(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
niedziela 26 października 2014 - 16:08:58

Nie ma mocnych
na Energę Olimpię

Z dwoma zwycięstwami wróciły z Mrzeżyna unihokeistki Energi Olimpii Osowa. Mistrzynie Polski dwukrotnie pokonały na wyjeździe Jedynkę Trzebiatów. W sobotni wieczór 9:4, zaś w niedzielne przedpołudnie 9:3. Najlepszymi zawodniczkami uznano Karolinę Herman i Annę Raczkowską. Nasze zawodniczki, oczywiście są samodzielnymi liderkami tabeli w tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy seniorek.

Na mecze do Mrzeżyna, gdzie rozgrywa swoje spotkania MLUKS Jedynka Trzebiatów jechaliśmy w dobrych nastrojach i z nastawieniem na komplet punktów. Byliśmy ciekawi jak wypadniemy w konfrontacji z Trzebiatowem po zmaganiach w Norwegii, gdzie otrzymaliśmy surową lekcję unihokeja.

Tym razem pomimo poważnych ubytków kadrowych, to my wystąpiliśmy w roli nauczyciela. Nasza wyższość nawet przez moment nie podlegała dyskusji. Dziewczyny pokazały wiele bardzo ładnych akcji zakończonych pięknymi bramkarki. Niestety przytrafiały nam się proste błędy, po których traciliśmy gole.

W pierwszym meczu już w 3 minucie wyszliśmy na prowadzenie, po ładnej akcji Ani Raczkowskiej i Karoliny Krawczyk. Chwilę później sprytnym strzałem popisała się Karolina Herman. Od tego czasu zarysowała się ogromna przewaga naszej drużyny, która momentami ośmieszała obronę rywalek. Dzięki fantastycznym interwencjom bramkarskim Agaty Kownackiej pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem Olimpii różnicą „tylko” trzech bramek.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Szybko strzelone trzy gole w zasadzie ustawiły mecz. Bramkę kontaktową po pięknym strzale w samo okienko zdobyła Agata Arendarczyk. W drugiej odsłonie oba zespoły zdobyły jeszcze po golu i na przerwę schodziły przy wyniku 7:2. Ostatnia część pojedynku to bardzo dobra gra miejscowych, które raz zarazem stwarzały sobie sytuacje do strzelenia gola. Udało im się dwukrotnie przez co na boisku zrobiło się bardziej nerwowo a kibice mieli nadzieję na ciekawszą końcówkę spotkania.

Jednak tego dnia nie do zatrzymania była Karolina Herman, która zdobyła swoją 4 bramkę w meczu a w ostatniej minucie Marta Chudyszewicz popisała się pięknym strzałem w samo okienko ustalając wynik na 9:4.

Niedzielny mecz miał podobny przebieg. Nasza drużyna długimi momentami utrzymywała się przy piłce zaś gospodynie mądrze się broniły i próbowały grać z kontry. Praktycznie od początku do końca gdańszczanki kontrolowały wynik spotkania.

Na uwagę zasługuje fakt, że aż 10 naszych zawodniczek „zapunktowało” w obu spotkaniach. Asystę przy bramce Mai Stenki zaliczyła Mariola Szarmach.