jazdy mikrobusa

Odpowiadając na liczne uwagi w sprawie kursowania nowego mikrobusa (od 01 września) przekazuję informacje, jakie otrzymałam od p. dyrektor szkoły podstawowej p. Marioli Cyranek i p. dyrektora ZTM, pisze radna Małgorzata Chmiel. Rozkład jazdy był kilkakrotnie dyskutowany ze szkolą i przez panią Dyrektor zaakceptowany. Uważają, że rano nie ma takiego natężenia ruchu, żeby były podstawy martwić się, ze dzieci z od przystanku ul. Marsa nie dotrą na czas do szkoły.
niedziela 31 sierpnia 2014 - 14:24:10 | Komentarze: 0
Wyjazdowa wygrana Olimpii w Pszczółkach

Wyjazdowa wygrana Olimpii w Pszczółkach

Pracowity tydzień Olimpii Osowa zakończył się zasłużonym zwycięstwem podopiecznych Filipa Heiniga. Nasi piłkarze pokonali GTS Pszczółki 2:1. Bohaterem spotkania był Łukasz Żmijewski (zdj.), zdobywca dwóch goli dla naszego zespołu. Tym samy wygrana pozwala nam odbić się od dolnych rejonów tabeli.
sobota 30 sierpnia 2014 - 20:20:26 | Komentarze: 0
"Osowski Okrągły Stół" po wakacjach

"Osowski Okrągły Stół"
po wakacjach


Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie "Osowskiego Okrągłego Stołu". Przypomnijmy, inicjatywa, to przedsięwzięcie społeczne, skierowane do wszystkich osób, instytucji społecznych, organizacji czynnie zajmujących się rozwojem, kultura, sztuką, edukacją, sportem oraz sprawami społecznymi w naszej dzielnicy.
piątek 29 sierpnia 2014 - 20:33:40 | Komentarze: 0
Sierpniowa Sesja Rady Dzielnicy Osowa

Sierpniowa Sesja
Rady Dzielnicy Osowa


Co prawda na dzisiejszej sesji rady nie podejmowano uchwał, ale radni omawiali kilka kwestii, które mają istotny wpływ na funkcjonowanie naszej dzielnicy. Radna Żaneta Geryk, przedstawiłam.in. projekt spotkań profilaktycznych, dotyczących walki z chorobami nowotworowymi. Akademia Walki z Rakiem działająca przy Fundacji Hospicyjnej i Fundacja Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FORUM, zaproponuje spotkania w Osowej.
czwartek 28 sierpnia 2014 - 18:11:52 | Komentarze: 0
Idź do strony   <<        >>  

szukaj w Osowej

Polecamy firmy / usługi

gabor.jpg
GABOR
Biuro Ochrony
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia. ....
dental.jpg
Osowa, ul. Wegi 22a, tel. 882 039 753
Jesteśmy nowoczesną kliniką stomatologiczną. Zapewniamy kompleksową i profesjonalną opiekę. Leczymy za pomocą najnowocześniejszych metod o sprawdzonej skuteczności, z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i zachowaniem bardzo wysokich standardów obsługi!
Dajemy powody do uśmiechu.
kolorowe_gniazdko.jpg
KOLOROWE GNIAZDKO
Przedszkole w Osowej
Od roku 2000 placówka wypuściła spod swoich skrzydeł kilkaset dzieci, które wraz z rodzicami i rodzeństwem chętnie odwiedzają nas do dzisiejszego dnia. Jeśli szukasz przedszkola lub grupy żłobkowej dla swojej pociechy, zaufaj nam a na pewno się nie zawiedziesz...
calineczka.jpg
Mini żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Calineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode, wykwalifikowane opiekunki dziecięce. Maluszki podzielone są na dwie grupy wiekowe. Program realizowany w placówce uwzględnia pełny rozwój osobowości dziecka. Placówka pod kontrolą Sanepidu i Straży Pożarnej. Tel 535 555 080. Zapraszamy!
vintage.jpg
VINTAGE
Atelier fryzjerskie
Stworzyliśmy to miejsce specjalnie dla Was, abyście mogli poczuć się wyjątkowo. Nasz wykwalifikowany personel dołoży również wszelkich starań, aby to uczucie towarzyszyło Wam także po wyjściu od nas. Jesteśmy jedynym w Trójmieście salonem renomowanej holenderskiej firmy KEUNE. UWAGA! Zmiana numeru telefonu. Kontakt do salonu: 58 669 04 49
baobab.jpg
...BAOBAB... Centrum Ogrodnicze
W naszym Centrum znajdziecie Państwo szeroki wybór drzew i krzewów, bylin, kwiatów, nawozów, nasion, cebul, drobnych narzędzi ogrodniczych, doniczek, środków ochrony roślin. Gorąco zapraszamy!
janar.jpg
JANAR - ROLETY
Żaluzje, rolety, plisy
Eleganckie rolety wewnętrzne. Pionowe i poziome żaluzje pasujące do każdego wnętrza w domu i biurze, gustowne plisy z możliwością zastosowania w każdym oknie oraz moskitiery. To wszystko znajdziesz dla swojego domu właśnie u nas.
malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Zapraszamy, do skosztowania przysmaków z nowej karty menu.

Nowa karta to świeżość smaków i aromatów. Większość dań przygotowana jest najnowszą metodą gotowania Sous-vide, bardziej smacznego, a przede wszystkim zdrowszego. Jak to wygląda w praktyce -czyli na naszych talerzach?
mgalland.jpg
MARIA GALLAND
Studio Urody
UWAGA NOWOŚĆ !
Tylko do końca września, oferujemy naszym miłym klientkom przedłużanie paznokci metodą akrylową za jedyne 59 zł, zaś metodą żelową za 69 zł. ZAPRASZAMY
maciejko.jpg
LOMBARD "MACIEJKO"
Gdańsk Osowa, ul. Kielnieńska 87
Potrzebujesz gotówki? U nas formalności załatwisz od ręki, bez czekania na przelew. Skupujemy elektronikę, sprzęt RTV i AGD, biżuterię. Szybko, korzystnie i dyskretnie. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego lombardu. Tel. 609-991-105
gregor.jpg
SIŁOWNIA GREGOR
Gdańsk Osowa, ul. Kielnieńska 87
Korzystając z naszej siłowni będziecie mogli Państwo wypracować wybrane partie mięśni, ale również skutecznie schudnąć i nabrać kondycji. Każdy znajdzie u nas ciężary odpowiadające jego możliwościom, oraz otrzyma niezbędną pomoc by prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Doradzamy w zakresie doboru treningu, diety, suplementów. Tel. 609-991-105
reklama2.jpg
Reklama w portalu
Osowa24.pl
Wypróbuj reklamę
w portalu Osowa24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej