WiadomośćTak bawią się seniorzy w Osowej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek 03 grudnia 2013 - 20:13:54


Tak bawią się
seniorzy w Osowej


Na tę imprezę, seniorzy czekali bardzo długo. W miniony weekend, gościnnych progach restauracji "Malinowy Ogród" zabawa była przednia. Fundacja "Wiem i Umiem" oraz gospodarze pięknej restauracji, w ramach "Osowskich Spotkań Seniorów", zaprosili na wyjątkową ucztę dla ciała jak i ducha. Sale "Malinowego Ogrodu" zapełniły się niemal do ostatniego miejsca.


Tak więc za nami pierwsza biesiada marynistyczna dla seniorów , której organizatorem była Fundacja Wiem i Umiem. W ramach projektu dofinansowanego przez Miasto Gdańsk około 130 seniorów i zaproszonych gości uczestniczyło w biesiadzie wysłuchując koncertu zespołu szantowego Brygada Sindbada, tańcząc oraz śpiewając.

Restauracja Malinowy Ogród ugościła wszystkich przybyłych na biesiadę smakowitymi i wykwintnymi daniami. Była zupa rybna, wyjątkowe dania na ciepło, nietuzinkowe przekąski oraz cudowne słodkości. Na biesiadzie nie zabrakło również wspaniałych gości – animatorów życia społecznego i kulturalnego naszej dzielnicy.

Wspólnie z seniorami bawili się: – Pani Mariola Cyranek - Dyrektor SP nr 81; Pani Elżbieta Budych – Dyrektor Przedszkola nr 87; Pan Maciej Przybylski – Przewodniczący Zarządu Osiedla Osowa, Pan Grzegorz Boros – Z-ca Przewodniczącego Zarządu Osiedla Osowa, Ks. Proboszcz Henryk Bietzke oraz marynista i pisarz Pan Andrzej Perepeczko.

Uczestnicy biesiady mieli również możliwość wysłuchania krótkich anegdot z życia marynarza, opowiedzianych przez pana Andrzeja Perepeczko, oraz nabycia książek z możliwością dedykacji od samego autora. Mamy nadzieję, że tradycja wspólnego biesiadowania wpisze się na stale w grafik wydarzeń kulturalnych naszej dzielnicy.

Natomiast już dziś Fundacja Wiem i Umiem pragnie zaprosić wszystkich seniorów na spotkanie 21 grudnia na godz. 9.00 do Gimnazjum nr 33 w Osowej. W programie wykład Ks. Dr Wiesława Szlachetki, warsztaty florystyczne o tematyce świątecznej, pokaz sztuki kulinarnej przygotowany przez restaurację Malinowy Ogród oraz wspólne Świętowanie.

Klimat wieczoru, najlepiej oddają zdjęcia z balu. Zapraszamy do naszej galerii.
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
Z BALU ANDRZEJKOWEGO DLA SENIORÓW

Reklamy Google:


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://www.osowa24.pl/news.php?extend.2724 )