Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
niedziela 22 listopada 2015 - 12:32:29

Zwycięstwa juniorek w Babimoście

Wysokimi zwycięstwami naszych juniorek starszych zakończyły się mecze z Babimostem! Oba zespoły rozpoczęły pojedynek bardzo uważnie. Do tej pory nigdy nie mieliśmy okazji spotkać się z Babimostem, który w poprzedniej kolejce ligowej stoczył bardzo wyrównany mecz z Trzebiatowem. Tymczasem W obu meczach udało się nam zgarnąć komplet punktów i z wyjazdowych pojedynków wracamy z tarczą.

Niestety na salę dotarliśmy bardzo późno i nasze zawodniczki praktycznie z busa wyszły na boisko. Pierwsze minuty dość nerwowe i niespodziewanie tracimy bramkę.

Z minuty na minutę drużyna rozkręca się i stwarza mnóstwo sytuacji podbramkowych. Po pierwszych 20 minutach jest już 5:2. W dalszej części dominacja Gdańska nie podlega dyskusji i odnosimy wysokie zwycięstwo 13:2.

Najlepszą zawodniczką została wybrana Karina Chmielecka!

W sobotni poranek przeciwniczki postawiły nam znacznie wyżej poprzeczkę. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 2:2 choć rywalki prowadziły już 2:0. Jeszcze w tej tercji nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. W drugiej i trzeciej odsłonie nasze dziewczyny wzięły się za odrabianie strat i ostatecznie wygrały cały mecz 8:3.

Na usprawiedliwienie jest fakt, że część osób grała podziębiona. Najlepszą zawodniczką została wybrana Natalia Rutecka!Warto podkreślić, że Natalia wróciła do drużyny po roku przerwy i od razu rozegrała świetne spotkania!

W obu spotkaniach zadebiutowały juniorki młodsze: Patrycja Bernacka i Aleksandra Rulewska!

Energa Olimpia Osowa Gdańsk: Dominika Marzec, Patrycja Bernacka, Oliwia Ryszewska, Ula Grzywińska, Aleksandra Dąbek, Katarzyna Pawłowska, Aleksandra Rulewska, Sandra Wołowska, Ewelina Nowaczyk, Martyna Sumisławska, Natalia Rutecka, Karina Chmielecka, Weronika Grądzka, Alicja Stój, Roksana Polańska.