(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
niedziela 08 maja 2022 - 13:31:32

Złoto oddala się od unihokeistek

Niedziela okazała się pechowa dla naszych unihokeistek. Po sobotniej porażce trzeba przełknąć kolejną gorzką pigułkę zawłaszcza, że nasze zawodniczki rozegrały w niedzielę dobry mecz. Ale zwycięża ta drużyna, która strzela więcej goli. Ta sztuka częściej udawała się zespołowi z Trzebiatowa. Jedynka po raz drugi pokonała JohnyBros Olimpię Osowa tym razem po dogrywce 6:5.

Zatem obrończynie mistrzowskiego tytułu potrzebują już tylko jednej wygranej, by znów okazać się najlepszą unihokejową ekipą kraju. Warto podkreślić, że w porównaniu do sobotniego starcia, Olimpia zagrała dużo lepsze spotkanie. Niestety braki kadrowe i spory meczowy pech (słupki i poprzeczki po naszych strzałach) nie pozwoliły cieszyć się z wygranej.

Pierwsza tercja minimalnie dla przyjezdnych (2:1). Podobny scenariusz w odsłonie drugiej (również 2:1). Dopiero w ostatniej cześci pojedynku Olimpia rzuciła się do odrabiania strat. Osowianki dwukrotnie wykorzystały grę w przewadze doprowadzając do remisu po 60 minutach gry.

W doliczonym czasie na wagę zwycięstwa trafiła Maja Mazur. Tym samym 6:5 dla Jedynki i już tylko cud może sprawić, że odrobimy straty po dwóch starciach. Teraz rywalizacja przenosi się na parkiet rywalek. Mistrzostwo zdobędzie zespół, który trzykrotnie pokona swoje przeciwniczki.

JohnnyBros Olimpia Osowa - SUS Travel Jedynka Trzebiatów 5:6(d)

Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto