WiadomośćEnerga Olimpia - Sveiva IB Oslo 0:5
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 10 października 2014 - 14:55:42

Energa Olimpia -
Sveiva IB Oslo 0:5

Już przed spotkaniem z ekipą z Oslo, Energa Olimpia miała zapewniony awans do najlepszej czwórki turnieju. Jednak nasze zawodniczki z wolą zwycięstwa przystępowały do gry z drużyną, z którą w 2012 w Pucharze Europy. Niestety w przekroju meczu, naszym zawodniczkom ani razu nie udało się pokonać doskonale dysponowanej bramkarki, Malin Dahler, za to Mariola Szarmach aż pięć razy wyciągała piłeczkę z siatki.

W 2012 roku Sveiva pokonała Energę Olimpię 5:1 i wygrała Puchar Europy. Dlatego przed meczem było jasne, że będzie to trudny rywal. Potwierdził to przebieg meczu. W pierwszej odsłonie Norweżki nie mogły sforsować naszej obrony. Zatem 0:0 po 20 minutach, było dobrym prognostykiem przed kolejnymi tercjami.

Niestety rywalki w drugiej partii, wbiły nam aż trzy gole. Co gorsza dwie pierwsze bramki, straciliśmy w odstępie kilkunastu sekund. Sveiva grając z przewagą trzech goli, kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku.

Trzecia tercja niewiele zmieniła w obrazie gry. Ostatecznie Energa Olimpia Osowa, przegrała z Sveiva IB Oslo 0:5. Warto podkreślić, że mimo wysokiej przegranej, nasze dziewczyny nie ograniczały swoich poczynań do obrony. Najlepszym graczem Sveiva IB, wybrano bramkarkę, Malin Dahler, co świadczy o tym, że Energa sprawiła rywalkom sporo kłopotów.

W zespole z Osowej, graczem meczu wybrano Weronikę Noga.

Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto