Wiadomośćpolicja informuje
(Kategoria: Gdańsk Osowa - Policja informuje)
Dodane przez admin
czwartek 02 września 2021 - 06:34:17


27 tysięcy porcji mefedronu

Kryminalni z komisariatu w Osowej zatrzymali 26-latka, który w aucie przewoził 27 tysięcy porcji narkotyków. Większość z nich gdańszczanin schował w worku, w którym były ubranka niemowlęce. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i na najbliższe miesiące trafił do aresztu.

W piątek po południu kryminalni z komisariatu w Osowej, realizując czynności do jednej ze spraw, na ul. Lawendowe Wzgórze zatrzymali do kontroli 26-latka kierującego kia ceed. W trakcie przeszukania auta gdańszczanina w bagażniku funkcjonariusze znaleźli foliowy pakunek z 300 gramami mefedronu. Kolejne opakowania z tym narkotykiem policjanci znaleźli w worku z ubraniami niemowlęcymi.

Łącznie policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 3,5 kilograma mefedronu. Substancje te przekazano do analizy biegłemu, który we wstępnej opinii określił, że policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków w postaci 27 tysięcy porcji handlowych mefedronu.

26-latek z Gdańska został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi, by przedstawić mężczyźnie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. W sobotę sąd zadecydował, że 26-letni gdańszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

KMP GdańskŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://www.osowa24.pl/news.php?extend.6256 )