WiadomośćPolicja informuje
(Kategoria: Gdańsk Osowa - Policja informuje)
Dodane przez admin
poniedziałek 16 stycznia 2023 - 12:43:15


Kradzież paliwa ze stacji w Osowej

Dzięki szybkiej reakcji i działaniom podjętym przez kryminalnych z Osowy i komendy miejskiej zatrzymany został kierowca, który z jednej ze stacji paliw ukradł paliwo warte prawie 750 złotych. Złodziej, uciekając i chcąc utrzymać się w posiadaniu ukradzionej benzyny, potrącił zatrzymującego go pracownika stacji. 31-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za kradzież rozbójniczą. W piątek sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

W środę po południu policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw w Osowej kierowca ukradł paliwo, a następnie potracił pracownika stacji, który zareagował na tę sytuację. Dyżurny o zdarzeniu poinformował podległe patrole i przekazał komunikat o pojeździe sprawcy oraz na miejsce natychmiast skierował policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że około godziny 15.00 na stację podjechała osobowa toyota. Mężczyzna, który siedział za kierownicą pojazdu, zatankował paliwo za kwotę prawie 750 złotych, a następnie bez płacenia chciał odjechać. Kiedy pracownik stacji próbował uniemożliwić mu ucieczkę, kierowca toyoty potrącił mężczyznę, a następnie odjechał.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z Osowej. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili rejon oraz przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz sprawcy. Policjanci zabezpieczyli monitoring, który szczegółowo przeanalizowali.

Na skutek prowadzonych działań i zdobytych informacji, w środę wieczorem w Redzie kryminalni z komisariatu w Osowej we współpracy z kryminalnymi z komendy miejskiej zatrzymali 31-letniego obywatela Gruzji, podejrzanego o to przestępstwo. Ponadto funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli toyotę, którą poruszał się sprawca.

31-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzięki zebranemu przez śledczych materiałowi dowodowemu podejrzany usłyszał w prokuraturze zarzut za kradzież rozbójniczą, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat więzienia.

podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://www.osowa24.pl/news.php?extend.6663 )