Ważne zmiany na liniach 169, 179, 210 i 269 |
Ważne zmiany na liniach 169, 179, 210 i 269 Od soboty, 17 października zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych 169, 179, 210 oraz 269. Czy zmiany wynikają z obserwacji obłożenia po zmianach dokonanych m.in. w listopadzie 2019 roku? Jak zatem będą od soboty funkcjonować najbardziej popularne linie autobusowe w Osowej?
Z powodu niskiej frekwencji, autobusy nie będą dojeżdżać już do Portu Lotniczego (w zamian zwiększona zostanie liczba kursów linii 210 do Osowej). Trasa zostanie skrócona do Owczarni (do przystanku „Owczarnia” 02). Z przyczyn technicznych, przystanek „Wodnika” 01 [1788] będzie przystankiem początkowym. Godziny odjazdów we wszystkie dni ulegną drobnej korekcie.
Zmianie ulegną wszystkie rozkłady jazdy, by polepszyć skomunikowania z pociągami na stacji Osowa PKP. Z uwagi na rosnącą frekwencję, zostaną uruchomione dodatkowe kursy w porannym szczycie komunikacyjnym.
- Autobusy tej linii zostaną wycofane z Traktu Św. Wojciecha/Oruni i zostaną skierowane do Dworca Głównego. Od przystanku „Płowce” autobusy pojadą w obu kierunkach trasą zmienioną: ... – Powstańców Warszawskich – Nowe Ogrody – Hucisko – Podwale Grodzkie – Dworzec Główny (zobacz schemat - zmiana trasy linii 210 w rejonie Dworca Głównego) - większość dotychczas skróconych do Portu Lotniczego kursów zostanie wydłużona do Osowej, - zmianie ulegną wszystkie rozkłady jazdy. Uwaga! Przypominamy, że posiadacze spersonalizowanej gdańskiej Karty Mieszkańca, z załadowanym na niej imiennym biletem okresowym ZTM, mogą podróżować pociągami POLREGIO i SKM w granicach administracyjnych Gdańska bez konieczności wykupienia dodatkowego biletu kolejowego!
W dni powszednie linia zostanie wzmocniona dodatkowymi kursami w relacji: 06:10 Nowa - 06:15 Kukawka; 06:18 Kukawka - 06:42 Os. Barniewice. Autobusy linii 269 będą również dłużej kursować w dni wolne od nauki szkolnej: 16:06 Kukawka - 16:28 Os. Barniewice; 16:37 Os. Barniewice - 16:58 Kukawka; 17:28 Kukawka - 17:50 Os. Barniewice.
Z powodu niskiej frekwencji, kurs o godz. 23:07 z Portu Lotniczego do Wrzeszcza, nie będzie wykonywany. Pasażerowie mogą skorzystać z autobusu linii 210, który w dni powszednie odjeżdża z Portu Lotniczego o godz. 23:11 (w niedziele i święta o godz. 23:06), dojechać do przystanku „Potokowa” przy rondzie de La Salle i tam przesiąść się w autobusy linii 136 do Galerii Bałtyckiej (odjazd o godz. 23:26 we wszystkie dni tygodnia). Źródło: ZTM |
|