WiadomośćDruga edycja biegu "Ląduj na Osowej"
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
sobota 26 września 2015 - 11:29:33

Druga edycja biegu
"Ląduj na Osowej"

Słoneczna pogoda i dość umiarkowana temperatura sprawiły, że tempo rozgrywanego w naszej dzielnicy biegu ulicznego "Ląduj na Osowej" było bardzo wysokie. Zwycięzcy przebiegnięcie trasy zajęło 35 i pół minuty. a wygrał Patryk Sowiński z Tczewa przed Arturem Kwiatkowskim i Adamem Matułą. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Baranowska - Trzasko z Gdyni.

Leki wiatr, słońce i około 15 stopni w cieniu, przy około 20-stu w słońcu. Zatem w sobotnie przedpołudnie biegacze mieli idealna pogodę do ścigania na 10-cio kilometrowej trasie, która wiodła uliczkami naszej dzielnicy.

Ostatecznie na starcie stanęło 168 zawodników. Najlepszym okazał się Patryk Sowiński z Tczewa, który zwyciężył z czasem 35 minut 24 sekundy. Drugi był Artur Kwiatkowski z Gdyni zaś trzeci Adam Matuła z Bydgoszczy.

Wśród pań, najszybciej trasę pokonała Aleksandra Baranowska - Trzasko 43:56, przed Joanna Błocką i Iwoną Sikora. Wszystkie biegaczki przyjechały na Osową z Gdyni.

Organizatorzy wręczyli każdemu kto przekroczył linię mety, pamiątkowy medal. Były też puchary za poszczególne miejsca na podium w kategoriach wiekowych a także nagrody rzeczowe. Dodajmy, że wszyscy startujący ukończyli zawody.