(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
sobota 14 maja 2016 - 22:29:44

Z piekła do nieba! Mamy złoto!

Niesamowity horror zgotowały nam unihokeistki Energi Olimpii Osowa. Przez pierwsze dwie tercje nic nie wskazywało na to, że po końcowym gwizdku uniesiemy ręce w geście triumfu. A jednak! Ostatecznie po dramatycznej pogoni i wyrównaniu na 13 sekund przed końcem meczu, Energa Olimpia Osowa po dogrywce pokonała Jedynkę Trzebiatów 4:3, zdobywając kolejny tytuł Mistrza Polski. Gratulacje.

Pierwsza tercja nie stała na wysokim poziomie. Mało było strzałów, ale groźniej atakowały zawodniczki z Trzebiatowa. Kilka razy osowianki blokowały, ale w 8' nie upilnowaliśmy Patrycji Hliwa (as. Justyna Krzywak) która wyprowadziła Trzebiatów na prowadzenie. W naszym zespole, brakowało w pierwszej odsłonie takiej walki, jak w końcówce meczu z Multi 75 Killers.

W drugiej tercji Energa przejęła inicjatywę. Strzelały Maja Stenka i Hania Samson, ale w obu przypadkach piłeczkę blokowały obrończynie. Przez pierwsze minuty, Trzebiatów nie przedostał się na przedpole Marioli Szarmach. Co chwilę kotłowało się pod bramką Kownackiej, ale to stwarzało okazję do kontrataków.

Jeden błąd i stało się. Właśnie po kontrze drugiego gola zdobyła Hliwa. Także trzeci gol jaki zdobyły zawodniczki Jedynki, padł po kontrze. Niestety nie wyglądało to dobrze, zwłaszcza, że w naszym zespole szwankowało podanie. Piłeczka rozgrywana była mało precyzyjnie i to ostatnie podanie przed strzałem często było niedokładne.

W trzeciej tercji Energa postawiła wszystko na jedną kartę. Co najważniejsze, osowianki nie popełniały błędów. Nasz zespół niemal nie schodził z połowy Trzebiatowa. Co ważne, zdecydowanie uważniej zagraliśmy w obronie, a że celnie strzelały Ania Szychta i Maja Stenka, nie wszystko było stracone.

W końcówce przy wyniku 2:3, trenerzy wycofali Mariolę Szarmach. Pierwsza próba się nie powiodła, natomiast na 13 sekund przed końcem, udało się wyrównać (Hania Samson). Zatem znów prawdziwy horror.

W dogrywce Energa całkowicie zdominowała przebieg gry. Trzebiatów liczył na kontry, ale to nasze dziewczyny zadały decydujący cios. Strzelcem złotej bramki była Julia Jurkowska wykorzystując dogranie Jagody Wieczorek. Tak więc mamy kolejne, już szóste złoto! Energa Olimpia przegrywała już 0:3 a zdołała się podnieść i odnieść zwycięstwo.

MVP spotkania - Maja Stenka

Do najlepszej piątki sezonu wybrano Hanię Samson, Maję Stenka.

Energa Olimpia Osowa - SUS Travel Jedynka Trzebiatów 4:3 (0:1, 0:2, 3:0) (dogr. 1:0)

Przy tej okazji, ogromna wyrazy szacunku dla kibiców, którzy dopingowali Energę w Nowym Targu.

Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto