Wiadomośćpolicja informuje
(Kategoria: Gdańsk Osowa - Policja informuje)
Dodane przez admin
środa 07 września 2022 - 12:00:48


Złodziej elektronarzędzi zatrzymany

Dzięki skutecznej interwencji policjantów z komisariatu w Osowej, odpowiedzialności karnej nie uniknie 28-latek z Gdańska, który ze sklepu ukradł elektronarzędzia warte ponad 2 tys. zł. Skradziony zestaw został odzyskany, a funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany ma znacznie więcej tego typu przestępstw na swoim koncie. Podejrzany usłyszał łączenie pięć zarzutów za kradzieże elektronarzędzi o łącznej wartości ponad 11 tys. zł.

W poniedziałek rano z policjantami z komisariatu na Osowej skontaktował się pracownik jednego z marketów budowlanych i poinformował, że ze sklepu ukradziony został zestaw elektronarzędzi warty ponad 2 tys. zł., a całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Zgłaszający dodał też, że kiedy gonił złodzieja, ten podczas skoku przez płot, upuścił ukradziony sprzęt.

Na miejsce pojechali policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo. Policjanci ruszyli za sprawcą w teren i po chwili na ul. Nowatorów zauważyli mężczyznę, którego wygląd pasował do rysopisu sprawcy. 28-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Okazało się, że od 2 do 5 września z tego samego marketu na terenie Osowej ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 11 tys. zł. Wczoraj podejrzany usłyszał pięć zarzutów za te kradzieże.

Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat więzienia.


KMP Gdańsk


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://www.osowa24.pl/news.php?extend.6573 )