Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Jak obniżyć OC dla młodego kierowcy?


Jak obniżyć OC
dla młodego kierowcy?


Życie młodego kierowcy nie jest łatwe, szczególnie jeśli chodzi o składki na OC. Towarzystwa ubezpieczeniowe są bardzo surowe wobec osób bez doświadczenia za kółkiem i narzucają im wysokie ceny. Czy da się je obniżyć? Jak się okazuje, istnieje taka możliwość. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych i sprawdzonych porad, dzięki którym ubezpieczenie OC może stać się znacznie przystępniejsze cenowo dla młodego kierowcy.

Jak pokazują statystyki, OC dla młodych kierowców w wieku do 27-29 lat jest nawet kilkukrotnie droższe niż to samo ubezpieczenie, tylko że kupowane przez starszą osobę. Dlaczego towarzystwa ubezpieczeniowe tak surowo traktują młodych kierowców? Przyczyną jest wysokie ryzyko, jakie wiąże się z udzieleniem im polisy.

Dane policyjne wskazują, że to właśnie młodzi kierowcy są grupą, która powoduje największą liczbę wypadków na polskich drogach, dlatego niejako w ramach odpowiedzialności zbiorowej ich składki są znacznie podwyższone w stosunku do innych grup wiekowych. Dlatego warto się zapoznać z umieszczonymi poniżej poradami, do których zastosowanie się pozwala na wyraźne zredukowanie ceny obowiązkowego OC dla młodych kierowców.

Dodaj drugiego właściciela w dowodzie

Jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywanych przez młodych kierowców do obniżenia składki ubezpieczeniowej jest dodanie drugiego właściciela w dowodzie rejestracyjnym. Aby plan się powiódł i rzeczywiście zagwarantował niższą składkę, drugi właściciel powinien posiadać duże zniżki za bezszkodową jazdę. Właśnie dzięki nim cena OC może spać nawet o 50% w porównaniu z kalkulacją wyłącznie dla młodego kierowcy.

Dodanie drugiego właściciela do dowodu ma niewątpliwą zaletę z punktu widzenia młodego kierowcy, zapewniając mu tańsze OC. Z perspektywy drugiego właściciela nie jest jednak korzystna, bo nie tylko nie daje mu żadnego pożytku, ale wręcz może przynieść straty, jeśli młody kierowcy wyrządzi szkody w ruchu drogowym. W takiej sytuacji także drugi, doświadczony właściciel straci zniżki uzyskane za bezszkodową jazdę, mimo że osobiście nie brał udziału w zdarzeniu. Działa to również w drugą stronę, tzn. jeśli starszy właściciel dysponującymi zniżkami spowoduje stłuczkę, kolizję czy wypadek, drożeje OC również dla młodego kierowcy.

Skorzystaj ze specjalnej oferty

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają swoich „ulubionych” klientów, z myślą o których przygotowują najlepsze oferty. Na polskim rynku można znaleźć firmy i specjalne polisy zorientowane właśnie na młodych kierowców. Zdecydowanie warto sprawdzić, ile w nich kosztuje OC, a następnie porównać je z kosztem obowiązkowego ubezpieczenia w innych towarzystwach, w czym bardzo pomocna okazuje się porównywarka internetowa najtaniejuagenta.pl. Jest wysoce prawdopodobne, że oferta dla młodych kierowców będzie najlepsza na rynku.

Zbieraj zniżki

Pełne zniżki w wysokości 60% z tytułu bezszkodowej, bezpiecznej jazdy można wypracować dopiero po kilku latach kontynuowania ubezpieczenia OC. Uwzględniając ten fakt, nie ma się co dziwić, że młodzi kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy od kilku miesięcy, roku czy dwóch lat, nie zdołali uzyskać dużych zniżek. Mimo to powinni się o nie cały czas starać, kontynuując i odnawiając co roku polisę oraz nie powodując szkód w ruchu drogowym.

Unikaj rat

Rozważasz rozłożenie składki na raty? Jeśli chcesz zapłacić za OC jak najmniej, nie rób tego. Decydując się na raty, do podstawowej ceny musisz bowiem dodatkowo dopłacić ok. 10-20%. Jeżeli natomiast chcesz poczytać więcej na temat taniego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, zajrzyj pod ten link https://najtaniejuagenta.pl/tanie-oc/.

Tekst sponsorowany

poniedziałek 13 maja 2019 - 07:49:41 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej

Polecamy firmy / usługi

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

WAŻNE

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną
od 18.03.2020
wizyty w Gabinecie wstrzymane
do odwołania.
W nagłych sytuacjach
prosimy o kontakt telefoniczny
w godzinach pracy Gabinetu.

577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne ofertySTUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa,
ul. Nowy Świat 7a, oraz Oriona 1
Rekrutacja 2020/2021
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016 i 2017
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2018 i 2019
.. Zapraszamy:
 • Rekrutacja do szkoły
  NOWY ŚWIAT
  KLASY 0-I oraz II-VIII

REKRUTACJA TELEFONICZNA
ORAZ ONLINE
Z A P R A S Z A M Y

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl