(Kategoria: Różne)
Dodane przez admin
sobota 09 stycznia 2016 - 20:21:40

Energa Olimpia pokonała Ambrę Ożarów

Dwukrotnie w ciągu tego weekendu naszym unihokeistkom przyszło toczyć bój z Ambrą Ołtarzew Ożarów Mazowiecki. Rywal zawodniczek z Osowej, jak na razie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, stąd Energa była zdecydowanym faworytem obu spotkań. W sobotni wieczór Energa Olimpia pokonała swe rywalki 9:3.

Praktycznie tylko w pierwszej połowie, zawodniczki z Osowej miały problem z rozmontowaniem obrony rywalek. Mecz był wyrównany, a Energa niestety popełniała błędy w obronie. Po pierwszych 20 minutach, było 1:1 (gol Anna Szychta).

Ale już od drugiej odsłony przewaga brązowych medalistek Mistrzostw Polski nie podlegała dyskusji. 5 goli w drugiej tercji pozwoliło kontrolować sytuacje na parkiecie. Bramkami podzieliły się Anna Szychta, Jagoda Wieczorek, Marta Chudyszewicz, Monika Kraus, Anna Raczkowska.

W trzeciej tercji tempo meczu osłabło a na gole Anny Raczkowskiej, Mai Stenki i Jagody Wieczorek odpowiedziały dwoma trafieniami przyjezdna. Tak więc mecz zakończył się wynikiem 9:3 dla gospodyń.

Niedzielny pojedynek obu zespołów rozpoczął się od sporej niemocy strzeleckiej. Podobnie jak w sobotę, oba zespoły miały kompletnie rozregulowane celowniki. A że po pierwszej tercji na tablicy widniał wynik bezbramkowy, wietrzono małą sensację.

Jednak w drugiej odsłonie Energa spokojnie kontrolowała przebieg gry. Pięć goli zawodniczek z Osowej i tylko jedno trafienie Ambry. Na pięć kolejnych zdobywanych już w trzeciej partii, Ożarów już nie odpowiedział.

Tak więc 10:1, takim wynikiem zakończył się niedzielny pojedynek. Łupem bramkowym podzieliły się Hanna Samson (3), Maja Stenka (2), Anna Raczkowska (2), Marta Chudyszewicz (2) i Anna Szychta (1).

Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto