(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
niedziela 24 września 2017 - 16:43:46

Znamy zwycięzców biegu "Ląduj na Osowej"

Daniel Mikielski z Olsztynka wśród panów i Katarzyna Baranowska - Trzasko z Gdyni wśród pań, zwyciężyli w czwartej edycji biegu "Ląduj na Osowej", rozgrywanego na ulicach naszej dzielnicy. Na starcie w słoneczne niedzielne przedpołudnie stanęło 161 biegaczy. Dodajmy, wszyscy ukończyli dzisiejsze zmagania na trasie. Zwycięzca, na pokonanie 10 km potrzebował niespełna 35 minut. Czas zwycięzcy to 00:34:36.80

WYNIKI IV EDYCJI BIEGU "LĄDUJ NA OSOWEJ"

Bardzo dobra organizacja i piękna pogoda. Te dwie kwestie trzeba zaznaczyć na początku naszej relacji z IV edycji biegu "Ląduj na Osowej". Trasa prowadziła ulicami dzielnicy, a na jej pokonanie najlepszy potrzebował 35 minut. Warto podkreślić, że największa tego typu impreza w Osowej to już bieg ogólnopolski. Wszak zwycięzca pochodzi z Olsztynka, a na starcie nie zabrakło uczestników z ościennych miast ale też był przedstawiciel Zakopanego.

Na starcie stanęło 161 biegaczy w różnych kategoriach wiekowych. Stąd też nagrody wręczano nie tylko w klasyfikacji generalnej ale też w poszczególnych przedziałach wiekowych. A skoro mowa o nagrodach, to wręczali je poseł Małgorzata Chmiel, Adam Maksim, Kierownik Referatu Sportu UM w Gdańsku, radny Jacek Teodorczyk, dyrektor SP 81 Mariola Cyranek i radny dzielnicy Jan Perucki.

Oprócz tradycyjnych pucharów i pięknych medali, można było wylosować atrakcyjne nagrody. Były weekendy w SPA, kuligi, planszówki i wiele innych fantów.