Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto :: Forum :: Przepisy kulinarne z sąsiedzkiej kuchni :: Wypieki
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Brownie
Moderatorzy: admin, karol24
Autor Odpowiedzi
monika_w
07 sie 2013 : 14:07
Zarejestrowany #1257
Dołączył: 07 sie 2013 : 14:00
postów: 6
Składniki potrzebne do upieczenia ciasta Brownie

Podane proporcje pozwalają przygotować duże ciasto na blasze o wymiarach ok. 60 na 30 cm. Często przygotowuję brownie z połowy podanych składników

dwie tabliczki dobrej gorzkiej czekolady (200 gram)
1 kostka masła (ok 200 g)
100 g mąki pszennej
200 g cukru (zwykle przepisy podają większą ilość ale dla mnie to przesada, jeżeli mam to używam cukru trzcinowego)
6 jajek
opcjonalnie: garść grubo pokrojonych orzechów lub migdałów
Przygotowanie Brownie

Przygotowanie brownie tylko za pierwszym razem wydaje się pracochłonne – przy odrobinie wprawy zajmuje to 10 do 15 minut.

Na małym ogniu stawiam rondel z niewielką ilością wody, a następnie na rondel stawiam szklaną miskę. W ten sposób gorąca para wodna szybko i sprawnie rozpuści co trzeba, a ja uniknę możliwości przypalenia czekolady.
Do miski wrzucam masło i połamaną na mniejsze kawałki czekoladę.
Zawartość miski delikatnie mieszam, kiedy masło z czekoladą zaczynają się topić. I tak aż do uzyskania jednolitej gładkiej masy czekoladowej.
Po uzyskaniu jednolitej masy odstawiam miskę z czekoladą na bok do ostygnięcia.
W drugiej misce ubijam mikserem mąkę z cukrem i jajkami – aż do połączenia się składników w jednorodną masę (cukier nie musi się rozpuścić).
Do zmiksowanej masy wlewam rozpuszczoną czekoladę z masłem, wrzucam dodatki (np. orzechy) i całość starannie mieszam.
Następnie przelewam masę brownie do blachy wyłożonej papierem do pieczenia. Ciasto powinno mieć 2 do 3 cm wysokości.
Brownie wstawiam do piekarnika nagrzanego do temperatury 200 stopni Celsjusza i piekę przez 20 minut.
Po upieczeniu i ostudzeniu kroję na kwadratowe porcje i podaję na różne sposoby, na ciepło i na zimo, z lodami, z owocami, z polewą czekoladową i saute.
Powrót do góry
urszula13
16 wrz 2015 : 08:25
Zarejestrowany #2881
Dołączył: 17 sie 2015 : 17:06
postów: 29
Czytając blog znajomej dotarłam do takiego przepisu http://mumandthecity.pl/najzdrowsze-ciasto-na-swiecie/ Wygląda ciekawie, jest proste. Mam wszystkie składniki, więc do kuchni i sprawdzę czy i jest smaczne.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System