Wiadomośćpiłka nożna
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
środa 03 czerwca 2015 - 19:15:14

Olimpia pokonała lidera tabeli

Nie taki lider straszny, jakim go malują. Parafrazując przysłowie właśnie tak mogę po meczu ze Stolemem mówić piłkarze Olimpii. Osowianie ograli dziś praktycznie murowanych kandydatów do awansu do IV ligi zawodników z Gniewina 3:1. Warto podkreślić, że po I połowie nic nie wskazywało na to, że Olimpia wypunktuje swojego przeciwnika. Jednak Stolem ewidentnie nam "leży". Na jesieni w Gniewinie Olimpia wygrała 2:1.

Z relacji kierownika drużyny, Ryszarda Milewskiego wynika, że Olimpia rozegrała najlepsze spotkanie w sezonie. Zwłaszcza pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów, stała na wysokim poziomie. Prawie do końca regulaminowych 45 minut pierwszej odsłony nie widzieliśmy goli. Tego do szatni, zaliczyli goście.

W drugiej odsłonie Stolem prowadził aż do 80'. Wtedy gola po asyście Tomaszewskiego zdobył Karol Kowalczyk. Olimpia nie poprzestała na tym trafieniu. W 89' Podkański pokonał bramkarza gości. Ten sam zawodnik minute później ustalił wynik meczu na 3:1.

Tak więc cieszą punkty i forma piłkarzy Olimpii w końcówce sezonu. Na trzy kolejki przed końcem zajmujemy szóste miejsce w tabeli. W weekend zagramy w Rekowie, zaś później jeszcze w Gdyni z Orłem Trąbki Wielkie i na wyjeździe z Kamienica Królewską.