WiadomośćPolicja informuje
(Kategoria: Gdańsk Osowa - Policja informuje)
Dodane przez admin
czwartek 02 maja 2019 - 10:39:31


Udany pościg za złodziejem samochodu

Kryminalni z komisariatu na Osowej zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Toyota o wartości 90 tys. zł. Odzyskany przez policjantów samochód został już oddany pokrzywdzonemu, a złodziej trafił do aresztu. Zatrzymany mężczyzna wczoraj usłyszał sześć zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz kradzieży mienia, których dopuścił się w warunkach recydywy. Sąd aresztował 27-latka na najbliższe miesiące.

Na początku tygodnia policjanci z komisariatu na Osowej przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu marki Toyota Auris o wartości 90 tysięcy złotych. Auto zostało ukradzione w nocy z 28/29 kwietnia tego roku z parkingu w dzielnicy Kokoszki.

Kryminalni, którzy pracowali nad tą sprawą, dokładnie przeanalizowali zawiadomienie, ślady, które technik kryminalistyki zabezpieczył na miejscu zdarzenia oraz wszystkie inne zdobyte informacje o tym przestępstwie i wytypowali osobę, która mogła mieć związek z kradzieżą.

Praca operacyjna wkrótce przyniosła rezultaty. Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci w miniony poniedziałek o godzinie 20.00 zauważyli przy ul. Nowatorów wytypowanego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów po krótkim pościgu i doprowadzony do policyjnej celi.Kryminalni ustalili, gdzie sprawca ukrył samochód. Pojazd został zabezpieczony i po wykonanych oględzinach policjanci oddali go pokrzywdzonemu. 27-latek oprócz tego, że ukradł samochód, znalazł w nim m.in. kartę płatniczą i zapłacił nią za zakupy w kilku sklepach.

Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez policjantów do kradzieży z terenu jednej z budów m.in. kompletów kół aluminiowych oraz akumulatorów o łącznej wartości 3 tys.zł.

Wczoraj 27-latek usłyszał sześć zarzutów. Oprócz zarzutu kradzieży auta odpowie za dokonanie nieautoryzowanych transakcji oraz kradzież z terenu budowy. W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, grozi mu 15 lat pozbawienia wolności.Sąd na wniosek prokuratora aresztował 27-latka na najbliższe miesiące.Źródło: KMP


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://www.osowa24.pl/news.php?extend.5477 )