Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
środa 08 października 2014 - 15:32:01

FBK Tvrdosin - Energa Olimpia Osowa 5:7

Mamy dobre wieści dla kibiców unihokeja w Osowej. Energa Olimpia udanie rozpoczęła rozgrywki w finale Pucharu Europy, pokonując słowacki FBK Tvrdosin 7:5. Mecz był bardzo wyrównany a rywalki postawiły naszym mistrzyniom bardzo trudne warunki. W piątek zagramy drugie spotkanie, a naszym rywalem będzie zespół gospodarzy turnieju, czyli Sveiva IBK Oslo, który wydaje się faworytem imprezy.

Jak wiele znaczy koncentracja od pierwszych minut, udowodniły dziś unihokeistki z Osowej. Już w 1' Monika Stredanska pokonała Mariolę Szarmach. Na szczęście Osowianki uspokoiły grą i jeszcze w pierwszej odsłonie, dwukrotnie Julia Jurkowska pokonała bramkarkę FBKT. Niestety prowadzenia nie udało się utrzymać do końca i na pierwszą przerwę schodziliśmy przy remisie 2:2.

Druga tercja miała podobny przebieg. Polki strzelały, zawodniczki ze Słowacji skutecznie goniły wynik. Ania Raczkowska, Ania Szychta i Irena Mroch strzelały dla Olimpii zaś rywalki zdobyły tylko jednego gola. Zwłaszcza akcja Julii Jurkowskiej i Ireny Mroch, mogła podobać się publiczności. Po dwóch tercjach 5:3 było dla Olimpii.

Zatem przed ostatnią partią mieliśmy dwa gole przewagi. FBKT szybko strzelił gola na 5:4 i było jasne, że emocji nie zabraknie do samego końca. Do tego Tvrdosin doprowadził szybko do remisu. Jednak to było wszystko, na co stać było nasze przeciwniczki. Marzenia Słowaczek o końcowym sukcesie, rozwiały dwie super Anki: Romanowska i Szychta (najlepszy gracz meczu). Zatem końcowy wynik, 7:5 dla Energi Olimpii Osowa.

Tym samy mamy znakomity początek turnieju i zwycięstwo, na które w pełni nasz zespół zasłużył.