WiadomośćRelacja w Gier Parkowych na Orientację
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa 30 czerwca 2021 - 14:43:54


Relacja w Gier Parkowych na Orientację

Gry Parkowe na Orientację rozegrane zostały 27 czerwca na terenie naszej dzielnicy, w lasach na wschód od ul. Owczarnia. Baza zawodów zlokalizowana została przy parkingu koło CH Osowa, przy wejściu do lasu. Była zatem okazja, aby zdrowo i przyjemnie spędzić niedzielne przedpołudnie. Organizatorami zabawy były Stowarzyszenie Almanak i Rada Dzielnicy Osowa. Na listach startowych zarejestrowano 96 uczestników.Pomimo prowadzonych wcześniej zapisów za pomocą specjalnie opracowanego formularza internetowego, 22 osoby (23%) zgłosiło się dopiero na samych zawodach, co wskazuje na dużą spontaniczność uczestników przy tego typu wydarzeniach. Najprawdopodobniej osoby te dowiedziały się o imprezie z plakatów i ogłoszeń na terenie dzielnicy Osowa jak również z lokalnych mediów. Mieszkańcy dzielnicy Osowa zostali zwolnieni całkowicie z opłat startowych, nawet Ci, którzy zgłosili się na samych zawodach.

Uczestnicy mieli do wyboru jedną z 4 tras przygotowanych na specjalnej mapie do biegów na orientację. Trasy zróżnicowane były pod względem długości, liczby punktów kontrolnych oraz trudności nawigacyjnych. Wszystkie przeprowadzone zostały w przepięknej, wiosenno-letniej scenerii Osowskich lasów.

Najlepsi na poszczególnych trasach byli:

RODZINNA (2320 m w linii prostej, 11 Punktów Kontrolnych)

1. Dąbrowski Wojciech i Dąbrowski Bartos
2. Marta Dargacz i Angelika Dargacz
3. Ksawery Kuligowski i Ignacy Kuligowski

ŁAZIK (3400 m, 14 PK)

1. Iwona Maciąg-Wójtowicz
2. Bolesław Zerek, Michał Kurzyp i Anna Kurzyp
3. Grzegorz Rybka, Ksawery Rybka i Dominik Frąckowiak

TUŁACZ (4450, 16 PK)

1. Paulina Dargacz
2. Adam Mruk
3. Denys Hvozdetskyi

BIEGACZ (5510, 22 PK)

1. Andrzej Patrejko
2. Michał Kaczorowski
3. Arkadiusz Dargacz

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.parkoweBnO.pl.

Na mecie stawili się wszyscy uczestnicy, nie odnotowano żadnych zdarzeń niebezpiecznych, wszystko przebiegło zgodnie z planem i zakładanym harmonogramem. Każdy z uczestników na mecie wziął udział w losowaniu nagród rzeczowych, a osoby zgłoszone do czwartku przed zawodami odebrały okolicznościowe medale.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów i zachęcamy do startów w kolejnych edycjach w duchy wzajemnej, sportowej rywalizacji.

W imieniu organizatorów łączę gorące pozdrowienia.

Wojciech Suchy
Bractwo Przygody Almanak

Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://www.osowa24.pl/news.php?extend.6221 )