Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
niedziela 15 października 2017 - 15:44:30

Olimpia ograła MOS Zbąszyń w Oliwie

Tak tak to nie pomyłka. Właśnie w Oliwie w tym sezonie nasze unihokeistki rozgrywać będą w hali AWFiS swoje mecze w roli gospodyń. Hokejowa ekstraliga ruszyła pełną parą. Po wyjazdowych wygranych nad Ambrą Ożarów, przyszło nam stawić czoła ekipie PKS MOS Zbąszyń, rywalowi jak zawsze nieobliczalnemu. Sobotni mecz Interplastic Olimpia Osowa wygrał 6:1.

W sobotni wieczór Olimpia od początku posiadała przewagę. Mecz był pod naszą kontrolą i co ważne, nasze dziewczyny pamiętały, że Zbąszyń gra niewygodny dla nas unihokej.

Osowianki bardzo szybko ustawiły sobie wynik. Dwa gole Hani Samson po asystach Ani Chomnickiej i trafienie Weroniki Noga, pozwoliły wyjść na wyraźne prowadzenie już w pierwszej tercji. Ostatecznie po 20' 3:1 dla Olimpii.

W drugiej odsłonie trafiały Weronika Grądzka i Karolina Damps. W trzeciej swego gola dołożyła ponownie Karolina Damps. Dodajmy, że przyjezdne nie potrafiły umieścić piłki w naszej bramce. Zatem 6:1 w pierwszej potyczce pomiędzy Interplastic Olimpią i PKS MOS Zbąszyń.

W serii rzutów karnych 2:1 również dla osowianek.

Interplastic Olimpia Osowa - PKS MOS Zbąszyń 6:1

Również w niedzielę nasze zawodniczki pokazały charakter i wole walki. Przypomnijmy, niebawem kolejny międzynarodowy test Interplastic Olimpii Osowa, czyli mecze w Pucharze Europy.

Dlatego pojedynki ze Zbąszyniem stanowią niezłe przetarcie. 7:3, takim wynikiem zakończyła się niedzielna potyczka. Gole w pierwsze tercji zdobywały: Weronika Grądzka, Anna Raczkowska i Martyna Sumisławska. W drugiej Malwina Zagórska, Hania Samson i Ania Szychta. Również Ania Szychta ustaliła w trzeciej tercji ostateczny wynik meczu.

Interplastic Olimpia Osowa - PKS MOS Zbąszyń 7:3