(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
sobota 27 września 2014 - 17:57:10

Za nami pierwsze "Lądowanie na Osowej"

Pierwsza edycja największej imprezy biegowej w Osowej przeszła do historii. Na starcie stanęła blisko setka biegaczy. Trasa wiodła ulicami Osowej od szkoły podstawowej, aż w okolice lotniska w Rębiechowie. Najlepsi osiągnęli metę która usytuowana była na terenie naszej podstawówki po niespełna godzinie. Brawa należą się zwycięzcom, ale też organizatorom, bo logistycznie to duże przedsięwzięcie.

Już około godziny 10:00, pierwsi uczestnicy biegu pojawili się w biurze zawodów. Przed samym startem, profesjonalną rozgrzewkę przeprowadzili studenci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Tym samym mięśnie były odpowiednio rozgrzane a stawy przygotowane do obciążenia.

Trasa biegu wyznaczona była pętlą od SP 81 w kierunku lotniska. Zatem start: Szkoła Podstawowa nr 81 przy ul. Siedleckiego, dalej Balcerskiego – Niedziałkowskiego – Koziorożca – Jednorożca – Wodnika – Galaktyczna – Radarowa – Radiowa – Spadochroniarzy – nawrót przed rondem Spadochroniarzy/Nowa Słowackiego – powrót ta samą trasą.

Po 53 minutach, jako pierwszy na linii mety pojawił się Jakub Ruciński z Sopotu, za nim finiszował Krzysztof Krawczyński z Gdyni, zaś trzeci był Robert Urbański

Wśród pań, jako pierwsza przybiegła Katarzyna Józefiak z Gdańska z czasem 1 godzina 4 minuty 32 sekundy, drugie miejsce zajęła Monika Sawicz z Lidzbarka Warmińskiego a trzecia Anna Śliwak Błońska.

Dodajmy, że wśród osób które ukończyły bieg, byli m.in. radny dzielnicy Karol Ważny, czy Janek Perucki, działacz młodzieżowy i członek Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska.

Imprezie towarzyszyły też zmagania młodych piłkarzy, którzy rozgrywali swoje mecze na płycie boiska, które mamy nadzieję już niebawem stanie się wymarzoną Areną Osowa. Dodajmy, że podczas dzisiejszych zawodów wielokrotnie przypominano o głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Gdańsk 2014. A te, już od poniedziałku.