Wiadomośćpiłka nożna
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
niedziela 15 czerwca 2014 - 15:02:10

Piłkarze Olimpii wygrali z Orłem

Trzy punkty w rozgrywkach Klasy Okręgowej, zainkasowali piłkarze Olimpii Osowa. Podopieczni Filipa Heiniga pokonali na boisku w Gdyni Witominie Orła Trąbki Wielkie 4:2. Do przerwy, prowadzili goście 1:0. Tym samym na jedna kolejkę przed zakończeniem rozgrywek, Osowianie umocnili swoją pozycje w środku tabeli.

W pierwszej połowie Olimpia mogła prowadzić, jednak nie udało się wykorzystać żadnej, z kilku dobrych sytuacji do strzelenia gola. Na domiar złego, w 22' gry, prowadzenie objęli goście. Niezbyt dobrze ustawił się Michał Kowalczyk i piłka wpadła do bramki Chrystiana Robakowskiego, który dziś stał między słupkami Olimpii.

Po przerwie Olimpia szybko odrobiła straty. Najpierw dośrodkowanie Łangowskiego wykorzystał bardzo dobrze dziś dysponowany Łukasz Żmijewski. Później znów na prowadzenie wyszli gracze z Trąbek, ale Olimpia grała dobrą piłkę i niemal natychmiast wyrównała i dołożyła dwa kolejne gole.

W 55' podawał Przychocki a gola zdobył Karol Kowalczyk, kolejne bramki zdobywali Benderski (as. Łangowski) oraz Przychocki (as. Żmijewski). Tym samym ostatecznie Olimpia Osowa pokonała Orła Trąbki Wielkie 4:2, będąc w przekroju całego spotkania zespołem wyraźnie lepszym.

Przed naszymi graczami już tylko jedno spotkanie. Za tydzień zakończymy sezon meczem z Sokołem w Ełganowie.

Olimpia: Robakowski - Ambrosiewicz, M. Kowalczyk, Prusiński, Łangowski (Walukiewicz) - Benderski (Aszmarow), Kuźmin - Przychocki, Błaszczykowski (Hebda), Żmijewski, K. Kowalczyk (Ziółkowski).

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU Z ORŁEM TRĄBKI WLK.