WiadomośćPielgrzymka do Rzymu! (czytaj więcej...)
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
niedziela 18 lipca 2010 - 20:40:44


Pielgrzymka do Rzymu!

Są miejsca na ziemi które zobaczyć po prostu trzeba. Tak jest z chociażby z Rzymem. Miasto Romulusa i Remusa karmionych przez wilczycę to jeden z najpiękniejszych zakątków na świecie. To miasto fantastycznych zabytków i wspaniałych kościołów. A pozostający w bezpośredniej bliskości Watykan to siedziba Papieża. Jeśli jeszcze Was nie przekonaliśmy by zobaczyć to wszystko na własne oczy, zapraszamy do lektury programu pielgrzymki na jaką zaprasza Parafia Chrystusa Zbawiciela w Osowej.


8 dniowa samolotowa pielgrzymka do Rzymu, Asyżu, Lanciano, San Giovanni Rotondo, San Angelo i Monte Cassino. Termin: 13.10 – 20.10.2010 Koszt: 2900 zł


Koszt obejmuje:
● przelot samolotem: Gdańsk – Rzym - Gdańsk
● transfer Lotnisko - Hotel – Lotnisko, przejazdy autokarem
● noclegi w Hotelu w pokojach dwu lub trzy osobowych z łazienkami
● śniadania kontynentalne i obiadokolacje wg programu
● opieka duszpasterza
● przewodnik po Rzymie
● ubezpieczenie KL i NNW

Program pielgrzymki:


1 dzień ( środa ): o godzinie 08.00 zbiórka na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie, następnie wylot do Rzymu o godzinie 10.05. Przylot na lotnisko Fiumicino w Rzymie o godz. 12.35. Przejazd autokarem do Asyżu
( zwiedzanie miasta św. Franciszka ). Następnie przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
2 dzień ( czwartek ): śniadanie, przejazd do San Giovanni Rotondo ( po drodze zwiedzanie Lanciano ). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w San Giovanni Rotondo.


3 dzień ( piątek ): śniadanie, zwiedzanie San Giovanni Rotondo oraz modlitwa przy Grobie św. Ojca Pio. Przejazd do San Angelo ( zwiedzanie ). Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
4 dzień ( sobota): śniadanie, przejazd na Monte Cassino ( zwiedzanie klasztoru i modlitwa na cmentarzu polskich żołnierzy ), następnie przejazd do Rzymu na obiadokolacje i nocleg.
5 dzień ( niedziela ): śniadanie, Anioł Pański z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Nawiedzenie Grobu Ojca Świętego Jana Pawła II oraz zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień ( poniedziałek ): śniadanie, przejazd do Rzymu, zwiedzanie z przewodnikiem ( Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Bazylika Św. Jana na Lateranie, Bazylika Santa Maria Maggiore ). Nawiedzenie Bazyliki Św. Pawła za Murami. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
7 dzień ( wtorek ): śniadanie, następnie zwiedzanie Rzymu ( Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie ). Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
8 dzień ( środa ): śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko Fiumicino. Odprawa, a następnie wylot z Rzymu o godzinie 13.10, przylot do Gdańska o godz. 15.40.Uwagi:
● Zakwaterowanie w hotelu na obrzeżach Rzymu
● Dopłata do pokoju 1 osobowego – 15 euro za dobę
● Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne
● Wstępy do muzeów uczestnik opłaca samodzielnie ( ok. 40 euro )
● Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie
● Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych
● Linie lotnicze zastrzegają sobie możliwość zmiany godziny odlotu i przylotu
● Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Rzymie
● Aktualne godziny wylotów i zbiórki należy potwierdzić na 2 dni przed wylotem
● Pasażerowi wolno przewozić 15 kg bagażu rejestrowanego. Na pokładzie samolotu wolno przewozić bagaż o wadze nie przekraczającej 10kg oraz o maksymalnych wymiarach 55cm x 20cm x 40cm

Zapisy na pielgrzymkę u ks. Proboszcza Wojciecha Tokarza.
Organizatorem jest Biuro Pielgrzymkowe Archidiecezji Gdańskiej OREMUS.

Źródło: Parafia Chrystusa Zbawiciela
Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://www.osowa24.pl/news.php?extend.581 )