Wiadomośćpolicja informuje
(Kategoria: Gdańsk Osowa - Policja informuje)
Dodane przez admin
środa 04 kwietnia 2018 - 11:52:28


Odpowiedzą za zniszczenie pojazdów

Dzięki kryminalnym z Osowej odpowiedzialności karnej nie unikną 16 i 17-latek, którzy uszkodzili trzy samochody. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. 17-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, 16-latek został umieszczony w ośrodku wychowawczym. W niedzielę 18 marca policjanci z Osowej odebrali zgłoszenie o tym, że przy ul. Jaśminowy Stok nieznani wówczas sprawcy zniszczyli trzy zaparowane tam samochody.
Od razu po przyjęciu zgłoszenia na miejsce przyjechali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, oraz technik kryminalistyki, którzy podczas oględzin zniszczonych samochodów zabezpieczyli wiele śladów, które pomogły policjantom kryminalnym w wytypowaniu, a w konsekwencji zatrzymaniu sprawców tego przestępstwa.

Do zatrzymania wandali doszło wczoraj o godzinie 6 rano. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych w wieku 16 i 17 lat, którzy zostali przesłuchani i postawiono im zarzuty zniszczenia samochodów. Obaj przyznali się do popełnienia przestępstwa nie potrafili wytłumaczyć dlaczego skakali po dachach i maskach pojazdów.

17-latek usłyszał zarzuty. 16-latek za swoje czyny odpowie przed sadem rodzinnym, ponadto 16-latek zgodnie z decyzją sądu został przewieziony przez policjantów do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Właściciele oszacowali wielkość strat na 22 tys. zł.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Asp. Karina Kamińska - KMP Gdańsk
Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://www.osowa24.pl/news.php?extend.5049 )