(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
sobota 12 października 2013 - 08:28:40

Bez wygranej
w Pucharze Europy

Niestety bez wygranej kończą zawody Pucharu Europy unihokeistki z Osowej. W meczu o V miejsce Enerdze Olimpii nie udało się ograć Rubene (Łotwa). Przegraną 5:11 zakończyliśmy zatem zmagania w zawodach na Słowacji. Przypomnijmy, Energa zagrała w Trenczynie w okrojonym, 11-sto osobowym składzie. Za ambitną postawę należą się zatem duże brawa dla naszych dziewczyn.

W ostatnim swoim występie, znów musieliśmy uznać wyższość rywalek. Łotyszki w dotychczasowych wystepach podobnie jak nasze dziewczyny, doznały dwóch porażek. Jednak co warte podkreślenia, w meczach z Nauką Archangielsk (3:6) a zwłaszcza Pruske SK 98 (3:4), pozostawiły dobre wrażenie.

Od początku gra się nam nie układała. W 6 minucie Karolina Herman nie wykorzystała szansy w pojedynku sam na sam z łotewską bramkarką a w chwilę później straciliśmy pierwszego gola. W tej odsłonie, Kasia Tołysz jeszcze dwukrotnie musiała wyciągać piłeczkę z bramki.

Najbardziej wyrównana była druga partia, w której gole zdobyły Marta Chudyszewicz, Karolina Herman i Weronika Noga. Niestety przeciwniczki strzeliły dwa, co oznaczało, że prowadziły przed ostatnią tercją 5:3.

Ostatnie 20' w których musieliśmy się odsłonić by gonić wynik, przyniosło aż sześć celnych trafień dla rywalek i tylko dwa gole dla Energi (Damps, Stenka). Tym samym Energa Olimpia uległa swym przeciwniczkom 5:11 i zajęła w turnieju ostatnie, szóste miejsce. Najlepszym graczem w naszej ekipie wybrano Hanię Samson.