Wiadomośćpiłka nożna
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
niedziela 09 listopada 2014 - 19:28:00

Olimpia pokonała Błyskawicę Rekowo

Nie było niespodzianki w meczu XIII kolejki V ligi pomiędzy Olimpią Osowa a Błyskawicą Reda Rekowo. Osowianie pokonali swych rywali 3:1 i awansowali na piąte miejsce w tabeli. W następnym pojedynku staniemy naprzeciw Orła Trąbki Wielkie a u siebie zagramy za dwa tygodnie z KS Kamienica Królewska. Liderem nadal pozostaje Orkan Rumia.

Od początku spotkania Olimpia uzyskała wyraźną przewagę. Do przerwy udało się nam strzelić dwa gole. Najpierw Damian Hebda wykorzystał podanie Krzysztofa Łangowskiego, zaś drugiego gola zdobył Tomasz Błaszczykowski. Nasz kapitan idealnie przyjął piłkę i mimo asysty obrońcy, huknął celnie nie dając szans bramkarzowi Błyskawicy.

W drugiej połowie wydawało się, że kolejne gole są tylko kwestią czasu. Akcje Żmijewskiego czy Hebdy, stwarzały realne zagrożenie pod bramką rywali. Ostatecznie w 52' Akcję tego pierwszego, wykorzystał właśnie "Hebdzik" i było 3:0. Więcej goli nasi zawodnicy już nie zdobyli, ale honorowe trafienie zaliczyli goście.

Na przedpole rywala zapuścił się Michał Kowalczyk i zrobiła się luka w obronie. Znajdującego się daleko przed bramką Robakowskiego, przelobował jeden z napastników gości. Na szczęście kolejną okazję Rekowian do zdobycia gola zniweczył świetnie interweniujący "Robak". Ostatecznie pokonaliśmy rywala 3:1.

Tym samym Olimpia jest już na piątym miejscu w tabeli. Prowadzi Orkan Rumia, przed Gniewinem i Kowalami. Czwarta jest Kamienica Królewska a za nami Orlęta z Redy. Teraz przed nami wyjazd do Trąbek Wielkich, skąd warto przywieźć komplet punktów.