Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
niedziela 17 lipca 2022 - 18:14:27


Zmęczeni, ale szczęśliwi wracamy z Pragi

Historyczny sukces unihokeistek Sportpoland Olimpii Osowa Gdańsk! Przez kilka dni nasze 4 zespoły rywalizowały z najlepszymi drużynami unihokeja na świecie. Warto podkreślić, że w stolicy Czech startowało 301 ekip z 11 państw. Największy, wręcz historyczny sukces odniosły młodziczki, które w wielkim finale pokonały ich rówieśniczki ze Szwajcarii Zug United 3:2, informuje trener Piotr Ludwichowski.

Nigdy do tej pory nie udała się ta sztuka polskiej drużynie.

Olimpia Osowa przeszła do historii największego turnieju na świecie!

Bardzo dobrze zaprezentowały się juniorki starsze, które zajęły 3 miejsce w finale B. Tutaj rywalizacja była ogromna. W tej kategorii wiekowej wystąpiły aż 32 zespoły!

W tej samej kategorii wiekowej wystąpił też drugi zespół z Gdańska, który pokazał się z bardzo dobrej strony i walczył jak równy z równym ze swoimi przeciwniczkami. Remis z jedną z najlepszych drużyn czeskich 1.SC Tempish Vitkovice jest dużym sukcesem.

W kategorii G14 dziewczęta pechowo zakończyły swoją rywalizację wygrywając 4 mecze i przegrywając tylko jeden. Niestety ta porażka zakończyła ich udział w Prague Games na ćwierćfinale.

W Pradze wystąpiło aż 61 zawodniczek Sportpoland Olimpii Osowa Gdańsk

Wyjazd odbył się dzięki dotacji Urzędu Miasta Gdańska.

Tak na gorąco informował trener Piotr. Dziękujemy!


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://www.osowa24.pl/news.php?extend.6536 )