(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
poniedziałek 18 maja 2015 - 20:53:30

Energa Olimpia z brązowym medalem

Z brązowym medalem z finałowego turnieju Mistrzostw Polski który rozgrywany jest w Zielonce pod Warszawą nasze unihokeistki. Seniorki Energi Olimpii pokonały po zaciętym spotkaniu PKS MOS Zbąszyń 7:5. Tym samym po raz pierwszy w historii nasze zawodniczki staną na najniższym stopniu podium. W finale, Podhale Nowy Targ pokonało Jedynkę Trzebiatów 6:3.

Spotkanie o brąz rozpoczęło się idealnie dla naszych zawodniczek. Dwa szybkie gole po strzałach Karoliny Krawczyk i Ireny Mroch powinny ustawić to spotkanie. Nic bardziej mylnego. Zbąszyń prowadzony przez jak zwykle nieobliczalną Karolinę Dutkiewicz zdołał odrobić straty (dwa gole wspomnianej Dutkiewicz)

W drugiej i trzeciej tercji oba zespoły na zmianę zadawały ciosy. Na gola Ireny Mroch odpowiedziała Kozanecka. Na trafienie Julii Jurkowskiej, znów Karolina Dutkiewicz. Gdy Kozanecka trafiła na 5:4 dla Zbąszynia, wydawało się, że wrócimy bez medalu.

Ale kolejne gole zdobywały już tylko nasze dziewczyny. Kolejno Maja Stenka, Weronika Noga i wybrana na najlepszego gracza spotkania Irena Mroch, wyprowadziły nas na najniższy stopień podium w mistrzostwach kraju. Gratulujemy!

Pierwsza połowa jakby senna, później znów mieliśmy problem ze skutecznością, poinformował nas trener Piotr Ludwichowski. Ale wygrana zasłużona. Co do meczu finałowego, dziewczynom z Trzebiatowa jakby zabrakło sił. Ewidentnie ich szczyt formy przypadł na pojedynki z nami.