Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
poniedziałek 23 października 2017 - 17:37:04

Puchar Europy nie dla Olimpii Osowa

Świetny występ i wzniesienie się na wyżyny swoich umiejętności nie wystarczyły. Interplastic Olimpia Osowa uległa w finale EuroFloorball Cup SK 98 Pruske ze Słowacji. To był historyczny mecz dla polskiego unihokeja. Stawką, był awans do elitarnej Ligi Mistrzyń. Nigdy jeszcze nasz zespół nie dotarł tak wysoko w Pucharze Europy. Niestety po zaciętym boju, osowianki przegrały 1:2.

W pierwsze tercji nie zobaczyliśmy bramek. Olimpia grała bardzo uważnie, nie pozwalając rywalkom na rozwinięcie skrzydeł. Niestety na początku drugiej odsłony Słowaczki zdobyły gola. Osowianki rzuciły się do odrabiania strat. Walka był o każdy centymetr boiska. Nasz zespół był szybszy i dokładniejszy, ale nie szły za tym bramki. Wynik utrzymał się prawie do końca drugiej tercji,. Prawie, bo ostatnie minuty Olimpia grała w przewadze.

W 20' na strzał zdecydowała się Weronika Noga a piłka po jej uderzeniu jeszcze odbiła się od Ani Raczkowskiej i wpadła do siatki.

Decydującym dla losów spotkania okazał się incydent z 13' trzeciej tercji. Po przechwycie piłki, jedna z naszych zawodniczek (Malwina Zagórska) przypadkowo uderzyła kijem rywalkę w twarz. Sędziowie zadecydowali o 5' kary. Słowaczki zatem stanęły przed olbrzymią szansą na strzelenie gola. Niestety rywalki zaskoczyły Patrycję Bernacką w 17'.

Więcej goli nie zobaczyliśmy. Tym samym Puchar powędrował na Słowację. Jednak naszym zawodniczkom, należą się ogromne brawa za świetny występ.