(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
sobota 18 marca 2017 - 20:19:25

Olimpia zagra
o kolejne złoto!

Awans unihokeistek Interplastic Olimpii Osowa do wielkiego finału stał się faktem. W sobotni wieczór po dramatycznym boju, Olimpia pokonała PUKS Trzebinia 8:6. Tym samym 8 kwietnia w hali AWFiS osowianki zagrają z Podhalem Nowy Targ o złoto. Początek spotkania nie zapowiadał szczęśliwego zakończenia. Nasze zawodniczki stanęły ostatecznie na wysokości zadania.

Nasze zawodniczki bardzo źle weszły w sobotni mecz. Po golach Masztaler i Jeleńskiej Trzebinia wyszła na prowadzenie. W pierwszej tercji nasz zespół cały czas gonił wynik. Na 1:2 trafiła Maja Stenka, dwa gole strzeliła Alicja Stój. Ale to przyjezdne po pierwszej odsłonie były bliżej zwycięstwa. W Olimpii widać było problemy ze zgraniem.

W drugiej tercji gra się ożywiła. Olimpia wyprowadzała skuteczne ataki i powoli, mozolnie odrabiała straty. Nasze dziewczyny wreszcie doprowadziły do remisu.

Jednak Trzebinia tanio skóry nie sprzedała. W ostatniej odsłonie niespodziewanie wyszły na prowadzenie. A ponieważ była to już 46 minuta, wynik zaczął nam uciekać. To rozdrażniło osowianki. Olimpia zdobyła 3 gole z rzędu i ostatecznie wygrała 8:6.

Na ten mecz do drużyny wróciła Irena Mroch. W odpowiednim momencie doświadczona "Iri" wzięła ciężar gry na siebie. Co prawda ze zgraniem z koleżankami bywało różnie, jednak indywidualne umiejętności zrobiły różnicę.

Do tego warto wyróżnić osowską młodzież. Dwa gole Alicji Stój, bramka Roxany Polańskiej dają powody do optymizmu jeśli chodzi o nasze najmłodsze zawodniczki. Warto też podkreślić ambitną postawę Weroniki Grądzkiej, która zagrała z kontuzją palca na własne życzenie.

Teraz czas zatem na przygotowania do walki o najcenniejsze trofeum. Mamy nadzieję, że nasza mieszanka rutyny (dziś zawodniczka meczu Hania Samson) z młodością (Stój, Polańska, Pawłowska), pozwoli 8 kwietnia świętować kolejny tytuł.