WiadomośćOsowska Wigilia w SP nr 81
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 15 grudnia 2018 - 15:18:59


Osowska Wigilia
w SP nr 81


Spotkanie opłatkowe dla Osób Starszych i Samotnych, oraz VI Osowska Choinka. Te dwa wydarzenia zdominowały sobotnie przed i popołudnie w Szkole Podstawowej nr 81 w Osowej. Przedpołudnie seniorów zgromadziło prawdziwe tłumy osowian. Nie da się ukryć, że stołówka szkoły ledwo pomieściła wszystkich chętnych do wspólnego spotkania opłatkowego.Świąteczne spotkanie dla osób starszych i samotnych przygotowały Caritas przy parafii pw. Chrystusa Zbawiciela przy wsparciu Rady Dzielnicy Osowa oraz Szkoły Podstawowej nr 81. Trzeba przyznać, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Warto podkreślić świetną atmosferę.


Na początku mieliśmy okazję oglądać występy najmłodszych, później było wspólne dzielenie się opłatkiem. Najdłuższa kolejka ustawiła się do najważniejszego gościa spotkania czyli Ks. Biskupa Wiesława Szlachetki, byłego proboszcza parafii św. Polikarpa. Obecni byli też obecny i poprzedni proboszcz parafii Chrystusa Zbawiciela księża Wojciech Tokarz i Henryk Bietzke.

Wśród gości nie zabrakło osowskich radnych Karola Ważnego i Jana Peruckiego. A koniec zwieńczyło wspólne śpiewanie kolęd.


W drugiej części dnia (przygotowanej przez Stowarzyszenie INNE jest piękne) czyli punktualnie o 12:00 hol opanowali najmłodsi osowianie ale nie tylko. Występy przygotowały SP 81 i przedszkola. Ale chociażby Twórcze Przedszkole Rośnij Radośnie pokazały spektakl w którym udział wzięły nie tylko dzieci, ale też personel placówki.

Oczywiście ważnym elementem popołudnia, była wizyta św. Mikołaja, który wraz ze swoimi pomocnikami częstował słodyczami. Można było nabyć kartki świąteczne przygotowane przez uczniów szkoły oraz wziąć udział w warsztatach.
Więcej zdjęć na naszym Facebooku
T U T A JŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://www.osowa24.pl/news.php?extend.5337 )