Wiadomość17 maja, Energa Olimpia zagra o złoto
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
sobota 12 kwietnia 2014 - 19:42:03

17 maja, Energa Olimpia zagra o złoto

Niespodzianki nie było. Po pewnej wygranej w Nowym Targu, również we własnej hali unihokeistki Energi Olimpii Osowa, pokonali Worwę Szarotkę Nowy Targ, tym razem 9:4. Wynik ustalony został praktycznie w pierwszych 25 minutach gry, kiedy to nasz zespół wygrywał już 6:0. Tak więc 17 maja w Poznaniu, Energa zagra o złoto w Mistrzostwach Polski, podczas wielkiego finału ekstraligi.

Wystarczyło kilka minut, by przyjezdnym wybić z głowy korzystny rezultat sobotniego meczu w Osowej. Nasze zawodniczki szybko udowodniły, że zależy im na błyskawicznym rozstrzygnięciu. Stąd po 25 minutach, na świetlnej tablicy widniał wynik 6:0.

Dopiero w drugiej tercji, zawodniczki z Nowego Targu pierwszy raz pokonały Mariolę Szarmach. Później między słupkami stanęła Dominika Marzec, a jej koleżanki rozluźniły szyki obronne. Ostatecznie Energa Olimpia Osowa, pokonała Worwę Szarotkę Nowy Targ 9:4 i 17 maja, zagra o złoto podczas gali w Poznaniu.

W sobotnim starciu gole dla Osowianek zdobywały Irena Mroch(3), Julia Jurkowska(2), Anna Chomnicka, Anna Romanowska, Anna Raczkowska i Karolina Krawczyk. Graczem meczu, wybrano Julię Jurkowską.

Dodajmy, że w zakończonym w Nowym Targu meczu Podhala z Jedynką Trzebiatów, wygrały gospodynie 2:1, i to one będą przeciwnikiem naszego zespołu w finale.