Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
środa 15 czerwca 2022 - 17:56:47

Niebywały wyczyn młodzieżowych drużyn Olimpii

Po złocie juniorek starszych i juniorek młodszych przyszedł czas na złoto w kategorii młodziczek. Tym samym zawodniczki z Gdańska zdominowały rozgrywki ligowe we wszystkich kategoriach wiekowych. Przyszedł czas na podsumowanie występu Olimpii Osowa w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Młodziczek.

Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek w Finale Mistrzostw Polski rywalizacja toczyła się w formule 3+1 i wystąpiło aż 12 zespołów. Dzięki temu w Orzyszu zobaczyliśmy dwa zespoły Olimpii, które odpowiednio zajęły 1 i 4 miejsce w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Unihokeja.

Jadąc na turniej nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. W nowej formule każdy mecz jest bardzo ważny i może decydować o tym czy zdobędziesz medal czy nie. Jak się okazało nasza pierwsza drużyna w fantastycznym stylu wygrała 8 spotkań, w których zdobyła aż 80 bramek tracąc tylko 16!

SPORTPOLAND Olimpia Osowa Gdańsk 1 – Kopla Paczkowo 10:3

Drugi zespół w turnieju finałowym zajął 11 miejsce. Dziewczynki w każdym meczu podjęły walkę, jednak zabrakło doświadczenia i umiejętności, gdyż tylko dwie są z rocznika 2009 a reszta jest o rok i dwa młodsza. Sam awans do turnieju był dla na miłą niespodzianką a w dodatku udało się raz wygrać i dwa spotkania zremisować.

Mistrz Polski Młodziczek
SPORTPOLAND Olimpia Osowa Gdańsk 1

Julia Kuźniak, Julia Skibińska, Antonina Halulko, Kornelia Sikorska, Maja Uznańska, Martyna Stenka, Marysia Kopaczewska, Ania Kącka, Julia Gatz, Weronika Sławianowska, Julia Klimaszewska, Zuza Wojtysiak.

SPORTPOLAND Olimpia Osowa Gdańsk 2:

Amelia Ellwardt, Ola Szwedowska, Marysia Dziecielska, Marysia Bielawa, Emilia Juszczyk, Alicja Sternińska, Kalina Koza, Maja Przewłocka, Hania Weprzędz, Patrycja Mania, Agnieszka Drozd, Zosia Jakubowska

Wartym odnotowania jest fakt, że w mistrzostwach Polski wzięło udział aż 24 dziewcząt z naszego klubu.

Trenerzy: Paweł Ludwichowski i Piotr Ludwichowski