Wiadomośćpiłka nożna
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
sobota 29 marca 2014 - 19:32:37

Olimpia Osowa - Stolem Gniewino 2:1

Tak uradowanych piłkarzy Olimpii dawno nie oglądaliśmy. Mecz ze Stolemem, był wyjątkowo dramatycznym widowiskiem, a naszym zawodnikom należą się brawa nie tylko za wynik, ale przede wszystkim za serce pozostawione na boisku. Ambicji i woli zwycięstwa nie brakowało, dlatego tym bardziej nasza redakcja gratuluje tak piłkarzom, jak i trenerowi Filipowi Heinigowi.

Mecz nie rozpoczął się dla Olimpii dobrze. Już w 5' minucie goście po strzale Jezierskiego objęli prowadzenie. Kapitan Stolemu celnie egzekwował rzut karny. Na szczęście szybko stracona bramka nie zdeprymowała Osowian.

Już dwie minuty później ręce w górę w geście triumfu uniósł Łukasz Żmijewski, któremu podawał Tomasz Błaszczykowski. A że jeszcze przed przerwą celnie do bramki rywali trafił Damian Przychocki, po 45' prowadziliśmy 2:1.

W drugiej odsłonie bramek nie oglądaliśmy, co nie znaczy że brakowało emocji. Z jednej i drugiej strony oglądaliśmy groźne akcje. Tzw. setki miała Olimpia, ale praktycznie do pustej bramki nie trafili też i nasi rywale.

Ostatecznie wygrana 2:1 i wielki taniec zwycięstwa na murawie i głośne śpiewy w szatni. Mamy nadzieję, że po dwóch (powiedzmy otwarcie) niezbyt dobrych meczach przyszło zasłużone zwycięstwo, i będzie to początek marszu w górę naszej drużyny, która zdecydowanie zasługuje na miejsce w czubie tabeli.

Po sobotnim spotkaniu trudno kogoś szczególnie wyróżnić. Bo dobry mecz rozegrał w bramce nowy nabytek Olimpii Wojtowicz, tyły jak zwykle zabezpieczał bezbłędny Michał Kowalczyk a w środku dobrze zagrali tak Damian Hebda jak i Tomek Szukalski, czy brat naszego stopera. Lewą flanką rwał Żmijewski ale my chcieliśmy wyróżnić Damiana Przychockiego. Świetna bramka i kilka naprawdę dobrych piłek, które tylko dzięki dobrej grze obrony gości nie dotarły do adresata.

Mamy nadzieję, że Damian w kolejnych meczach potwierdzi dobrą formę.

Olimpia: Wojtowicz - Wyrwiński, M.Kowalczyk, Prusiński, Łangowski - Przychocki, Szukalski (Ziółkowski), Błaszczykowski, Hebda (Pietruszka) Żmijewski (Benderski) - K.Kowalczyk