(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
sobota 28 maja 2016 - 21:40:33

Wygrana Olimpii
z Sokołem Ełganowo

Olimpia nie kapituluje w walce o awans do IV ligi. W sobotnie popołudnie osowianie pokonali niezwykle groźny Sokół Ełganowo 2:0. Gole dla podopiecznych Jacka Grembockiego zdobyli Marcin Dampc i Jakub Kukowski. Po porażce Orkana Rumia z Polonią Gdańsk, nadal walczymy o awans tracąc do lidera tylko jeden punkt.

Pierwsza połowa meczu z Sokołem nie przyniosła goli. Ale nie ukrywamy, że emocji nie brakowało. Trener Jacek Grembocki praktycznie ani na chwilę nie usiadł na ławce rezerwowych non stop pokrzykując na swych podopiecznych.

Druga połowa przyniosła gola dla Olimpii po faulu na Kowalczyku. Jak zwykle niezawodny w takiej sytuacji okazał się Marcin Dampc. Od tego momentu Olimpia stworzyła kilka sytuacji, jednak albo piłka nie trafiała do napastników, albo blokowali nas obrońcy.

Najlepszej sytuacji nie wykorzystał Damian Podkański, który w końcówce nie wykorzystał prezentu od bramkarza Sokoła i obrońcy. Ale na szczęście, dobrze nastawiony celownik miał dziś Kukowski, który uspokoił emocje i ustalił wynik w 86' gry.

Ale nie tylko w Gdyni Witominie były emocje. W Rumi w meczu na szczycie Orkan uległ Polonii Gdańsk 1:3. Tym samy otwiera się nam szansa na awans. Musimy pokonać na wyjeździe ekipę Polonii oraz w Redzie Orlęta (przy okazji nie zgubić punktów w meczu z Trąbkami) oraz liczyć na to, że zespół z Redy wygra w Rumi.

Póki co Orkan liderem a Olimpia traci punkt mając nad Polonią Gdańsk 5 oczek przewagi.