Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE

PKM powoli wraca na tory (aktualizacja)

PKM powoli wraca
na tory (aktualizacja)


Pomorska Kolej Metropolitalna wraca na tory - ale póki co częściowo. Jeżdżą już pociągi z Gdyni do Osowej oraz z Kartuz do Portu Lotniczego. jednak z Wrzeszcza pociągi nadal nie kursują. Przypomnijmy, że w wyniku ulewy i podtopień, osunęły się nasypy na tracie z Osowej do Wrzeszcza. PKM sprawdza, czy nie doszło do naruszenia warstwy nośnej. Naprawiono już odcinek od lotniska do wejścia w linię kościerską.
wtorek 19 lipca 2016 - 09:01:32 | Komentarze: 0
200 tablic rejestracyjnych do odbioru

200 tablic rejestracyjnych do odbioru

Gdańscy policjanci w budynku Komendy Miejskiej przy ul. Nowe Ogrody 27 do końca tego tygodnia wydają odnalezione po ostatniej ulewie tablice rejestracyjne. Wykaz wszystkich zgromadzonych tablic znajduje się poniżej. Po swoją tablicę należy zgłosić się z dowodem rejestracyjnym. Przypomnijmy, że część tablic znalezionych w Osowej, znalazło się na naszym komisariacie.
poniedziałek 18 lipca 2016 - 11:45:45 | Komentarze: 0
Trwa wielkie sprzątanie po ulewach

Trwa wielkie sprzątanie
po ulewach


Ważna informacja dla mieszkańców Osowej. Ruszyły już naprawy zniszczonych nawałnicą dróg i chodników. Od wczoraj w trybie awaryjnym pracują wszystkie firmy drogowe współpracujące z Zarządem Dróg i Zieleni. Naprawy prowadzone będą do skutku. Na chwilę obecną zdefiniowano 11 odcinków ulic i chodników, na których doszło do najpoważniejszych uszkodzeń. Tak będzie na ulicy Gnieźnieńskiej.
sobota 16 lipca 2016 - 12:01:12 | Komentarze: 0
Pociągi na linii PKM nie kursują

Pociągi na linii PKM
nie kursują


NIE KURSUJĄ pociągi SKM na odcinku Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Port Lotniczy - Gdańsk Osowa. Pociągi do i z Kartuz oraz do i z Kościerzyny, zaczynają/kończą bieg na stacji Gdańsk Osowa. Na odcinku Gdańsk Osowa - Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Główny podróżni, posiadający bilety jednorazowe i okresowe SKM, mogą skorzystać z usług komunikacji miejskiej uruchamianej przez ZTM Gdańsk.
piątek 15 lipca 2016 - 11:19:32 | Komentarze: 0
Ulewa na Trójmiastem, zalania i podtopienia

Ulewa na Trójmiastem, zalania i podtopienia

W ciągu 14 godzin spadło w Gdańsku około 160 l wody/m2. Jest to dwumiesięczna norma opadów deszczu w naszym regionie. Miejski Sztab Kryzysowy na bieżąco monitoruje sytuację, służby Policji i Straży Pożarnej udzielają niezbędnej pomocy. W tym momencie strażacy działają najaktywniej w Oliwie w rejonie ulic: Stary Rynek Oliwski, Opata Rybińskiego, Kwietna, Opacka oraz w Osowej i Jasieniu, gdzie strażacy udrożniają drogi, policjanci wspomagają akcję.
piątek 15 lipca 2016 - 00:09:50 | Komentarze: 0
Co z poparciem dla "Drogi Zielonej"?

Co z poparciem
dla "Drogi Zielonej"?


W poniedziałek miało miejsce spotkanie z Prezydentem Adamowiczem (z RDO wzięli udział Karol Ważny i Maciej Przybylski) podczas którego Prezydent poinformował o skali poparcia dla Drogi Zielonej na podstawie badań opinii publicznej - wykresy i dokładne informacje są na stronie gdansk.pl . Przedstawiciele Zarządów Oliwy, Osowej i Przymorza Małego przekazali listy osób (ponad 5 tys,) popierających projekt Drogi Zielonej.
czwartek 14 lipca 2016 - 19:58:18 | Komentarze: 0
Przerwy w dostawie wody w Osowej

Przerwy w dostawie wody w Osowej

Saur Neptun Gdańsk informuje, że w nocy z 18 na 19 lipca 2016 r., w godz. 22:00-04:00 znów kilka ulic w naszej dzielnicy, pozbawionych będzie wody. Tym razem kłopoty dotkną mieszkańców posesji, zlokalizowanych m.in. przy Osowskim Zakątku, Sarniej, Jeleniej czy Odyseusza. Za utrudnienia Saur Neptun Gdańsk mieszkańców naszej dzielnicy przeprasza.
czwartek 14 lipca 2016 - 19:36:08 | Komentarze: 0
Rekomendacja projektów do BO 2017

Rekomendacja projektów do BO 2017

Coraz bliżej kluczowych decyzji w kwestiach Budżetu Obywatelskiego 2017. W tej chwili 8 projektów uzyskało rekomendację po konsultacjach wnioskodawców z odpowiednimi jednostkami miasta. Niebawem ostatni krok przed głosowaniem, czyli wpisanie projektów na listę właśnie do głosowania. Przedstawiamy listę projektów, które uzyskały rekomendację.
czwartek 14 lipca 2016 - 11:22:02 | Komentarze: 0
Osowskie zwierzaki, czyli zguby i znajdy

Osowskie zwierzaki, czyli zguby i znajdy

Jak co roku latem, nie mamy dobrych wieści dla właścicieli czworonogów. 10 lipca ok. 8:20-8:25 w Gdańsku Osowej na ul. Kielnieńskiej nieopodal skrzyżowania z ul. Zatokową został potrącony pies, sprawca rzecz jasna nie zatrzymał się; nie widzieliśmy jakim autem się poruszał, zobaczyliśmy sam efekt, pisze Maria. Pies jest w tej chwili z nami w lecznicy całodobowej.
niedziela 10 lipca 2016 - 12:52:43 | Komentarze: 0
Przerwy w dostawie wody w Osowej

Przerwy w dostawie wody w Osowej

Saur Neptun Gdańsk informuje, że w dniu 13 lipca 2016 r., w godz. 08:30-11:30 znów kilka ulic w naszej dzielnicy, pozbawionych będzie wody. Tym razem kłopoty dotkną mieszkańców posesji, zlokalizowanych na ul. Gnieźnieńskiej 6A, 8B, oraz ul. Kielnieńskiej 148 G. Za utrudnienia Saur Neptun Gdańsk przeprasza.
czwartek 07 lipca 2016 - 12:13:04 | Komentarze: 0
Idź do strony   <<        >>  

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

ksero.jpg
KSERO, UPOMINKI, KARNETY
w CH OSOWA
ul. Spacerowa 48
Kup wyprawkę szkolną w Truskawce

-20% na artykuły szkolne
przy zakupie pow. 100 zł.
Promocja trwa do 31.07.2016


Sklep papierniczy Truskawka
CH Osowa (przy obwodnicy)
tel. 511 227 944
malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Malinowy Ogród, poleca wieczorki taneczne i wspaniałe koncerty. Zapraszamy do restauracji Malinowy Ogród na piątkowe i niedzielne bufety, oraz wyjątkowe wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, w tym obiady z okazji chrzcin, I komunii, ślubu, imprezy imieninowe, urodzinowe,spotkania firmowe itd.
galland.jpg
SALON URODY MARIA GALLAND
PROMOCJA !!!
Zabieg, który doskonale regeneruje, odżywia i wygładza stopy. Łączymy tu pedicure klasyczny z aromatycznym peelingiem i odpowiednio dobraną maseczką jako zabieg uzupełniający. Jest to kąpiel stóp w ciepłej parafinie.
Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/promocje.html
cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni www.kwiaciarnia-cudawianki.pl

Happy_Kids_Osowa.jpg
REKRUTACJA NA
ROK SZKOLNY 2016 i 2017
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
HAPPY BABY, BASEN.

REKRUTACJA 2016, 2017 W TOKU
Sprawdź naszą wyjątkowa ofertę

NOWOŚĆ - ZUMBA w HAPPY KIDS
Zumba dla pań czwartek godz 18.00
Zumba kids wtorek godz. 15.50.
rosnij_radosnie.jpg
Twórcze Przedszkole Rośnij Radośnie, szansą kreatywnego i radosnego dzieciństwa dla Twojego malucha, gwarancją pomyślnego startu w edukację szkolną.
Zapraszamy do obejrzenia bajek przygotowanych przez nasze dzieci
Twórcze Przedszkole Rośnij Radośnie:
Gdańsk Osowa, Junony 96 (obok ronda przy ul. Wodnika), tel. 660 282 802
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia. ....
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110
Zapraszamy na kursy wakacyjne w grupach do 6 osób! Startujemy 4 lipca, zapisy trwają, liczba miejsc ograniczona!

2 x w tygodniu, 90'. (pon/środa lub wtorek/czwartek): lipiec i sierpień -
16 spotkań po 90'
3 razy w tygodniu, 90'. (pon/ środa/piątek): lipiec i sierpień -
24 spotkania po 90'

Zajęcia odbywają się w godzinach przedpołudniowych (10:30- 12:00) lub popołudniowych (17:30- 19:00)

calineczka.jpg
Mini żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Calineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode, wykwalifikowane opiekunki dziecięce. Maluszki podzielone są na dwie grupy wiekowe. Program realizowany w placówce uwzględnia pełny rozwój osobowości dziecka. Placówka pod kontrolą Sanepidu i Straży Pożarnej. Tel 535 555 080. Zapraszamy!