Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

piłka nożna


4 miejsce Olimpii w Ekstra Talent 2018

Turniej Ekstra Talent to doroczne zawody organizowane pod patronatem Ekstraklasy SA, PZPN i Ministerstwa Sportu i Turystyki przez kluby ekstraklasy dla kategorii wiekowej U-12. Konkurencja ta ma oczywiście charakter krajowy. Te zawody organizowane były przez Lechię Gdańsk i odbyły się na stadionie Ogniwa Sopot przy ul. Jana z Kolna.

W przerwach między fazami turnieju przeprowadzone zostały testy sprawnościowe według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT. Dane zawodników i ich wyniki zostały zapisane w Narodowej Bazie Talentów prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Testy obejmowały: beep test (bieg wytrzymałościowy w stale zwiększanym tempie), bieg wahadłowy 10x5 metrów (test szybkościowy) oraz zwis na ugiętych ramionach. Pomimo, że wyniki pozostałych drużyn nie były publikowane wiemy, że nasi najlepsi zawodnicy z beep testu byli w ścisłej czołówce dzisiejszych zawodów , podobnie z liderami biegu wahadłowego. Celem tego zadania jest monitoring i wsparcie dla potencjalnych talentów, które mogą rozwinąć się i grać w najlepszych ligach.


Najlepsze wyniki w drużynie osiągnęli (w kolejności) - beep test: Kamil Nowak, Jan Szteler i Hubert Kopczyński, bieg wahadłowy: Stanisław Ludwichowski, Jan Szteler i Jan Wypych oraz zwis: Jan Szteler, Igor Wilk i Piotr Bułło. Trzeba tu wspomnieć, że wszyscy nasi zawodnicy we wszystkich konkurencjach wypadli bardzo dobrze.

W samym turnieju piłkarskim wzięło udział 16 drużyn podzielonych na 4 grupy. W naszej, bardzo silnej grupie znalazły się: Radunia Stężyca, Jaguar I Gdańsk, SAP Sopot i oczywiście Olimpia Osowa.
W pozostałych grupach grały m.in. Lechia I Gdańsk, Lechia II Gdańsk, Jaguar II Gdańsk, Ex-Siedlce, GKS Kowale I, GKS Kowale II, PSP 1 Starogard Gdański I, SPS 1 Starogard Gdański II, Pokolenia Lechii Gdańsk i Ex-Siedlce.


Mimo niesprzyjającej aury – zimna, deszczu i wiatru wytrzymaliśmy do końca i dzięki naszym zawodnikom zostaliśmy do dekoracji finałowej czwórki. Z każdej z grup awansowały 2 drużyny, które następnie grały w fazie pucharowej. Turniej rozgrywany był systemem 6+1, bez spalonych z wyrzutem do połowy i wyprowadzaniem piłki z linii autowej.

Pierwszy mecz z Radunią był bardzo wyrównany i każda z drużyn mogła go wygrać mając swoje okazje. Gola straciliśmy w ostatniej sekundzie po jedynym naszym błędzie w obronie. To chyba nasze najlepsze dotychczasowe spotkanie ze zwycięzcą Baltic Cup 2018 i jedną z najlepszych drużyn rocznika 2007 w Pomorskiem i nie tylko.


Z SAP Sopot zagraliśmy już słabsze spotkanie, pomimo wielu okazji do zdobycia bramek - mecz zakończył się wynikiem 0:0. Trzeba wspomnieć, że przeciwnik zagrał bardzo dobre spotkanie. W kolejnym meczu decydującym o tym, która drużyna wyjdzie z grupy i zagra w ćwierćfinale zagraliśmy z Jaguarem I Gdańsk.

Zagraliśmy dobre spotkanie ładnie grając piłką z wieloma dobrymi akcjami i dyscypliną w obronie. Zasłużenie wygraliśmy 1:0 po golu Karola Prokopiuk. Mieliśmy jeszcze kilka doskonałych sytuacji, w tym strzał Karola na początku spotkania. Po tym meczu wyszliśmy z grupy.


Kolejny mecz to już ćwierćfinał z U2 Bytów i ładna oraz szybka gra piłką zakończona wynikiem 1:1. Gola dla Olimpii strzela Jan Szteler. U2 Bytów to świetna drużyna, z której rocznikiem 2006 dość często spotykamy się na różnych turniejach.

O awansie do półfinału zdecydowały rzuty karne. W karnych pokonujemy drużynę z Bytowa 4:5. Gole strzelają w kolejności: Janek Szteler, Hubert Kopczyński, Janek Wypych, Mateusz Domagalski i Karol Prokopiuk.


Nasz bramkarz Kamil Nowak we wspaniałym stylu broni 2 rzuty karne. Dzięki temu rozstrzygnięciu jesteśmy już w gronie 4 najlepszych drużyn z 16 uczestników. Na tym etapie z turnieju odpadły z turnieju już takie drużyny jak Lechia I Gdańsk, Lechia II Gdańsk, Jaguar I Gdańsk i Jaguar II Gdańsk.

W półfinale gramy z PSP Starogard I, ten mecz przegrywamy 2:0. Nie był to zły mecz ale zabrakło dyscypliny w obronie i skuteczności w ataku. Mieliśmy swoje okazje ale jak to w piłce wygrał lepszy.


W meczu o 3 miejsce z GKS Kowale I gramy bardzo wyrównany mecz. Mamy swoje okazje i tracimy gola pod koniec meczu po karnym po zagraniu ręką w polu karnym.

Ostatecznie zajmujemy 4 miejsce na 16 drużyn, bierzemy udział w finałowej dekoracji i musimy uznać te zawody za udane. Ostateczna kolejność w grupie finałowej: 1-sze miejsce Radunia Stężyca, 2-gie PSP1 Starogard gdański, 3-cie GKS Kowale I i 4-te Olimpia Osowa. To kolejny duży sukces zawodników Olimpii Osowa rocznika 2007.

Wojciech Wypych


reklama
judo.jpg

piątek 28 września 2018 - 07:41:05 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


plan.jpg

Polecamy firmy / usługi

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Malinowy Ogród zaprasza
na piątkowe bufety
z muzyką na żywo.
Ta wyjątkowa uczta rozpoczyna się
o godzinie 17:30.

O subtelne menu,
zadba nasz Szef Kuchni.
Serdecznie zapraszamy

W każdą niedzielę natomiast,
w godzinach od 12:30 do 17:00 proponujemy Państwu bufety,
podczas których serwujemy dania
z różnych stron polski i świata.

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - HIFU®
galland.jpg
Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała urządzeniem ULTRAZONE. Nowoczesna technologia HI-FU w widoczny i skuteczny sposób silnie odmładza i modeluje twarz i ciało.

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni www.kwiaciarnia-cudawianki.pl

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Nasza szkoła uzyskała
DYPLOM SKUTECZNEJ SZKOŁY

Zajęliśmy I MIEJSCE
w województwie pomorskim a IV
w kraju, w "TESTACH OPERONA".


www.happykidsosowa.pl/OPERON

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl