Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
niedziela 09 kwietnia 2017 - 00:06:48

Brązowe medale dla Jedynki Trzebiatów

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w Super Finale Mistrzostw Polski w unihokeju. W meczu o brąz, spotkały się SUS Travel Jedynka Trzebiatów i PUKS Trzebinia. Górą były bardziej doświadczone zawodniczki z Trzebiatowa, które wygrały ten mecz 6:2. W starciu o brąz wśród Panów zagrały Fenomen Babimost i Szarotka Nowy Targ. Wynik: 5:3 dla Szarotki.

Przez dwie tercje trwała zacięta walka o każdy metr boiska. Pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki z Trzebiatowa po golu Justyny Krzywak. Pierwsza tercja, zakończyła się zatem wynikiem 1:0 dla Jedynki.

Jednak z czasem niespodziewanie do głosu doszły dziewczyny z Trzebini. Najpierw na listę strzelców wpisała się Karolina Rozmus a później Katarzyna Pabis. Jednak po drugiej tercji mieliśmy remis, bo swoją drigą bramkę strzeliła Justyna Krzywak.

Trzecia tercja pokazała, jak dużą rolę w takich meczach odgrywa doświadczenie. Jedynka kilka razy groźnie kontrowała, a gole zdobywały Justyna Krzywak(2), Zuzanna Krzywak i Maja Mazur(2). Tym samym brązowe medale Mistrzostw Polski dla SUS Travel Jedynki Trzebiatów.

W meczu Szarotka - Fenomen Babimost wydawało się, że do samego końca będzie to gra do jednej bramki. Zawodnicy z Nowego Targu prowadzili już 5:1. Pogoń graczy z Babimostu w końcówce, przyniosła emocje ale tylko dwa gole. Ostatecznie 5:3 dla KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ.

Do niecodziennego zdarzenia, doszło po meczu Fenomen Babimost - Szarotka Nowy Targ. Jeden z graczy z Babimostu - Daniel Chochowski, poprosił swoją dziewczynę o rękę. Oświadczyny zostały przyjęte.