WiadomośćPierwsze sąsiedzkie sprzątanie Osowej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek 14 maja 2019 - 07:40:00


Pierwsze sąsiedzkie sprzątanie Osowej

Nad Jeziorem Wysockim odbyło się pierwsze z majowego cyklu grupowe sąsiedzkie sprzątanie Gdańska Osowej! Zdjęcia nie są w stanie oddać ani ilości ani różnorodności śmieci jakie dzisiaj zebraliśmy. Jak smutno nam że tyle śmieci trafia do środowiska, zanieczyszcza, truje glebę, wodę i psuje krajobraz miejsca które mogłoby być tak piękne. Musimy działać, sprzątać ale i edukować!
Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział oraz Gdańskiemu Funduszowi Sąsiedzkiemu za ufundowanie słodkich przekąsek!

Bardzo nam miło, że dzięki informacji od Przygody na rafie udało nam się połączyć siły z grupą z Chwaszczyna która sprzątała w ramach akcji zorganizowanej przez Radę Sołecką Chwaszczyno.

W minioną sobotę sprzątaliśmy w różnych miejscach dookoła jeziora jak i na pobliskich terenach leśnych. Uzbieraliśmy cały kontener śmieci w półtorej godziny. Dziękujemy Gdańskie Usługi Komunalne za worki oraz podstawienie kontenera.

Po sprzątaniu mieliśmy mały piknik. Przy rozmowach rozdaliśmy też trochę materiałów edukacyjnych które dostaliśmy od Czyste Miasto Gdańsk.

Udało nam się nie tylko zebrać śmieci ale też uniknąć produkowania dodatkowych śmieci. Jak?

➡️ zero jednorazowych plastikowych rękawiczek - po prostu w całej promocji informujemy że należy przynieść własne rękawiczki ogrodowe lub inne wielorazowe. A my i tak mamy kilka par zapasowych gdyby było potrzeba. Dziś nie były potrzebne. Wszyscy przyszli ze swoimi rękawicami.

➡️ zero jednorazowych plastikowych opakowań od naszych przekąsek - do własnych pojemników wielorazowego użytku zakupiliśmy produkty sprzedawane luzem.

➡️ zero kubeczków jednorazowych - bo czy plastikowe czy biodegradowalne są odpadem którego w imprezie o małej skali można łatwo uniknąć. Mieliśmy ze sobą zwykłe kubki.

UWAGA
Za tydzień drugie spotkanie! Sobota, 18go maja, godz 10, spotkanie przy Osaka Sushi na ulicy Koziorożca w Gdańsku Osowej. Tym razem sprzątamy nasze osiedlowe pola.

18-go maja o godz.10. Spotkanie przed Osaka Sushi na ul. Koziorożca. Po sprzątaniu zapraszamy na napoje i pogawędkę w Gelateria Italia.

Zapraszamy! Dołączajcie!

Źródło: Ambasada Czystej Planety

reklama
renk.jpgŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://www.osowa24.pl/news.php?extend.5496 )