(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
niedziela 12 kwietnia 2015 - 16:08:39

Sensacyjna porażka unihokeistek Energi

Nasze seniorki rozegrały pierwsze spotkanie półfinałowe Mistrzostw Polski z MLUKS Jedynka Trzebiatów. I chyba nikt się nie spodziewał, że rywal postawi tak trudne warunki. Energa Olimpia przegrywała już 0:5 i mimo odrobienia strat, ostatecznie uległa ekipie z Trzebiatowa 6:7. Dwa (mamy nadzieje że dwa) kolejne mecze w przyszły weekend w Osowej. Do awansu do finału potrzeba dwóch wygranych. Innego rozwiązania sobie nie wyobrażamy.

Po 30 minutach gry dziewczyny przegrywały już 0:5, relacjonuje trener Piotr Ludwichowski. Wtedy sygnał do odrabiania strat dała Agnieszka Ławicka zdobywając kontaktową bramkę. W ciągu 15 minut nasze zawodniczki odrobiły straty doprowadzając do remisu 5:5.

Gdy wydawało się,że kwestią czasu są kolejne bramki dla Energii dwie zabójcze kontry wyprowadziły dziewczyny z Trzebiatowa, które ostatecznie pokonały naszą drużynę 7:6.

Za tydzień będzie okazja do rewanżu i mamy nadzieję, że tym razem nasze zawodniczki nie zlekceważą rywalek i od pierwszych minut udowodnią, że to im należy się walka o złote medale Mistrzostw Polski Kobiet.