Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
sobota 21 września 2019 - 19:41:40

Mistrzynie z Osowej pokonały Podhale

To był mecz dwóch zespołów, które od wielu lat rządzą i dzielą w unihokejowej ekstralidze. Pojedynki Interplastic Olimpii z MMKS Podhalem Nowy Targ zawsze generują wielkie emocje. W ostatnich latach zazwyczaj z tych potyczek zwycięskie wychodzą osowianki i tak było również w sobotni wieczór. Jednak co warte podkreślenia, łatwo nie było mimo, że przeciwniczki przyjechały w mocno okrojonym składzie.

Ławka rezerwowych MMKS Podhala była wyjątkowo krótka. Przyjezdne nie dysponowały nawet dwiema pełnymi piątkami. Trener nowotarżanek miał do dyspozycji 8 zawodniczek w polu i dwie bramkarki. Zatem w tak okrojonym składzie wydawało się, że Podhale nie ma szans w starciu z Olimpią.

Ale to Mariola Szarmach w bramce zespołu z Osowej skapitulowała jako pierwsza. Już w 22 sekundzie Agnieszka Timek wpisała się na listę strzelców. Później do głosu doszły gospodynie, których akcje był zdecydowanie bardziej groźne. Podopieczne Pawła Ludwichowskiego postawiły wysoką obronę i na efekty nie trzeba było długo czekać.

Gole zdobywały Anna Raczkowska, Marta Chudyszewicz i Malwina Zagórska. Na 3:2 strzeliła Agnieszka Timek a czwartą bramkę dla Olimpii strzeliła z dystansu Hania Samson. Niestety jeszcze w pierwszej odsłonie parkiet opuściła kontuzjowana Anna Chomnicka. Uraz kolana wydaje się być groźny.

W drugiej tercji znów jako pierwsze trafiły nowotarżanki. Kto twierdził, że tak krótka ławka spowoduje szybką utratę sił mocno się mylił. Po 40 minutach było co prawda 6:3, ale ostatecznie Interplastic Olimpia pokonała Podhale tylko 7:5. Tylko, zważywszy na ośmioosobowy skład zespołu z Nowego Targu.

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - MMKS Podhale Nowy Targ 7:5 (4:2,2:1,0)

0:1 Agnieszka Timek - Dziadkowiec
1:1 Anna Raczkowska (Weronika Grądzka)
2:1 Marta Chudyszewicz (Malwina Zagórska)
3:1 Malwina Zagórska (Laura Łącka)
3:2 Agnieszka Timek - Dziadkowiec (Patrycja Fryźlewicz)
4:2 Hanna Samson (Weronika Grądzka)
4:3 Anna Osmala (Agnieszka Timek - Dziadkowiec)