WiadomośćNiedzielne zwycięstwo Energi Olimpii
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
niedziela 18 stycznia 2015 - 20:46:00

Niedzielne zwycięstwo Energi Olimpii

Drugie starcie Energi Olimpii Osowa i Juniora Kębłowo, miało podobny scenariusz jak sobotni mecz. Przewaga zespołu z Osowej była wyraźna i tylko w pierwszej tercji mieliśmy problem ze zdobywaniem goli. Energa wygrała w niedzielny poranek aż 11:3, umacniając się na fotelu lidera. Drugie w tabeli Podhale Nowy Targ po stracie punktów w meczu ze Zbąszyniem, traci do naszych "Złotek" już pięć punktów.

11:3, w tercjach 2:0,5:1,4:2. I ten wynik dokładnie obrazuje przebieg gry. Zaczęło się od goli które zdobywały Maja Stenka i równie skuteczna jak wczoraj Ania Romanowska. W drugiej tercji przewaga i skuteczność były znów po naszej stronie. Ania Raczkowska dwa razy, zaś Karolina Herman i Ania Romanowska raz pokonały Agnieszkę Kędziorę.

Po dwóch tercjach było 7:1 (dla Kębłowa trafiła Danuta Kędziora). Trzecia odsłona przyniosła 4 gole dla Osowej i dwa dla gości. Laura Łącka(2), Ania Szychta i Alexandra Kuerth (Energa) oraz Kubicka i Rozynek (Junior Kębłowo) celnie umieszczały piłeczkę w bramce.

Warto odnotować też wynik ze spotkania w Nowym Targu. Wczoraj Podhale pokonały Zbąszyń 7:4, by dziś przegrać 3:6. W tabeli prowadzi Energa przed Podhalem i MOS Zbąszyń. Nad drugą w tabeli drużyną z Nowego Targu, mamy aż 5 punktów przewagi.