WiadomośćWystęp judoków UKS Grizzly w Jezierzycach
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
poniedziałek 18 maja 2015 - 20:42:01

Występ judoków UKS Grizzly w Jezierzycach

Jezierzyce okazały się dla nas turniejem bardzo przyjaznym pod kątem stoczonych walk i wyników. Niedźwiadki reprezentowało dumnie łącznie 19 zawodników, spośród których dziewięcioro zdobyło pozycje medalowe. Jak zawsze nie zawiodła Maja "Killer" Grochowiecka, która zajęła miejsce pierwsze w kategorii wagowej do 28 kg.

Ale to nie wszystko. Świetne walki stoczył Adaś Molik [-31kg], który wskoczył na drugie miejsce w pięknym stylu i uległ mocniejszemu rywalowi jedynie w finale.

Serce do walki okazał debiutant trenujący w naszym klubie jedynie trzy miesiące, Krzyś Skamielski [-36kg], który nie przejmował się bardziej doświadczonymi przeciwnikami i sięgnął po srebro w swojej kategorii wagowej podobnie jak Alicja Płachta oraz w kategorii młodzika Szymon Wielewski. Bardzo mocne walki stoczył Wiktor Janiak [-28kg], który zdobył brązowy medal - jego styl walki kosztuje naprawdę wiele nerwów trenerów.

Na trzecim miejscu na podium stanęli również Jan Szubzda [-40kg], oraz Mateusz Grochowiecki [-27kg], którego taktyka niewiele odbiegała od tej Wiktora. W młodzikach w miarę udany występ zaliczył Kacper Sałata [-66kg], który zdobył medal brązowy. Za tydzień kolejne zawody - tym razem blisko, bo w Żukowie!