Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
poniedziałek 07 grudnia 2015 - 21:28:55

Osowianki na Mistrzostwach Świata

Mariola Szarmach, została uznana najlepszą zawodniczką spotkania Finlandia - Polska na Mistrzostwach Świata w Unihokeju. Warto podkreślić, że biało-czerwone uległy srebrnym medalistkom poprzednich mistrzostw zaledwie 2:5, remisując w pierwszej i trzeciej odsłonie spotkania. W poprzednich meczach, Polska uległa Szwajcarii i pokonała Norwegię.

W pierwszej tercji meczu z Finlandią pachniało sensacją. Nasza reprezentacja prowadziła 2:1. Ostatecznie po remisowej odsłonie, w drugiej tercji nasze przeciwniczki strzeliły trzy gole. W trzeciej partii nie oglądaliśmy bramek.

Znowu pokazaliśmy, że możemy grać na poziomie zespołów z TOP 4. Niestety podczas gry w osłabieniu w drugiej tercji straciliśmy bramkę i to dało wynik 3-2 i później było ciężko odrobić straty.

Byliśmy w dobrej formie psychicznej. Nawet sędziowie w rozmowie po meczu przyznali, że poziom spotkania był wyrównany. Byliśmy bardzo szybcy w defensywie i dobrze zdyscyplinowani, powiedział portalowi Floorball24.pl trener Christer Bertilsson.

Zaprezentowaliśmy wysoki poziom gry. Dobrze w bramce pokazała się Mariola Szarmach i Agata Kownacka. Poza tym wszystkie zawodniczki z meczu na mecz prezentują się lepiej, dodał nasz szkoleniowiec.

Na odbywających się w Finlandii Mistrzostwach Świata w unihokeju, grupowymi rywalkami polek były jeszcze zawodniczki Szwajcarii i Norwegii. Pierwsza z drużyn pokonała nas 12:3, mimo, że pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:2.

Z Norwegią stoczyliśmy zacięty bój, w którym lepsze okazały się nasze zawodniczki, wygrywając 4:2 (2:1) (0:1) (2:0).

Kończymy zatem naszą grupę na miejscu trzecim z jedną wygraną. Przed nami wtorkowy mecz barażowy o ćwierćfinał z Rosją, który po prostu musimy wygrać.

Zawodniczki z Osowej, na razie nie odnotowały swoich występów w statystykach punktowych meczów. Oby zmieniło się to w meczu z Rosją, czego oczywiście życzymy.

Źródło: PZUnihokeja.pl, Floorball24.pl