Zaloguj się | Rejestracja

judo


Grizzly na dwóch turniejach judo

W sobotę 22 maja w Luboniu k. Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów i Weteranów w Judo, w których wystąpiła 4 osobowa brygada naszego klubu. Natomiast w hali judo SGKS Wybrzeże wystąpiła rekordowa liczba zawodników pragnących zakwalifikować się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo. UKS Grizzly Gdańsk reprezentowało pięcioro zawodników. Jak wypadli nasi reprezentanci? Poniżej znajdą Państwo relację z obu zawodów.

MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW I WETERANÓW
W JUDO

W sobotę 22 maja w Luboniu k. Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów i Weteranów w Judo, w których wystąpiła 4 osobowa brygada z naszego klubu. Nasi reprezentanci stoczyli łącznie 10 walk, z których wygrali 7 wyszarpując 2 medale złote, 1 srebrny oraz 1 brązowy. W przeciwieństwie do lat poprzednich nastąpił tu podział na Amatorów i Weteranów, co dało szansę tym pierwszym wywalczyć miejsca medalowe, ponieważ mogli współzawodniczyć z zawodnikami na tym samym poziomie, a nie tylko ze starymi wygami, którym się przypomniało, że potrafią jeszcze walczyć. Ogólnie na macie stanęło 16 Pań i ponad 150 Panów.

W Amatorach reprezentowali nas: Agata Zywert w wadze do 57 kg oraz Tomasz Weltrowski w kategorii M2 w wadze +100kg. Nasza reprezentantka stoczyła jedną walką z dużo cięższą i wyższą zawodniczką z Wrocławia, którą udało się jej wygrać po prawie 7 minutach boju na ippon. Trzeba przyznać, że tak zaciętej walki wśród Pań dawno nie widziano na zawodach tego typu i naprawdę było na co popatrzeć – krew, pot i łzy – te trzy słowa tylko mogą ją podsumować . Bój ten zakończył się zwycięstwem Agaty, a co za tym idzie najwyższym stopniem na podium.

W międzyczasie na sąsiedniej macie swój pierwszy pojedynek stoczył Tomek Weltrowski, który, jak to powiedział: „zaczynałem walkę, to Agata jeszcze walczyła, jak skończyłem, to mogłem sobie popatrzeć jak nadal się bije”, wygrał ją przed czasem na ippon, tak jak kolejny pojedynek, który doprowadził go do złota.

W Weteranach zaprezentowali swoje umiejętności dwaj zawodnicy: Krzysztof Kędziora [M5, waga do 90kg] oraz Paweł Stopieński [M3, -90kg]. Krzysiek stoczył łącznie 4 walki, z których 3 wygrał przed czasem. Patrząc na przerwę, którą miał za sobą, to naprawdę bardzo dobry wynik naszego wielokrotnego Mistrza Polski Weteranów. Walka finałowa to był prawdziwy majstersztyk umiejętności pomiędzy Krzyśkiem a bardzo doświadczonym kolegą z Gdyni – Adamem Poździkiem, którego nie raz spotkać możemy na wszystkich matach całego kraju z racji pełnienia funkcji sędziego. W początkowej fazie Krzyśkowi udało się rzucić Adama na waza-ari, ale w pędzie po kolejne punkty, przeciwnik naszego zawodnika wykorzystał chwilowe pogubienia się i przeszedł do trzymania, które zakończyło się jego wygraną. Ale w tym wypadku srebro było nie dość, że zasłużone, to naprawdę bardzo mocno wyszarpane z pomocą prawdziwego judo.

W tym samym czasie oglądaliśmy zmagania Pawła, który ewidentnie nie miał dnia. Nasz multimedalista Mistrzostw Polski Weteranów stoczył łącznie 3 pojedynki, z których dwa przegrał, a ostatni wygrał, co dało mu 3 lokatę i brąz na szyi. Czasem po prostu ma się takie dni i tyle. Nie zawsze wszystko zagra.

Najważniejsza impreza w tej kat. wiekowej za nami, ale przed nami jeszcze kilka Pucharów Polski, ale i też organizowane przez nas Mistrzostwa Pomorza Weteranów, które odbędą się prawdopodobnie we wrześniu tego roku. No i pozostajemy w cyklu treningowym przygotowującym nas do Mistrzostw Świata, które odbędą się w październiku przyszłego roku w Krakowie.


ELIMINACJE REGIONU PÓŁNOCNEGO
DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W JUDO

W hali judo SGKS Wybrzeże wystąpiła rekordowa liczba zawodników pragnących zakwalifikować się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo. UKS Grizzly Gdańsk reprezentowało pięcioro zawodników, z których ten wyczyn udało się dokonać Marysi Stoli w wadze do 52 kg, a Bartłomiej Groen [kat. wag. -73kg] załapał się na listę rezerwową. Z jednej strony mało kwalifikacji, ale z drugiej strony my trenerzy jesteśmy dumni z postawy i waleczności naszych zawodników, ale o tym za chwilę. No i ważna sprawa: Kacper Płachecki [-60kg], Bartosz Brzozowski [-73kg] i w/w Bartłomiej Groen będą mieli okazję wystartować jeszcze w przyszłym roku w tej kategorii wiekowej.

Maria stoczyła cztery pojedynki, z których wygrała dwa, które to dały jej drugie miejsce na podium. Widać było, że nasza zawodniczka nie ma problemów z siłą i wytrzymałością, ale brak jest obicia, czyli po prostu obecności na randori międzyklubowym, co w tej chwili może być zrozumiałe ze względu na sytuację panującą w kraju. Jednakże w dwóch wygranych walkach było widać ewidentną przewagę Marysi nad przeciwniczkami, a w przegranych problem, o którym wspomnieliśmy wyżej, także jest do dopracowania przed nadchodzącymi po wakacjach Mistrzostwami Polski.

Kacper Płachecki miał ewidentne problemy z niepasującym mu uchwytem przeciwników oraz wytrzymałością i zakończył kwalifikację na siódmej pozycji z bilansem dwóch walk przegranych i jedną wygraną. Obcięcie z powodów szkolnych 3 treningów spośród 5 w tygodniu musi się zakończyć brakiem tlenu. Czasy zdalnego nauczania też nie sprzyjają.

Adrian Sałata [-60kg] zakończył eliminacje na 9 pozycji z identycznym bilansem co Kacper – jedna wygrana, dwie przegrane. Widać było, że doskwiera kontuzjowany bark. Przez tego uciekło kilka naprawdę niezłych akcji w parterze i stąd też taki wynik a nie inny. Ale mimo kontuzji Sałat podjął walkę i było naprawdę na co popatrzeć.

Bartek Brzozowski i Bartek Groen reprezentowali nas w kat. wag. do 73 kg. Brzoza stoczył piękny pierwszy pojedynek – niestety przegrany i odpadł z rywalizacji. Groen stoczył łącznie 5 walk, z których wygrał 3, które to zwycięstwa uplasowały go dopiero na pozycji 7, co uzmysławia jak ciężka była to rywalizacja, a która to umieściła go na liście rezerwowej do OOM.

Gratulujemy Wam wyników niezależnie od miejsca! Było na co popatrzeć a Wasze judo zaczyna być naprawdę miłe dla oka i serca!

Za tydzień Puchar Polski w Gdyni, więc trzymajmy kciuki!
poniedziałek 24 maja 2021 - 12:00:34 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Catering
Dowozy
Nasza oferta
Zamów do domu lub firmySTUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
kdabrowska.jpg
STUDIO FRYZUR
KAROLINA DĄBROWSKA
Gdańsk Osowa, ul. Zeusa 37a
Nasz salon należy do prestiżowej grupy salonów expert ściśle współpracujących z marką L’Oréal Professionnel, symbolizujące: prestiż, profesjonalizm
i nowoczesność.

II miejsce w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" Mistrzowie Urody 2015
w kategorii Salon Fryzjerski Roku
w Gdańsku

II miejsce Fryzjer Roku w Gdańsku
i Sopocie w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" Mistrzowie Urody 2019

ZAPRASZAMY
Wtorek - Piątek: 8:00 - 19:00
Sobota: 8:00 - 14:00


kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa
Rekrutacja na rok 2022/2023
.. Zapraszamy ul. Oriona 1:
  • do przedszkola 3 latki rocznik 2019
  • do żłobka dzieci od 18 m-ca
.. Zapraszamy ul. Nowy Świat 7A:
  • Szkoła NOWY ŚWIAT
    zerówka rocznik 2016
    klasa pierwsza rocznik 2015
Cały rok prowadzimy rekrutację do przedszkola i szkoły na wolne miejsca dla pozostałych roczników i klas II - VIII. SERDECZNIE ZAPRASZAMY
tel. 691 190 120
www.happykidsosowa.pl
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
GABOR Biuro Ochrony
to koncesjonowana firma ochroniarska, która działa na podstawie zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji.

Specjalizujemy się w rozwiązaniach związanych z bezpieczeństwem, zarządzaniem ryzykiem
i zaawansowanym systemem szkoleniowym. Oferujemy usługi
z zakresu ochrony osób i mienia.
Kontakt: tel. 792 707 640
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110
marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera