Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

piłka nożna


Doskonały występ piłkarzy SP 81

Na obiekcie Gedanii Gdańsk przy ul. Hallera rozegrane zostały finały powiatowe Pucharu Tymbarka. Celem tych zawodów było wyłonienie zwycięzcy, który zagra w finałach wojewódzkich Pucharu Tymbarka. Oprócz reprezentacji SP80 z Przymorza, SP 2 z Moreny, SMS Gedanii Gdańsk w finałach spotkać się miały również dwie reprezentacje SP 81, jedna która wygrała swój finał gminny na Oruni i druga, która wygrała finał na Żabiance

Ostatecznie reprezentacja SP 2 nie stawiła się i zawody rozpoczęły się od meczy obu reprezentacji SP81 oraz SMS Gedanii i SP80.

W drużynie SP81, która wygrały finały gminne na Oruni zagrali głównie zawodnicy trenujący na co dzień w Olimpii Osowa: Kamil Nowak, Jan Szteler, Jan Wypych, Radosław Leszczyński, Stanisław Ludwichowski, Mateusz Domagalski, Mateusz Narloch, Igor Wilk i Karol Prokopiuk oraz zawodnik Lechii Gdańsk - Adam Michalak.


Zawodnicy Ci wygrali wcześniej swoje finały zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze, zdobywając 30 bramek, bez utraty żadnej bramki. W drugiej drużynie reprezentującej nasza szkołę, która w swoim finale w decydującym meczu pokonała reprezentację SP33, zagrali m.in. Damian Smal (na co dzień Lechia Gdańsk), Paweł Jakubowski (Jaguar Gdańsk) oraz Wilhelm Nalewaja i Ksawery Bonk (obaj Olimpia Osowa).

Ten bratobójczy mecz wygrała ostatecznie 2:0, reprezentacja składająca się głównie z zawodników Olimpii po ciekawej grze i walce obu zespołów oraz golach Adama Michalaka i Mateusza Narlocha. Będziemy na potrzeby tego artykułu nazywać ją dalej olimpijską. Niestety po meczu tym nie był w stanie kontynuować gry Adam Michalak.


W kolejnym bardzo emocjonującym meczu reprezentacja olimpijska SP81 pokonała reprezentację SP80 5:2 a pięknym hat-trickiem popisał się Karol Prokopiuk, bramki zdobyli również Mateusz Narloch i Jan Szteler. Po tym meczu gry nie mógł kontynuować Mateusz Narloch. W tym czasie druga reprezentacja SP81 przegrała z SMS Gedanią Gdańsk 6:1.

Kolejny mecz był wielkim finałem tych rozgrywek, przeciwko sobie stanęły drużyny, które zdobyły do tej pory komplet punktów czyli SMS Gedania Gdańsk i olimpijska reprezentacja SP81. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, przez pierwsze 8 minut przewagę miała Gedania Gdańsk co udokumentowała zdobyciem bramki.


Przez kolejne 12 minut przewagę miała SP81, zdobywając bramkę (Jan Szteler) na 1:1. Zawodnicy grający na co dzień w Olimpii mieli kilka świetnych sytuacji pod bramką przeciwnika a bliscy zdobycia kolejnych bramek byli Karol Prokopiuk i Mateusz Domagalski.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i obie drużyny zakończyły zawody z tą samą ilością punktów. Po weryfikacji okazało się, że zwycięzca zostanie wyłoniony po bilansie bramkowym. Reprezentacja SP81 miała bilans 8:3, natomiast Gedania 11:3, zdobyty głównie dzięki wygranej 6:1 nad drugą reprezentacją SP81.


W tej sytuacji finały powiatowe wygrała SMS Gedania Gdańsk a zawodnikom SP81 trenującym w Olimpii, mimo, że zdobyli taką samą ilość punktów, zabrakło 4 bramek w bilansie do wygranej w finale.

Zawody te trzeba uznać za bardzo udane. Zdobyliśmy tyle samo punktów co zwycięzca i gdyby w zawodach wystartowała tylko jedna reprezentacja SP81, to bilansem bramkowym do finałów wojewódzkich Pucharu Tymbarka awansowałaby… reprezentacja olimpijska SP81. Obie drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony i był to kolejny sukces sportowy odniesiony przez zawodników i szkołę SP81


Wojciech Wypych

niedziela 04 listopada 2018 - 17:21:00 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


ankieta.jpg

Polecamy firmy / usługi

maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne oferty


STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
  • do przedszkola
    dzieci urodzone w 2016
  • do żłobka
    dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
  • do klas 0-VIII naszej szkoły
...
PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
  • wtorek 17:00-20:00
  • środa 12:00-15:00
  • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni Facebook.com/cudawiankigdansk

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl