Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
wtorek 06 czerwca 2023 - 16:20:24


Moje Małe Mistrzostwa Polski!

W tym samym czasie kiedy rozstrzygały się losy złotego medalu Ekstraligi Kobiet, w Łochowie rozgrywany był największy turniej unihokeja w Polsce dla dzieci. Świetnie zaprezentowali się tam nasi zawodnicy i zawodniczki. Jako pierwsi na boisko wybiegli chłopcy. W sobotę rozegraliśmy 8 spotkań z których wygraliśmy cztery mecze, jeden zremisowaliśmy i ponieśliśmy trzy porażki.

Dwie z przegranych były z późniejszymi medalistami mistrzostw Polski, bardzo utytułowanymi zespołami z Zielonki (mistrz Polski w kategorii mężczyzn) oraz Płoskini (wicemistrz Polski dzieci).

Ostatecznie nasi chłopcy po świetnym turnieju zajęli 6 miejsce w Polsce!Warto podkreślić, że wystartowało aż 24 drużyn.

Kolejnego dnia rywalizowały dziewczynki. Tym razem do walki o medale stanęło aż 30 ekip z całej Polski. W zawodach wystawiliśmy cztery zespoły.

Każda drużyna miała swój cel. Dwie najmłodsze miały za zadanie zdobywać doświadczenie. Zwycięstwa przeplatały przegranymi. Dwa kolejne zespoły miały walczyć o jak najlepsze miejsca. Był to dla nich test po roku ciężkiej pracy na treningach. Z wielką radością możemy powiedzieć, że zdany doskonale. Fazę grupową Olimpia 1 i Olimpia 2 przeszły jak burza. Kolejne etapy rywalizacji również zakończyły się naszymi zwycięstwami!

Los chciał, że obie Olimpie spotkały się w półfinale. Tutaj nieznacznie lepsze okazały się zawodniczki Olimpii 1. W walce o brąz Olimpia 2 nieznacznie uległa SP Halinów. Na zakończenie turnieju Olimpia 1 podjęła walkę z PUKS Trzebinia. Po bardzo zaciętym meczu ulegliśmy drużynie z województwa małopolskiego i ostatecznie zdobyliśmy srebrne medale!

Podsumowując Małe Mistrzostwa Polski w Łochowie jesteśmy dumni z postawy dzieci. Występ dwóch drużyn w finale tak wielkiej imprezy unihokejowej jest niesamowitym osiągnięciem!

Indywidualne wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek turnieju otrzymały Zosia Jakubowska i Agnieszka Drozd!

reklama
HKO.jpg

SP 81 Gdańsk: Piotr Łosowski, Karol Tomczyński, Wojtek Wenta, Miłosz Banaszek, Franciszek Damps, Filip Kandziora, Tymon Kraszewski, Tymon Krawczyk, Tomasz Starnawski, Wiktor Unton

SP 81 Gdańsk: Zuzanna Kuciara, Karolina Sokolova, Klaudia Budzińska, Hanna Damrat, Pola Jasińska, Julia Kubiak, Maja Narloch, Maja Piekacz, Gabriela Wasyluk, Lena Wieczeżycka, Kornelia Wrzesińska

SP 47 Gdynia: Klara Mikulska, Hanna Drzymała, Sofia Samarska, Stefania Myronenko, Anna Butkus, Viktoriia Karelina,Anna Mailivska

Olimpia Osowa 1: Zofia Jakubowska, Julia Skibińska, Julia Fałtynowicz, Maja Przewłocka, Wiktoria Piastowska, Julia Żebrowska, Karolina Jażdżewska

Olimpia Osowa 2: Patrycja Mania, Hanna Stefańska, Alicja Sternińska, Agnieszka Drozd, Natalia Pogorzelska, Eva Kislova

Opiekunowie: Piotr Ludwichowski, Paweł Ludwichowski, Viktoriya Dubovikova, Piotr Mania, Inna Hvozdetska, Marta Pracoń
Piotr Ludwichowski


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://www.osowa24.pl/news.php?extend.6751 )